Obserwatorium mediów
29 lutego – 6 marca 2016 r.

Szafa gen. Kiszczaka

 06.03.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. W związku z ujawnieniem zawartości tzw. szafy generała Kiszczaka i dokumentów agenta TW „Bolka” dyskutowano o wpływie tej sprawy na ocenę III RP. Np. Ryszard Makowski w „wSieci” pisał: „Przyzwolenie na wszelką niegodziwość jest kanonem III RP. […] Właśnie dzięki Lechowi Wałęsie transformacja doprowadziła PRL-owskich bonzow do majątków i zagwarantowała im bezkarność”. Z drugiej strony krytykowano również reakcje prawicowych publicystów i polityków. Na okładce „Newsweeka” pojawił się Jarosław Kaczyński, do którego skierowane było wezwanie: „Przeproś Lecha i Polaków”, a do tego podpis: „To nie Wałęsa powinien przepraszać za Bolka, ale Kaczyński za niszczenie Wałęsy i demokracji”.
  2. Emocje budziły również: „homofaszyzm” (Tomasz Terlikowski), rzekoma agentura Donalda Tuska (Krzysztof Wyszkowski) oraz działania KOD-u (Maciej Pieczyński).

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe

PRASA PAPIEROWA

Tomasz Terlikowski, „Homofaszyzm”, „Do Rzeczy”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 80-81.

„Na drodze do «normalizacji homoseksualizmu» stoją więc ci wszyscy, którzy przyjmują tradycyjne jego rozumienie jako patologii seksualnej, odstępstwa od normy biologicznej i moralnej, a czasem choroby. To ich trzeba zniszczyć, zakneblować, pozbawić wolności słowa, a ostatecznie wyrzucić na margines społeczeństw i pozbawić wszelkich praw. Tak właśnie działa obecnie gejowskie lobby, które nie cofnie się przed niczym (kłamstwo jest tu mało istotnym elementem), byle zniszczyć swoich przeciwników. Boleśnie przekonał się o tym filipiński bokser Manny Pacquiao.” [Autor opisuje reakcje na wypowiedź Pacquiao, że „geje są gorsi od zwierząt”]

INTERNET

Grzegorz Strzemecki, „Nowe narzędzie rewolucji gender-queer”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 6 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 18.09.

http://niezalezna.pl/77272-nowe-narzedzie-rewolucji-gender-queer

[tytuł]

„Psychiatrzy uznali, że homoseksualizm to «problem psychiczny», który można wyleczyć!”, fronda.pl, 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.35.

http://www.fronda.pl/a/psychiatrzy-uznali-ze-homoseksualizm-to-problem-psychiczny-ktory-mozna-wyleczyc,66996.html

[tytuł – nie podano w nim, że chodzi o psychiatrów z Indonezji]

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe

PRASA PAPIEROWA

Ryszard Makowski, „Je suis TW”, „wSieci”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 10.

Przyzwolenie na wszelką niegodziwość jest kanonem III RP. Co więcej, dla łajdactwa wymagany jest szacunek. […] Patrząc z perspektywy na tę III RP z podszewką made in PRL, dociera do nas, że komuna nie została obalona. Właśnie dzięki Lechowi Wałęsie transformacja doprowadziła PRL-owskich bonzow do majątków i zagwarantowała im bezkarność. A różowa yntelygencja wspierająca ten stan rzeczy propaguje takie wartości jak zdrada, donosicielstwo, zakłamanie […] Z dumą założą tabliczki: «Je suis TW» . Zresztą szpicli i autorów czułych listów do komunistycznych zbrodniarzy jest w tym towarzystwie mrowie.”

Bronisław Wildstein, „«Solidarność» to nie Wałęsa”, „wSieci”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 26-28.

„Szafa Kiszczaka dowodzi, że III RP zbudowano na przemilczeniu, kłamstwie i zakulisowych intrygach. A zatem wielokrotnie wykpiwane teorie spiskowe na ten temat są głęboko uzasadnione.”

