Obserwatorium mediów
4-10 stycznia 2016 r.

Po wydarzeniach w Kolonii

 10.01.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. Dużo emocji wywołały wydarzenia w noc sylwestrową w Kolonii, kiedy doszło do serii napaści seksualnych na kobiety, których sprawcami byli najprawdopodobniej imigranci z Bliskiego Wschodu. Tomasz Terlikowski na portalu fronda.pl pisał: „Jeśli policja i władze Niemiec nic nie zrobią, jeśli będą bronić «ubogacania kulturowego» Niemek przez muzułmańskich «zdobywców», to będą to robić coraz częściej, a na koniec zetną głowy wykastrowanym mentalnie mężczyznom i wezmą sobie ich kobiety”. Również na frondzie.pl informowano o tych wydarzeniach tytułem: „Zbiorowe gwałty. Imigranci jak Armia Czerwona”.
  2. Nie ustają kontrowersje związane z ofensywą ustawodawczą rządu. Jego krytycy piszą o tym, że żyjemy w „fundamentalistycznym kraju” (Magdalena Środa), „mamy do czynienia z wielkim gwałtem na Polsce, demokracji i na państwie prawa” (Tomasz Lis), a „Polska pod rządami PiS przypomina PRL pod rządami PZPR” (Bartłomiej Ciężyński, natemat.pl). Krytycy opozycji wyszukują „resortowe dzieci i wnuki w KOD” (fronda.pl) oraz określają swoich przeciwników jako „obóz zdrady narodowej” (fronda.pl).

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

INTERNET

„Ks. prof. Paweł Bortkiewicz dla Fronda.pl o tym, dlaczego trzeba walczyć z bolszewicką ideologią gender”, fronda.pl, 10 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 13.24.

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-pawel-bortkiewicz-dla-frondapl-o-tym-dlaczego-trzeba-walczyc-z-bolszewicka-ideologia-gender,63758.html

[tytuł]

[wypowiedzi BP] „Wspomniany atak w czasie wykładu grudniowego odsłonił, w moim przekonaniu typowo bolszewicką strukturę owych bojowników o równość płci. Z jednej strony – lud popchnięty na barykady, to znaczy anarchistyczna młodzież, znana policji między innymi z racji związków z narkotykami, z drugiej strony – ukryta za ich plecami grupa «politruków», w tym wypadku pracowników naukowych. Do niej można i należy dołączyć osoby niektórych polityków. To typowo bolszewicki sojusz proletariatu z kierownictwem partyjnym. I oczywiście istotne jest to, kim są ci ludzie z drugiego rzędu, faktycznie kierujący walką genderową.”

„I tak np. Judith Butler, amerykańska feministka, żydowskiego pochodzenia, osoba mająca ewidentne problemy z własną tożsamością seksualną, głosi znane tezy wyrażone w książce «Uwikłani w pleć»”.

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

INTERNET

Magdalena Środa, „Lepiej inwestować w edukację…”, natemat.pl, 8 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.52.

http://magdasroda.natemat.pl/167677,lepiej-inwestowac-w-edukacje

„PiS ma przecież z polskimi hierarchami polityczno-ekonomiczny deal. Cała kościelna machina pracowała na wygraną PiS. Teraz PiS będzie pracował na dobrostan kościoła i jego hierarchów. W takim niestety fundamentalistycznym kraju żyjemy.”

Izabela Jasińska, „Polska kultura, nie patologia”, „Dziennik Opinii”, nr 7/2016, 7 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.38.

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20160105/polska-kultura-nie-patologia

„Wszyscy wychowani, a niektórzy wręcz wytrenowani w religii katolickiej, doskonale wiedzą, że ciało jest siedliskiem nieopanowanych żądz, które, jak się ich nie zdusi w zarodku i nie schowa pod kołdrą najlepiej puchową, mogą opanować i zniszczyć nasz ludzki świat.”

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

INTERNET

„Kolonia – Rok Później”, fronda.pl (za euroislam.pl), 7 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.10.

http://www.fronda.pl/a/kolonia-rok-pozniej,63576.html

„Sylwestrowe ataki dziczy w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie przypominają plemienne wojny, w których chodzi o rozsianie swojego nasienia, poniżenie kobiet i mężczyzn, zniszczenie tkanki społecznej przeciwnika. To nie atak na osoby, a na całą społeczność.”

