Obserwatorium mediów
1-7 lutego 2016 r.

KOD i islam

 07.02.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. W minionym tygodniu w dalszym ciągu trwały dyskusje o polskiej opozycji. Jan Pietrzak na frondzie.pl mówi o „resortowych ludziach”, „antypolskiej mafii” i „Targowicy”. Krzysztof Feusette we „wSieci” o „cudownym dziecku Berlina i Brukseli”, „trzeciej siostrze Czerskiej i Wiertniczej”, którą „najlepiej opisze nazwa: Demokraci Nowoczesnej Obywatelskiej (DNO)”.
  2. Nie milkną też komentarze dotyczące kryzysu migracyjnego. Np. Lech Makowiecki na niezależnej.pl pisze o „hordzie najeźdźców gwałcicieli”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

INTERNET

Jan Pospieszalski, „Wypowiedzmy tę konwencję – to nic nie kosztuje!”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 5 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.17.

http://niezależna.pl/75880-wypowiedzmy-te-konwencje-nic-nie-kosztuje

„Celem konwencji nie jest zapobieganie przemocy, lecz przebudowa społeczna realizowana poprzez walkę z rodziną, tradycją i chrześcijańską kulturą. Szwecja, która jest sygnatariuszem konwencji, notuje stały wzrost przypadków agresji wobec kobiet. Dzieje się to za sprawą muzułmańskich najeźdźców, których sparaliżowane lewicową ideologią elity wpuszczają ochoczo do kraju.”

„Jak Kopacz pompowała miliony na pederastów!!!”, fronda.pl, 5 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.08.

http://www.fronda.pl/a/jak-kopacz-pompowala-miliony-na-pederastow,65376.html

[tytuł]

TT, „Homoindoktrynacja w natarciu”, fronda.pl, 5 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.22.

http://www.fronda.pl/a/homoindoktrynacja-w-natarciu,65337.html

[tytuł]

Lobby LGBT nie odpuszcza i kusi nauczycielami darmowymi wyjazdami na kursy o «homofobii».”

„Jest więc to typowe ideologiczne pranie mózgu za pieniądze z Unii Europejskiej i tzw. grantów norweskich.”

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: Aborcjoniści mają nową broń. Wirus Zika!”, fronda.pl, 2 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.59.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-aborcjonisci-maja-nowa-bron-wirus-zika,65176.html

„Dzieci z małogłowiem, które aborcjoniści chcą zabijać, są tylko jednym z pierwszych na liście, po nich przyjdzie czas na następne nienarodzone, a później i narodzone dzieci i dorosłych. Na końcu zaś będzie eutanazizm, który odbiera życie także dorosłym, na przykład z depresją.”

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

„Sakiewicz o Smoleńsku: Straszliwie boją się prawdy”, niezależna.pl, 4 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.44.

http://niezależna.pl/75876-sakiewicz-o-smolensku-straszliwie-boja-sie-prawdy

[przytoczone wypowiedzi T. Sakiewicza] „Dziennikarze, którzy mieli odwagę mówić inaczej w tej sprawie, byli po prostu wyrzucani z telewizji. Takiej cenzury, jak w sprawie Smoleńska, nie było od czasów komunistycznych. Każdy dziennikarz, który w mediach publicznych cokolwiek zrobił w sprawie Smoleńska, natychmiast wylatywał z hukiem z roboty.”