Wojciech Reszczyński, „Koniec z państwem kłamstwa”, „wSieci”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 62.

„Wałęsa, który wyprowadził w pole miliony Polaków, przez 40 lat oszukiwał swoich rodaków i w końcu oszukał nawet sąd lustracyjny, musi być pociągnięty do odpowiedzialności karnej. […] Chodzi tylko o sprawiedliwość, o taki wyrok, który potwierdzi, że w Polsce prawo jest przestrzegane […]. I taki wyrok będzie równocześnie symbolicznym zamknięciem III RP, mutacji PRL, Polski postkomunistycznej, państwa budowanego na kłamstwie.”

Sławomir Sieradzki, „I kto to mówi?”, „wSieci”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016 r., s. 63.

„Czy ta symbolika pochodzi z czasów faszyzmu? – pyta autor artykułu w tygodniku «Der Spiegel» o głośnej już na świecie okładce «wSieci» opatrzonej tytułem «Islamski gwałt na Europie». Takie pytanie wpisuje się w przemysł propagandy historycznej naszego zachodniego sąsiada, który coraz śmielej dzieli się z innymi swymi zbrodniami z II wojny światowej. Bezczelność autora tego tekstu należy podkreślić tym bardziej, że właśnie «Der Spiegel» był swego czasu przechowalnią prawdziwych nazistów.”

Marek Król, „Bolkowanie przyszłości”, „wSieci”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 95.

„Zgodnie z doktryną TW «Bolka» należy zatem powtarzać, że co prawda współpracowałem, ale się nie zaciągałem. […] Bolkuję, więc jestem: wiernym synem, córką III RP opartej na kłamstwie, łajdactwie i zdradzie. Bolkuję, bo to jedyna szansa utrzymania władzy nad przeszłością, co zapewnia rządzenie w przyszłości. […] Bolkują więc z Wałęsą, by III RP, peerelowska hybryda, wygrała wojnę hybrydową z Polską.”

Krzysztof Wyszkowski, „Ostrzegam!”, „Do Rzeczy”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 68-69.

Lech Wałęsa był szpiclem SB i pozostaje agentem wpływu zagranicy. […] Ciekawe, nie tylko dla obserwatorów, lecz także dla kontrwywiadu, jest widoczna już od kilku tygodni zmiana narracji polskiej V kolumny wobec PiS. Po oskarżeniach o zoologiczną antyrosyjskość Jarosława Kaczyńskiego […][i Antoniego Macierewicza] nagle pojawiły się jeszcze bardziej histeryczne oskarżenia o ich zbliżenie z Rosją – mówi się o «putinizacji» […]. Teczka «Bolka» to dar Danajów. Potraktujemy go jako drewno na podpałkę do ogniska, na którym wypalimy posowiecką agenturę wraz z jej aktywami w postaci V kolumny działającej pod wodzą Tuska i Adama Michnika […] Tak, Tusk zrobił karierę w III RP – państwie SB – dzięki finansowaniu przez agentów SB i BND i pozostaje agentem wpływu zagranicy.”

Mariusz Staniszewski, „Upadłe autorytety III RP”, „Wprost”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 14-17.

Obrona czci Lecha Wałęsy w pełnej krasie pokazuje obłudę elit, które od blisko 30 lat uzurpują sobie prawo do wyznaczania w Polsce standardów. Dla nich nie jest ważna prawda, ale mit, który zresztą sami stworzyli. Jakby nie zauważyli, że ich świat runął, zanim Kiszczak pośmiertnie pogrzebał ich mit.”

INTERNET

Jan Pospieszalski, „Pamięć i zobowiązanie”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską”), 5 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 18.29.

http://niezalezna.pl/77232-pamiec-i-zobowiazanie

Przywracaniu pamięci o Wyklętych towarzyszy wściekły opór postkomunistycznych elit, które Andrzej Waśko celnie nazwał «subkulturą ‘Gazety Wyborczej’». Trudno się dziwić. Przyznanie się do zbrodni dokonywanych przez środowisko rodziców nie jest ani łatwe, ani przyjemne, a już na pewno nie jest opłacalne. Koalicja resortowych dzieci ulokowana w decyzyjnych miejscach III RP uznała za «ludzi honoru» Kiszczaka, Jaruzelskiego i Baumana, oprawców Żołnierzy Antykomunistycznego Podziemia.”