Marian Piłka, „Marian Piłka: Import islamu do Polski to zdrada cywilizacji chrześcijańskiej”, fronda.pl, 7 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.24.

http://www.fronda.pl/a/marian-pilka-import-islamu-do-polski-to-zdrada-cywilizacji-chrzescijanskiej,63543.html

„To przede wszystkim jest otwarciem naszego kraju na napływ muzułmanów, a więc powtórzenie tego samego fundamentalnego błędu, jakie w przeszłości popełniły państwa zachodnie. To otwarcie polityki multikulturalizmu, który niszczy dziś tożsamość narodową i spójność społeczną narodów zachodnioeuropejskich, to otwarcie na różnorakiego rodzaju patologie i na islamizację naszego kraju. Po doświadczeniach krajów zachodnich, Polska powinna być szczególnie ostrożna wobec tych błędów jakie Zachodnia Europa popełniała przyjmując rzesze muzułmańskich imigrantów. Ci ludzie nie szanują ani naszych wartości, ani naszej wolności. Ich celem jest islamizacja Europy i tego celu nie tylko nie ukrywają, ale wprost coraz natarczywiej i coraz brutalniej domagają się jej respektowania. Zgoda na decyzje UE, to zgoda na zapoczątkowanie tego procesu, który dziś niszczy Zachodnia Europę, to zgoda na zdradę cywilizacji chrześcijańskiej.”

„Zbiorowe gwałty. Imigranci jak Armia Czerwona. Niemcy nie chcą tego widzieć”, fronda.pl, 6 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.27.

http://www.fronda.pl/a/zborowe-gwalty-imigranci-jak-armia-czerwona-niemcy-nie-chca-tego-widziec,63487.html

[tytuł]

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: Spełnione zapowiedzi ISIS – zniewolimy Wasze kobiety”, fronda.pl, 6 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.28.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-spelnione-zapowiedzi-isis-zniewolimy-wasze-kobiety,63474.html

„Jeśli ktokolwiek miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, co do charakteru islamskiej inwazji, jaka dokonuje się na Europę, to powinien się ich pozbyć po tym, co wydarzyło się w Kolonii. Islamscy «imigranci» pokazali bowiem zupełnie jasno, że z imigracją niewiele mają wspólnego, i że sami siebie uznają oni za zdobywców, którzy mają prawo do tego, co zastali na ziemiach zdobytych.”

„Jeśli policja i władze Niemiec nic nie zrobią, jeśli będą bronić «ubogacania kulturowego» Niemek przez muzułmańskich «zdobywców», to będą to robić coraz częściej, a na koniec zetną głowy wykastrowanym mentalnie mężczyznom i wezmą sobie ich kobiety.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Ryszard Makowski, „Złodzieje symboli”, „wSieci”, nr 1/2016, 4-10 stycznia 2016 r., s. 13.

„[…] w komunikacji społecznej należy ostrzegać przed tymi, którzy kradną słowa i pojęcia. […] Teraz też jesteśmy świadkami żonglowania słowem «demokracja» przez cwaniaków strzegących swoich interesów. […] Teraz szermują demokracją. Demokracja w wydaniu Komitetu Obrony Demokracji ma swoją cenę – 150 mln dol. Jak obwieścił Paweł Kukiz, zerkając do internetu, tyle wyasygnował «żydowski bankier» George Soros. […] Pewnie, to są niecne plotki. […]”.

Marek Król, „Wolność mumii”, „wSieci”, nr 1/2016, 4-10 stycznia 2016 r., s. 95.

[O sędziach TK] „Cóż, owi wybitni prawnicy zachowują się racjonalnie w nieracjonalnym systemie prawnym III RP, który sami stworzyli. Pozwala to im kreować się na kapłanów prawa, którzy jedyni mają monopol w tej legislacyjnej degrengoladzie na głoszenie jedynie słusznych wykładni prawa. A skoro wyroki TK nie podlegają zaskarżeniu, to owi szamani prawa zyskują władzę, jakiej nie ma nikt w RP.”

Tomasz Lis, „Ustawy i usta”, „Newsweek”, 4-10 stycznia 2016 r., s. 2.