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

INTERNET

Lech Makowiecki, „Idźcie i rozmnażajcie się”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 2 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.25.

http://niezależna.pl/75765-idzcie-i-rozmnazajcie-sie

„Gdy kilka lat temu dotarła do mnie skala lewacko-genderowego zidiocenia i deprawacji zachodnich społeczeństw, z rozbuchanym hedonizmem, niszczeniem rodziny i niechęcią do posiadania potomstwa na czele – wiedziałem, że dla naszego świata nie ma już ratunku. Powiedziałem sobie wtedy: trudno. Skoro biali nie chcą się mnożyć – przyjdą tu jacyś inni ludzie i zastąpią singli, gejów, wojujące feministki i całą tę transseksualną czeredę. Natura nie znosi próżni, więc na drodze ewolucji wszystko samo się poukłada. Sądziłem jednak, że potrwa to jeszcze wiele lat i że nie będę musiał oglądać zagłady naszej cywilizacji. Niestety – pani Merkel Angela przyspieszyła cały ten proces, zapraszając do Europy hordy najeźdźców gwałcicieli. Zamiast powolnego starzenia się i wymierania metroseksualnej Europy będziemy świadkami rewolucyjnej rzeźni. Nie wiem, czy bezpłciowi Europejczycy zdążą obudzić się z letargu i poszukać ratunku w swojej chrześcijańskiej tradycji. Jeśli nie – to będą tu mieli obcą, narzuconą siłą. Albo zostaną wymordowani.”

„Niemcy zamiast chrześcijan będą chronić uchodźców LGBT”, fronda.pl, 2 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.52.

http://www.fronda.pl/a/niemcy-zamiast-chrzescijan-beda-chronic-uchodzcow-lgbt,65219.html

„I oto dlaczego cywilizacja europejska upada. Tych, których zabija się za krzyż, nikt nie broni. Tych, których zabija się za upodobania seksualne, już tak – chociaż jest ich o wiele, o wiele mniej.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Ryszard Makowski, „Liderzy służb”, „wSieci”, nr 5/2016, 1-7 lutego 2016, s. 15.

„Niedementowana wieść głosi, że PO została założona przez służby. […] O Nowoczesnej też krążą plotki, że to twór powołany przez… można spekulować. Banksterów? Także służby, cokolwiek by się pod tym pojęciem kryło.”

Jan Pietrzak, „Uwaga na pomyleńców!”, „wSieci”, nr 5/2016, 1-7 lutego 2016, s. 18.

„Rozrywkowa legenda III RP, Lechu zwany Bolkiem, domaga się powszechnego referendum w sprawie rządu Prawa i Sprawiedliwości. Takie referendum nazywa się wybory i ono zostało przeprowadzone trzy miesiące temu, proszę pana. Pomyśleć, że ten pomylony gość przed kilkoma laty został zgłoszony przez ówczesnego Tuska do Europejskiej Rady Mędrców.”

Krzysztof Feusette, „Demokracji nowoczesnej obywatelskiej”, „wSieci”, nr 5/2016, 1-7 lutego 2016, s. 40-42.

„Już dziś rodzi się na naszych oczach cudowne dziecko Berlina i Brukseli, swoista trzecia siostra Czerskiej i Wiertniczej – nieformalny sojusz antyrządowy, który najlepiej opisze nazwa: Demokraci Nowoczesnej Obywatelskiej (DNO).”

Lech Makowiecki, „Pierwsze KOD-y za płoty”, „wSieci”, nr 5/2016, 1-7 lutego 2016, s. 67.

„Co do postkomuny nie miałem żadnych złudzeń. Wiedziałem, że łatwo nie odpuszczą, ale ogrom generowanej nienawiści i kłamliwej propagandy zaskoczył nawet mnie. Cóż, nie po to ich przodkowie w ubeckich kazamatach katowali i mordowali polskich patriotów i pół wieku trzymali naród pod butem, żeby teraz ot tak sobie zwrócić Polaczkom wolność. Dołączyli do nich bezideowcy z PO, spadkobiercy ZSL i pazerni banksterzy. Zgodnie ze słowami klasyka postanowili «zaje…ć» PiS Trybunałem Konstytucyjnym i medialnym monopolem. A poza tym sparaliżować prace Sejmu, przenieść Targowicę do Brukseli i wyprowadzić ludzi na ulice.”