Stefan Niesiołowski, „Instytut Hańby Narodowej”, natemat.pl, 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 20.47.

http://stefanniesiolowski.natemat.pl/173125,instytut-hanby-narodowej

„IPN stał się w moim przekonaniu Instytutem Hańby Narodowej, gdyż wpisał się w pisowski scenariusz fałszowania historii, w kolejną próbę zastąpienia autentycznego bohatera i przywódcę strajków sierpniowych, a następnie stojącego na czele NSZZ «Solidarność» i kierującego walką Związku oraz całego Ruchu Społecznego Lecha Wałęsy, trzeciorzędnym opozycjonistą, jakim był Lech Kaczyński.”

„W pewnym momencie wydawać się mogło, że tym razem pisowskiej szczujni udało się zagłuszyć jakiekolwiek głosy rozsądku i otrzeźwienia, p. Łukasz Kamiński ze swoją obłudną miną zatroskanego o prawdę badacza kiwał głową nad ludzką marnością, a Kaczyński taktownie milczał, jakby to wszystko niewiele go obchodziło, bo on przecież zawsze znał i zna prawdę. Sytuacja trochę przypominała nagonkę na Orędzie biskupów polskich do biskupów niemieckich w 1965 roku, gdy komunistom przez moment udawało się narzucić społeczeństwu swoją narrację.”

Katarzyna Gójska-Hejke, „Wnuki katów atakują Wyklętych”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 18.36.

http://niezalezna.pl/77074-wnuki-katow-atakuja-wykletych

Kolejne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych to dla środowiska «Gazety Wyborczej» szansa na szarganie dobrego imienia naszych niezłomnych bohaterów. W pewnym sensie to nawet zrozumiałe. Przywrócenie prawdy o Antykomunistycznym Podziemiu oznacza również upowszechnienie prawdy o tych, którzy ze wszelkich sił je niszczyli. Ramię w ramię z sowieckim najeźdźcą. Można zatem powiedzieć, że dzisiaj drugie i trzecie pokolenie UB jeszcze raz ściga Zygmunta Szendzielarza, Witolda Pileckiego, Hieronima Dekutowskiego, Danutę Siedzikównę, Romualda Rajsa i wielu, wielu innych.

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów

Punkt 5. Ekonomia. Obraz związków zawodowych – obraz pracodawców

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe

INTERNET

„Islamskie miasta w Europie z szariatem i placem do kamienowania?”, fronda.pl, 5 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.06.

http://www.fronda.pl/a/islamskie-miasta-w-europie-z-szariatem-i-placem-do-kamienowania,67186.html

[tytuł]

Austria upada! Przedszkola opanowali islamiści”, fronda.pl, 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.41.

http://www.fronda.pl/a/to-jest-cyrk-przedszkola-w-austrii-sa-powiazane-z-terroryzmem,66964.html

[dramatyczny tytuł przy małej ilości informacji ws. raportu, na który autor notki się powołuje]

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu

PRASA PAPIEROWA

Maciej Pieczyński, „Komitet zwalczania PiS”, „Do Rzeczy”, nr 9/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 28-29.

„Chociaż zapewniają, że nie walczą o władzę, to stali się narzędziem opozycji. KOD, w którego szeregach jest wielu byłych polityków i sympatyków lewicy, stanął po jednej ze stron barykady w wojnie polsko-polskiej. […] W spontaniczny charakter tego ruchu nie wierzy dr Tomasz Żukowski, socjolog UW. Protesty nazywa «plastikową rewolucją», której celem nie jest obrona demokracji, ale interesów zachodnich koncernów w Polsce. […] Jedni protestują z obawy przed utratą wpływu na władzę, inni ze względu na koligacje rodzinne i strach przed utratą pracy. [wypowiedź T. Żukowskiego]”

Tomasz Lis, „Przeproś, do cholery!”, „Newsweek”, nr 10/2016, 29 lutego – 6 marca 2016, s. 2.