„Mamy do czynienia z wielkim gwałtem na Polsce, demokracji i na państwie prawa. Ale również, i absolutnie nie można tego bagatelizować, z brutalnym gwałtem na polszczyźnie. […] Gwałt na polszczyźnie polega na pozbawianiu słów sensu i na całkowitym odwracaniu znaczeń. […] «Odbudowa państwa» okazuje się jego demolką. «Umacnianie demokracji» polega na demontowaniu Trybunału Konstytucyjnego, bez którego demokracja jest atrapą. «Naprawa Trybunału» oznacza paraliżowanie go. […] Gwałt na języku naznaczy go na długie lata. Możliwe, że na dziesięciolecia, skoro skutki gwałtu na języku dokonanego przez komunistów są wciąż widoczne, gdy tylko usta otwierają prawdziwi postkomuniści – bolszewicy z partii PiS”.

Jacek Żakowski, „Najlepszego w 2017 roku!”, „Gazeta Wyborcza”, 4 stycznia 2016 r. (poniedziałek), s. 2.

Demokracja, jaką w Polsce znaliśmy, się skoczyła. Żyjemy w innym ustroju. To jest w zasadzie pewne. […] Biorąc pełnię w zasadzie dyktatorskiej władzy, Jarosław Kaczyński dał sobie bezprecedensową szansę szybkiego przeprowadzenia zmian.”

INTERNET

mak, „Nazistowskie wzorce. Propaganda „Newsweeka” plagiatem publikacji z 1939 r.?”, niezależna.pl, 10 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.23.

http://niezależna.pl/74784-nazistowskie-wzorce-propaganda-newsweeka-plagiatem-publikacji-z-1939-r

[tytuł]

[grafika]

„Resortowe dzieci i wnuki w KOD”, fronda.pl (za wolna-polska.pl), 10 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 13.27.

http://www.fronda.pl/a/resortowe-dzieci-i-wnuki-w-kod,63741.html

„Tak więc panowie Łoziński i Rachtan znają się nie od dziś. Oboje zajmowali się w marcu 1968 roku napuszczaniem polskich studentów na ZOMO w imię interesu wąskiej grupy żydowskich studentów, działających na zlecenie swoich rodziców bądź bliskich krewnych, którzy z dnia na dzień tracili stołki. Czy nie przypomina to wam dzisiejszej sytuacji w Polsce?”

„Agnieszka Holland – reżyserka teatralna i filmowa pochodzenia żydowskiego. Córka bolszewika i syjonisty Henryka Hollanda. Henryk Holland – żydowski bolszewik, członek syjonistycznej organizacji Haszomer Hacair, będącej odłamem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Członek Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej. Redaktor «Czerwonego Sztandaru» i «Młodzieży Stalinowskiej», dwóch komunistycznych gadzinówek wydawanych przez sowieckie władze okupujące Polskę. W późniejszym okresie członek komunistycznej Polskiej Partii Robotniczej oraz czołowy propagandysta PRL-u.

Agnieszka Holland jest obecnie członkinią rady Fundacji Stefana Batorego, należącej do Sorosa.

Holland znana jest ze swoich antypolskich wypowiedzi oraz notorycznego opluwania polskiego patriotyzmu.”

„Jan Tomasz Gross – żydowski polonofob, uczestnik rozruchów marca 1968. Znany z zakłamywania historii i powielania kłamstw na temat udziału Polaków w pogromie w Jedwabnym.

Aleksander Smolar – żydowski komunista, członek Związku Młodzieży Polskiej, Związku Młodzieży Socjalistycznej oraz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. II sekretarz komitetu PZPR na wydziale ekonomii politycznej Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny uczestnik rozruchów marca 1968 roku, członek grupy tzw. „Komandosów”. Syn Hersza Smolara. Obecnie prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, należącej do George Sorosa.”

„Szymon Gutkowski – członek zarządu Fundacji im. S. Batorego, w 1991 roku współpracownik Jacka Kuronia (Izaak Kordblum). Doradca instytucji finansowych w byłych republikach radzieckich. Realizator Programu Powszechnej Prywatyzacji, czyt. zniszczenia ponad 500 polskich zakładów pracy.”

„Marek Borowski – nazwisko prawdziwe Berman – żydowski komunista, członek PZRP-u oraz Związku Młodzieży Socjalistycznej. Marek Borowski (Berman) jest synem Wiktora Borowskiego (Aarona Bermana), żydowskiego bolszewika, członka Komunistycznej Partii Polski oraz Komunistycznego Związku Młodzieży Polskiej.”