Leszek Balcerowicz w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, „KOD ratuje nam reputację”, „Gazeta Wyborcza”, 3 lutego (środa), s. 8-9.

„Pod niepodzielną władzę PiS-u trafiają te służby państwowe, które mogą służyć jako narzędzie walki z oponentami: służby specjalne, prokuratura, aparat skarbowy itp. Do tego dochodzi atak na Trybunał Konstytucyjny, który nie ma precedensu w Polsce po 1989 r. To wszystko oznacza tendencję do odchodzenia od państwa prawa w kierunku państwa policyjnego. To cofanie się ku PRL-owi, ku oficjalnej kłamliwej propagandzie i ku groźbie zastraszania ludzi.”

INTERNET

Marcin Wolski, „Mało nas”, niezależna.pl  (za „Gazetą Polską”), 6 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.10.

http://niezależna.pl/75946-malo-nas

„Nie mówię o mniej lub bardziej ogłupionych fanatykach KOD czy o jednostkach, dla których Dobra Zmiana jest zmianą koszmarną, spełnieniem najczarniejszych snów. Oni naprawdę obok władzy tracą pieniądze, pozycję, a kto wie, może za jakiś czas i wolność.”

Ryszard Kapuściński, „Czym skorupka za młodu…”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 5 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.15.

http://niezależna.pl/75889-czym-skorupka-za-mlodu

„Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński zapowiedział, że na funkcje kierownicze nie będą awansowani policjanci, którzy rozpoczynali służbę w PRL-u. Po tym oświadczeniu zaczęły się masowe odejścia z policji. […] i ludzie byli wyizolowani od społeczeństwa, spotykali się tylko ze sobą. Wigilię spędzali w swoim gronie zazwyczaj przy golonce. Swoje fobie przenosili na swoje rodziny, na Polaków. Obcy są wśród nas.”

Wywiad z Janem Pietrzakiem, „Pietrzak dla Frondy: To są antypolskie brednie Targowiczan”, fronda.pl, 5 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.14.

http://www.fronda.pl/a/pietrzak-dla-frondy-to-sa-antypolskie-brednie-targowiczan,65290.html

Resortowi ludzie jak rządzili, tak rządzą w różnych mediach. Najlepszym dowodem jest to, że mimo wszelkich zmian, mój kabaret jest we wszystkich mediach zakazany. Także dzisiaj nie ma żadnej piosenki, żadnego tekstu, żadnego żartu, żadnej informacji o «Kabarecie Pod Egidą», który gra co tydzień i ma dużo do powiedzenia. Resortowe dzieci istnieją, czego jestem świadkiem. Mogę zeznać w każdym sądzie. One pilnują, żeby żadna piosenka z moim tekstem nie pokazała się na żadnej antenie.”

„Schetyna został jesienią wybrany do Sejmu i na tym koniec, nie ma skarżyć się do Brukseli, bo to jest donosicielstwo, Targowica. Ci ludzie idą tropem Targowicy, chcą załatwiać zagranicą swoje sprawy, ponieważ naród polski ich nie poparł.”

„Polemiką z Lisami i ludźmi tego pokroju nie ma się co w ogóle zajmować. To są pracownicy aparatu propagandy i antypolskiej agitacji. Przez wiele lat udowadniali, że sprawy polskie załatwiają tak, jak im każą ich mocodawcy, czy to niemieccy, czy rosyjscy.”

„Kto podważa ten werdykt narodu, nie jest demokratą, tylko członkiem jakiejś antypolskiej mafii.”