„Wałęsie pewne szanse na odkupienie daje też poseł Kornel Morawiecki. […] Zrozumiałe są jego kompleksy wobec człowieka, który uprawiał nie tylko solidarność walczącą, ale i zwycięską. Tylko żeby aż tak otwarcie te kompleksy manifestować? […] Nie dziwię się Wałęsie, że za ewentualne winy przepraszać nie chce. Za dobrze zna naszych etatowych katolików, by nie wiedzieć, że zaraz potem wrzucono by go w kolejny krąg piekła.”

Wojciech Maziarski, „Kto tu jest ruskim agentem?”, „Gazeta Wyborcza”, 3 marca 2016 (czwartek), s. 2.

„PiS ma skłonności samobójcze […] prof. Andrzej Zybertowicz zastanawia się, czy marsz KOD nie jest elementem wojny hybrydowej Moskwy przeciw Zachodowi. Oj, oj, oj. Na miejscu pana profesora nie tykałbym tego wątku, bo to dla narodowej prawicy śmierć, kaplica i marsz pogrzebowy. Od razu przypominają się pytania, które towarzyszyły początkom kariery Tadeusza Rydzyka. Jak to się stało, że ten polski zakonnik dostał zgodę na ustawienie w Rosji masztów retransmisyjnych swojego radia, które od początku zwalczało ideę integracji Polski z Unią Europejską? […] Na miejscu Zybertowicza nie wspominałbym o moskiewskiej dywersji, bo to przecież jego ideowy kumpel Witold Gadowski […] udzielił wywiadu dwujęzycznemu, rosyjsko-angielskiemu portalowi New Eastern Outlook, który jest jednym z kanałów rozpowszechniających propagandę Kremla. Rozmowa dotyczy protestów przeciwko PiS-owskiej «dobrej zmianie» […] Oczywiście nie musi to dowodzić, że ten PiS-owski publicysta [Gadowski] jest agentem Kremla. Może po prostu jest zwykłym kretynem.”

INTERNET

Robert Tekieli, „Trzecia Rzeczpospolita”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską”), 6 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 18.26.

http://niezalezna.pl/77270-trzecia-rzeczpospolita

III RP nie jest niepodległym polskim państwem. Można dyskutować, czy pod rządami Mazowieckiego, Suchockiej, Kwaśniewskiego, Pawlaka, Millera, Bieleckiego, Kopacz czy Tuska była ćwierć- czy półsuwerenna. Jednak nie ma to już większego znaczenia. Byt środowisk politycznych, które przejęły pełnię władzy w 2015 r., zależy od tego, czy będą potrafiły zabezpieczyć Polaków przed antypolską presją imperialną oraz panoszącą się na całym już świecie antyreligijną i antyrodzinną rewolucją. Czy stworzą konstytucję zdolną obronić nas przed agresją bezwzględnej, zdemoralizowanej globalnej finansjery, zdziczałych zachodnich i wschodnich korporacji, przed imperialnymi zakusami Berlina i Moskwy oraz aksamitnym totalitaryzmem środowisk rewolucji obyczajowej, które zniszczyły już chrześcijańską cywilizację w Starej Europie, kończą ją niszczyć w USA i zaczynają rozmontowywać fundamenty naszego rodzimego świata.”

Dziś agentura wpływu oraz pożyteczni idioci bronią miotającego się i przez trzy dekady co parę lat szantażowanego europejskiego mędrca, któremu nie udało się stworzyć NATO-bis. To wraz z jego legendą upada właśnie III RP.”