„TAK wyglądał polski Sejm po poprzedniej interwencji niemieckiej”, fronda.pl, 10 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 13.32.

http://www.fronda.pl/a/tak-wygladal-polski-sejm-po-poprzedniej-interwencji-niemieckiej,63723.html

[grafika]

Bartłomiej Ciężyński, „IV RP jak PRL”, natemat.pl, 9 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.48.

http://bartlomiejciazynski.natemat.pl/167741,iv-rp-jak-prl

Polska pod rządami PiS przypomina PRL pod rządami PZPR. Najwyższym prawem jest wola «ludu pracującego miast i wsi», a Prawo i Sprawiedliwość pod wodzą umiłowanego Prezesa pełni „przewodnią rolę” w realizacji «dobrej zmiany», czemu nie mogą przeszkodzić elementy reakcyjne sterowane z Niemiec.”

Tadeusz Witkowski, „Witkowski: Orędownikom złej sprawy ku przestrodze”, fronda.pl, 9 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 13.35.

http://www.fronda.pl/a/witkowski-oredownikom-zlej-sprawy-ku-przestrodze,63678.html

„Tego rodzaju metody prowadzenia walki politycznej nie stanowią osobliwości. Znali je komuniści. Znają je ich dzisiejsi spadkobiercy – liberałowie.”

„Takim mianem [obóz zdrady narodowej – w śródtytule] określa się zwykle targowiczan, trudno jednak nie skojarzyć wydarzeń sprzed ponad dwustu dwudziestu lat z tym, co robią dziś przegrani politycy. Podobna retoryka, zdania mówiące o zagrożeniu wolności i demokracji, szukanie poparcia ośrodków zagranicznych, którym nie na rękę jest to, co dzieje się w Polsce…”

Maciej Marosz, „Kto rozlicza nas ze standardów demokracji? Córka dziennikarza «Trybuny Ludu»”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 8 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.20.

http://niezależna.pl/74750-kto-rozlicza-nas-ze-standardow-demokracji-corka-dziennikarza-trybuny-ludu

„Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański spotkał się z przedstawicielką KE Marzenną Guz-Vetter. Spotkanie zapowiedział minister Waszczykowski po niedawnych wystąpieniach członków Komisji Europejskiej zaalarmowanych rzekomym zagrożeniem demokracji w Polsce. Sęk w tym, że szefowa przedstawicielstwa KE w Polsce Guz-Vetter to córka znanego dziennikarza «Trybuny Ludu», zarejestrowanego tajnego współpracownika bezpieki PRL.”

Paweł Chmielewski, „Chmielewski: Niemcy zniszczą Europę… radykalnym antyrasizmem”, fronda.pl, 8 stycznia 2016, dostęp 2 stycznia 2016, godz. 14.03.

http://www.fronda.pl/a/od-hitlera-do-merkel-niemcy-nic-nie-zrozumieli,63606.html

„Ale przecież pogarda, która wylewa się z niemieckich mediów na Polskę… Czy nie jest widomym znakiem tego, że Niemcy nie porzucili wcale snów o dominacji, które kazały im rozpętać II wojnę światową? Nie, nie chcą już być wyższą rasą; ale chcą być wyższą kulturą, wyższą demokracją; chcą pokazać własny postęp w kontraście do, na przykład, polskiego zacofania. Przez 26 lat wpajano nam, że musimy dążyć do zachodnich, czytaj niemieckich standardów. Czy ta idea mogłaby zrodzić się wśród polskojęzycznych elit III RP bez ogromnego teoretycznego i praktycznego przygotowania, które dawał Berlin? Tam już dawno uznano, że Europa powinna być taka, jakiej chcą Niemcy. Zwłaszcza Europa Wschodnia.”

„Dziadek Kijowskiego to «żydokomuna»? Walczył z Niezłomnymi”, fronda.pl, 8 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.07.

http://www.fronda.pl/a/dziadek-kijowskiego-to-zydokomuna-walczyl-z-niezlomnymi,63607.html

„Mateusz Kijowski resortowym dzieckiem? Nawet bardziej…”

„A więc niepłacący alimentów Mateusz Kijowski broni demokracji w wydaniu Platformy, podczas gdy jego dziadek, Józef, bronił demokracji… w wydaniu Sowietów. Cóż…”

Krystyna Kofta, „Rozpirzyć Polskę”, natemat.pl, 7 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 16.05.

http://krystynakofta.natemat.pl/167581,rozpirzyc-polske

„Niezmiennie zamglony Macierewicz, frustraci jak Mularczyk, pognębiony za pierwszych rządów PiS przez Kalisza, odszczepieńcy jak Kurski czy Ziobro z Kempą, prokurator rodem z PRL Piotrowicz w parze z niby profesorką Pawłowicz, to wierna załoga tego samolotu lecącego na Polskę z ładunkiem nienawiści, który ma pod przykrywką naprawy, zniszczyć kraj. […] Pamiętacie Kochani pilota Andreasa Lubitza? Gdy kapitan wyszedł do WC, Andreas zamknął drzwi, nastawił autopilota na zniżenie lotu i rozwalił samolot o zbocze alpejskie. Razem z nim zginęło 150 osób. Podobno Lubitz był w depresji, rzuciła go dziewczyna. Podobno mówił, że zrobi coś takiego, że wszyscy o nim usłyszą.