„Tu chodzi o nienawiść do Polski, o zdradę Polski. Ci ludzie zrobią wszystko, co im każą, żeby psuć polskie sprawy. Bardzo przykro, że do takich podejrzanych indywiduów dołączył także pan Balcerowicz. To bardzo smutne. Trwał dotąd PRL-bis, bo to nie była żadna III Rzeczpospolita. To zmieniło się jesienią ubiegłego roku.”

philo, „PO-Nowoczesna doniosła na Polskę do lobby żydowskiego w USA?”, fronda.pl, 5 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.25.

http://www.fronda.pl/a/po-nowoczesna-doniosla-na-polske-do-lobby-zydowskiego-w-usa-1,65287.html

[tytuł]

Piotr Lisiewicz, „Niech się tłumaczą szumowiny”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 4 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.20.

http://niezależna.pl/75841-niech-sie-tlumacza-szumowiny

„Może nie mielibyśmy III RP rządzonej przez uwłaszczoną agenturę, a niepodległość? […] Kajać powinny się szumowiny, które zamiast niepodległości wybrały status uprzywilejowanej kasty w III RP.”

Jacek Liziniewicz, „Nadchodzą «petriuszki»?”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 3 lutego 2016, dostęp 23 lutego 2016, godz. 13.22.

http://niezależna.pl/75778-nadchodza-petriuszki

„Wszystko byłoby zabawne, gdyby nie fakt, że jednak «telewizyjnemu Ryśkowi» bliżej do ukraińskich baronów niż zadymiarzy. A ci, jak wiadomo, nie wdawali się bezpośrednio w awantury, ale wynajmowali za pieniądze zadymiarzy, tak zwane «tituszki». Zapowiedź ostrych protestów w Polsce to jednak radykalna zmiana. Do tej pory bowiem KOD i opozycja bardziej porównywała się do demokratycznego i pokojowego majdanu. Teraz jednak coraz bardziej stają się podobni do drugiej strony ukraińskiej barykady. Czy zobaczymy na ulicach «petriuszki» broniące demokracji przed obywatelami?”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Pęka nadęta Nowoczesna kicha…”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 3 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.37.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-peka-nadeta-nowoczesna-kicha,65253.html

„Zeszło powietrze z Paliko…, przepraszam Petru, ta śmieszna poczwarka WSI dokona żywota szybciej niż się narodziła. Mecenasi na pewno już to widzą i myślą nad nowym potworkiem.”

„O. Knabit: Byliśmy świadkami ośmioletniej antypolskiej polityki”, fronda.pl (za zelek.pl), 3 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.43.

http://www.fronda.pl/a/oknabit-bylismy-swiadkami-osmioletniej-antypolskiej-polityki,65255.html

[przytoczona wypowiedź o. Leona Knabita] „Ja nie mam preferencji politycznych. Jestem za prawdą. Uznaję wszelkie dobro, które się w Polsce zdarzyło za rządów poprzedniej Władzy. Z bezradną irytacją patrzyłem na gorszące niedociągnięcia, nadużycia i politykę wprost antypolską.”

„Prof. Pawłowicz o spotkaniu Schetyny z Schulzem: Czy to kolejny żałosny odcinek targowickiej zdrady?”, fronda.pl, 3 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.46.

http://www.fronda.pl/a/prof-pawlowicz-o-spotkaniu-schetyny-z-schulzem-czy-to-kolejny-zalosny-odcinek-targowickiej-zdrady,65251.html

[przytoczony facebookowy status Krystyny Pawłowicz] „Posłowie Schetyna, Neumann i europoseł Lewandowski ogłosili się reprezentacją polskich interesów w Brukseli. Czy w Polsce odbyły się w międzyczasie wybory? Czy to rokoszu targowickiej zdrady żałosny odcinek kolejny? Z lewackim polskożercą Schultzem «omawiali sprawy polskie».”

Targowiczanie z PO znowu jadą prosić UE o pomoc!”, fronda.pl, 2 lutego 2016, dostęp 22 lutego 2016, godz. 15.54.

http://www.fronda.pl/a/targowiczanie-z-po-znowu-jada-prosic-ue-o-pomoc,65192.html

[tytuł]

„Czy to kompletna głupota czy coś więcej? Widać, że politycy okrągłego stołu naprawdę boją się demokracji!”

Wypowiedz się