„Nasi dziadowie zburzyli w latach 20. symbol rosyjskiego panowania – przepiękny Sobór Aleksandra Newskiego. Wyburzenie dominującego nad Warszawą znaku sowietyzacji Polski – pałacu imienia Józefa Stalina – to symboliczna konieczność. Na jego gruzach z krwi Jerzego Popiełuszki, Zbyszka Godlewskiego, Żołnierzy Wyklętych, górników «Wujka» i warszawskich powstańców wyrośnie nasza trzecia suwerenność.”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Wyrwać tłuszczy kij i pogonić na wschód”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 6 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 16.53.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wyrwac-tluszczy-kij-i-pogonic-na-wschod,67274.html

„W przypadku gnojenia ludzi przez lewacką i liberalną dzicz nie ma mowy o policzkowaniu, to jest flekowanie, oblewanie gównem, odczłowieczanie, czyli jednym słowem eksterminacja.”

„Potem «aferę» podchwycili reżyserzy «Szkła kontaktowego», wzorowanego na niemieckich kabaretach z okresu, gdy pewien austriacki kapral zaczął budować autostrady.”

„Od 1945 roku najpodlejszy element (sort) napływowy, przy pomocy miejscowego elementu, wprowadził kulturę musztardówki i słoniny. Pijani, niedomyci, często niepiśmienni ojcowie i dziadowie dzisiejszych bojowników o ludową demokrację w walonkach wdrapali na sam szczyt struktury społecznej, a następnie ogłosili się przewodnią siłą narodu. Genetyczną i mentalną pałeczką pionierzy realnego socjalizmu przekazali zstępnym, których teraz widzimy w telewizjach i radach nadzorczych.”

Typy ukształtowane przez „kulturę” bolszewickich naczelników, nie wyzbyły się i nigdy nie wyzbędą się naturalnych dla siebie cech, instynktów i zachowań. Czas najwyższy odprowadzić te całą armię tam skąd przyszła.”

Andrzej Gąsiorowski, „Zabawa w wyklętych”, natemat.pl, 5 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 20.42.

http://andrzejgasiorowski.natemat.pl/173411,zabawa-w-wykletych

„Dla młodych Polaków Putin jest wzorem przywódcy.”

„W życiu potocznym, na ulicy, najbardziej czytelnym znakiem, że mamy już do czynienia z faszyzmem, jest głębokie przekonanie zwykłych bandytów i chuliganów, że wyrządzając komuś przemoc, działają w imieniu państwa.”

Nie ma dziś w Polsce żadnej alternatywy dla faszyzmu. Intelektualny i prakseologiczny uwiąd liberałów i lewicy jest całkowicie oczywisty i przytłaczający. Młodzież jest zadżumiona i jest to ta odmiana dżumy, która jest chorobą dziedziczną. Zupełnie na marginesie warto wyrazić obrzydzenie tą dawna nomenklaturą wszystkich szczebli, która dziś czołga się pod krzyżami i zupełnie nowymi totemami wyklętych (kiedyś miała nawet szansę stać się ich ofiarą, ale tamte czasy dawno już minęły).”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: To był zamach i nic innego…”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 5 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.00.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-to-byl-zamach-i-nic-innego,67230.html

W zrusyfikowanej i zgermanizowanej kolonii nadwiślańskiej proporcje są w zasadzie te same, tylko reakcje odmienne. Połowa narodu to tłuszcza, która rży i puka się w czoło, bo przecież «to normalne, że opony pękają».”

„Powiedzcie mi jaką oponę założono do BMW Prezydenta Andrzeja Dudy, a ja Wam powiem jak i kto chciał Prezydenta zabić.”