Było to tak zwane w psychologii SAMOBÓJSTWO ROZSZERZONE. Otóż, Jarosław Kaczyński stracił brata. Bliźniak to nie jest zwykły brat. Badania nad bliźniakami jednojajowymi pokazują, że nawet rozdzielone chorują w tym samym czasie, bywa, że umierają razem. Brat zginął w katastrofie a jego bliźniak Jarosław żyje. Wierzę, że jest w ciężkiej depresji, że sobie nie radzi ze stratą. Zwykła żałoba trwa rok, choć pamięć o zmarłych w nas zostaje.

Czy w jego przypadku, może nawet podświadomie, myśli o samobójstwie rozszerzonym? Czy myśl: zostałem sam, nikomu nie dowierzam, życie nie ma sensu! Po co ciągnąć to dalej? Naród mnie nie lubi, nie jest godny by ocaleć.”

Wywiad z Jerzym Targalskim, „Dr Targalski dla Frondy: Polacy bronią własnej racji stanu, a Niemcy bronią własnej”, fronda.pl, 7 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 14.18.

http://www.fronda.pl/a/dr-targalski-dla-frondy-wojna-niemiec-przeciw-polsce-i-wegrom,63540.html

„Chodzi po prostu o to, że Niemcy wydały wojnę Polsce.”

„Natomiast zbieżność interesów polega na tym, że Węgry walczyły już przeciwko Niemcom, a teraz chodzi o stworzenie wspólnego frontu obrony przed niemiecką agresją.”

Marcin Wolski, „Pożegnania”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 6 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016, godz. 15.04.

http://niezależna.pl/74633-pozegnania

„A przecież na przyszły rok lista pożegnań zapowiada się równie okazale. W czołówce znajduje się jedna gazeta, dwie stacje telewizyjne… Czekają niecierpliwie liczni bohaterowie aneksu WSI i IPN-owskiego zbioru zastrzeżonego. Czekają na pożegnanie w świetle kamer, na salach sądowych liczni aferzyści, odpowiedzialni za tragedię smoleńską, przyjaciele jednorękich i wielorękich bandytów, bohaterowie ustawianych przetargów i ukręconych lodów. Przy okazji chętnie pożegnalibyśmy się z marnym teatrem, pseudosztuką i quasi-kabaretem.”

Tomasz Sakiewicz, „Wróżba dla środka Europy”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 5 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016.

http://niezależna.pl/74608-wrozba-dla-srodka-europy

„Jednocześnie Berlin próbuje się przeciwstawić wszelkimi siłami przejęciu władzy przez demokratycznie wybrany w Polsce rząd. Niemieckie media, jak mogą, podburzają ludzi do buntu, a niemieccy politycy organizują międzynarodową nagonkę na legalnie wybrane władze. Strach przed wybiciem się na niepodległość narodów Europy Środkowej powoduje niebywałą wręcz zaciekłość dyplomacji niemieckiej i rosyjskiej.”

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: Lepiej być przedmurzem chrześcijaństwa niż zadupiem zdychającej laickiej Europy”, fronda.pl, 4 stycznia 2016, dostęp 26 stycznia 2016.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-lepiej-byc-przedmurzem-chrzescijanstwa-niz-zadupiem-zdychajacej-laickiej-europy,63362.html

„Na wszystkie te kwestie nie ma i nie może być zgody funkcjonariuszy z Czerskiej. Oni chcą Polaków zawstydzonych swoją przeszłością, wyrzekających się swoich korzeni i sławiących mitologię innych krajów, w których Polska pełni rolę złego lub bardzo złego. Oni chcą, by zamiast dumnych Polaków nasze ziemie zamieszkiwali ludzie, którzy jedynie wstydzą się za to, co w naszej historii było wspaniałe i biorą na siebie winy naszych sąsiadów.”

Wypowiedz się