„Żalek ostro, ale szczerze: Oprawcy z UB maszerują w KOD”, fronda.pl, 4 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.21.

http://www.fronda.pl/a/zalek-ostro-ale-szczerze-oprawcy-z-ub-maszeruja-w-kod,67120.html

[tytuł]

Philo, „KOD-owcy w działaniu! Zakłócili spotkanie Annie Marii Anders”, fronda.pl, 4 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.11.

http://www.fronda.pl/a/kod-owcy-w-dzialaniu-zaklocili-spotkanie-annie-marii-anders,67152.html

„To co wydarzyło się w Suwałkach świadczy jedynie o tym, że KOD to faktycznie UBecja duchem i ciałem również!”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Merkel znów przesunęła pachołka Tuska i trzeba to wykorzystać”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 4 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-merkel-znow-przesunela-pacholka-tuska-i-trzeba-to-wykorzystac,67106.html

„Tusk wchodzi w zadek Niemcom, dla czystej przyjemności, nie ze strachu czy konieczności. Zupełnie odwrotnie Donald zachowuje się w przypadku Polski, której szczerze nienawidzi i którą gardzi.”

„Miliony Polaków zapytają co z rozliczeniem i wyrokiem dla niemiecko-ruskiego pachołka?”

Dorota Kania, „KOD – łabędzi śpiew «Wyborczej»”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 3 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016.

http://niezalezna.pl/77141-kod-labedzi-spiew-wyborczej

„W co gra «Gazeta Wyborcza», wiadomo niemal od początku jej istnienia. Rząd dusz plus płynące z tego profity finansowe to główny cel gazety Michnika. Jej czytelnicy uczestniczą w marszach KOD-u, a redaktorzy ostentacyjne je popierają. Że jest to prawda, wystarczy sprawdzić, kto maszeruje razem z Kijowskim. Są to głównie ludzie w podeszłym wieku (bywa, że w bardzo podeszłym), w większości związani ze starym systemem, przedsiębiorcy, którzy mieli lukratywne zlecenia za rządów PO, byli funkcjonariusze służb specjalnych PRL-u, i pokolenie wychowane na «GW» – w 1989 r. wchodzące w dorosłość.”

„Robert Biedroń nie chce wspierać rodzin”, fronda.pl, 3 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.19.

http://www.fronda.pl/a/robert-biedron-nie-chce-wspierac-rodzin,67080.html

[tytuł odnoszący się do wyrażonej przez RB krytyki projektu 500+]

Lech Makowiecki, „Logika Kiszczakowej, logika KOD”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 18.34.

http://niezalezna.pl/77075-logika-kiszczakowej-logika-kod

„Podobną logiką zdawał się kierować w minioną sobotę «zaKODowany» pochód ludzi demonstrujących w obronie «demokracji» – która wcale nie była dla ludzi, a także w obronie «Polski» – która wcale nie była dla Polaków. A «resortowe dzieci» wznosiły patriotyczne hasła, które wyrywały się z ust umierających w ubeckich katowniach najlepszych z Polaków, mordowanych przez przodków tychże «dzieci».”

Piotr Lisiewicz, „Banici, wilki, kibole. Jak kibice odkryli legendę Żołnierzy Wyklętych”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską”), 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 19.42.

http://niezalezna.pl/77064-banici-wilki-kibole-jak-kibice-odkryli-legende-zolnierzy-wykletych

„Co zaproponowała młodym, zadziornym chłopakom III RP? Pracę w esbeckich firmach ochroniarskich i przestępczość. W latach 90. Polska była krajem bezprawia, panoszenia się esbeckiej mafii, walk gangów itp. Jeśli byłeś zwykłym chłopakiem bez komunistycznych powiązań rodzinnych, mafia bywała dla ciebie jedyną niezablokowaną ścieżką awansu.”

„Andrzej Gwiazda dla Fronda.pl: KOD walczy po tej samej stronie, co mordercy Żołnierzy Wyklętych”, fronda.pl, 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.36.

http://www.fronda.pl/a/andrzej-gwiazda-dla-frondapl-KOD-walczy-po-tej-samej-stronie-co-mordercy-zolnierzy-wykletych,67010.html

„Małżeństwo [Gwiazdów], odnosząc się również do wczorajszych uroczystości upamiętniających Żołnierzy Niezłomnych, przyznało, że walka zarówno opozycjonistów wobec władz PRL, jak i Żołnierzy Wyklętych trwa nadal i toczy się cały czas o to samo- o interesy narodowe, o Wolną Polskę. Barykada stoi w tym samym miejscu, a po jej obu stronach stoją wciąż te same obozy- spadkobiercy walczących o niepodległość konfrontują się nadal ze spadkobiercami tych, którzy zwalczali zarówno Wyklętych, jak i opozycjonistów wobec władz PRL.”

Wywiad z Dorotą Kanią, „Kania dla Fronda.pl: KOD nie broni Wałęsy, tylko swoich interesów”, fronda.pl, 2 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.38.

http://www.fronda.pl/a/kania-dla-frondapl-kod-nie-broni-walesy-tylko-swoich-interesow,66980.html

„Od kiedy Komitet Obrony Demokracji rozpoczął swoją działalność, obserwuje ten ruch i to, kto w nim uczestniczy. Nie ulega dla mnie wątpliwości, że są to w głównej mierze ludzie, którzy bronią swojego statusu, ludzie którzy nieraz byli związani ze służbami specjalnymi w PRL. Niektórzy z nich przyznają to wprost w swoich wypowiedziach. Są to ludzie związani ze starym systemem.”

„To, że nagle okazało się, że Polska może być naprawdę wolna, stanowi poważne zagrożenie dla interesów tych ludzi, dlatego też wszyscy się poderwali, aby maszerować i protestować.”

„Ci ludzie w większości przypadków nie żyli najgorzej w okresie PRL, nie wychylali się w okresie stanu wojennego, byli częścią systemu po 1989 roku. Dziś protestują, bo ich interesy są zagrożone. Warto zauważyć, że jedna z manifestacji została zwołana niedługo po tym, jak zapowiedziano obcięcie emerytur byłym esbekom. Jeżeli połączymy te fakty, widzimy przeciw czemu protestuje KOD.

Grzegorz Strzemecki, „Komisja Wenecka – arbiter czy kapo?”, fronda.pl, 1 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.54.

http://www.fronda.pl/a/komisja-wenecka-arbiter-czy-kapo,66925.html

[tytuł]

„Ormowcy i TW Wyklęci”, fronda.pl, 1 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.56.

http://www.fronda.pl/a/w-piotrkowie-trybunalskim-ormowiec-i-byli-tw-udaja-zolnierzy-wykletych,66910.html

Tak jak byli funkcjonariusze PRL udają «Solidarność» w Komitecie Obrony Demokracji, tak byli ormowcy i TW udają Żołnierzy Wyklętych.”

Wywiad z Janem Pietrzakiem, „Pietrzak dla Frondy: Degenerację III RP mamy dzisiaj jak na dłoni”, fronda.pl, 1 marca 2016, dostęp 7 kwietnia 2016, godz. 17.59.

http://www.fronda.pl/a/pietrzak-dla-frondy-degeneracje-iii-rp-mamy-dzisiaj-jak-na-dloni,66915.html

„W pewnym momencie doszedłem do wniosku, że to, co się w Polsce dzieje, nie jest naturalne. To jest podniecana awantura, budowana psychoza nieszczęścia, tak, by Polacy nie mogli się dogadać. Te demonstracje KOD są właśnie czymś takim. To działanie sztuczne, które nie wynika ze spontanicznych potrzeb społeczeństwa. Przecież Polacy kilka miesięcy temu wybrali w demokratycznych wyborach nową władzę i oczekują, żeby ta władza rządziła, realizowała zasady demokracji. Nagle pojawiła się KOD, taka grupa dywersyjna – i szaleje. To jest część jakiejś wojny hybrydowej. […] Nasi odwieczni wrogowie. To nie jest żadna tajemnica. Niemcy i Rosjanie, to są nasi sąsiedzi, którzyniszczą Polskę w każdy możliwy sposób. Także tak jak teraz: prowokacjami, awanturami, straszeniem bombą atomową, tworzeniem nastroju psychozy wojennej. Z drugiej strony Niemcy mają 90 proc. mediów, mają swoje telewizje, mają swoich agentów wpływu. To są ci ludzie, którzy szkodzą Polsce.”

Wypowiedz się