Obserwatorium mediów
7-13 września 2015 r.

Spór o uchodźców

 13.09.2015 

A. Tydzień w skrócie

  1. Wszystkie media dyskutowały w minionym tygodniu o losie uchodźców i polityce UE wobec nich. Uchodźcy to „islamski problem” (Witold Gadowski, „wSieci”), muzułmanie, którzy „wypowiedzieli wojnę Krzyżowi” (Krystyna Pawłowicz, fronda.pl), „Wandale spod znaku Półksiężyca” (Marcin Wolski, niezależna.pl); w tej wizji chrześcijanki mają stać się ich seksualnymi niewolnicami (fronda.pl). Przyjęcie uchodźców pod wpływem „histerii moralnej” grozi „samobójstwem” Europy (Tomasz Terlikowski, „Rzeczpospolita”). Część publicystów krytykuje też „niemiecki dyktat”, a nawet obawia się nowych „niemieckich obozów” na ziemiach polskich (fronda.pl). Publicyści liberalni i lewicowi krytykują zaś „ksenofobiczne” i „islamofobiczne” postawy Polaków oraz polską „mentalność Kalego” (Agnieszka Holland dla „Newsweeka”).
  2. Dużo kontrowersji wywołało również odrzucenie przez Sejm propozycji całkowitego zakazu aborcji. Aborcja to „ludobójstwo” i „holocaust dzieci nienarodzonych” (Aleksandra Musiał, fronda.pl), a „z rąk aborterów rocznie ginie o wiele więcej Europejczyków niż z rąk islamskich terrorystów” (Tomasz Terlikowski, fronda.pl). Wanda Nowicka na portalu natemat.pl nazwała propozycję całkowitego zakazu aborcji „totalitaryzmem”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

INTERNET

„W Wielkiej Brytanii nie będzie zabijania pacjentów”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.03.

http://www.fronda.pl/a/w-wielkiej-brytanii-nie-bedzie-zabijania-pacjentow,56767.html

[tytułowe „zabijanie pacjentów” na określenie eutanazji]

„Imienna Lista Piłatów w Sejmie ostatniej (de)kadencji III RP”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.07.

http://www.fronda.pl/a/imienna-lista-pilatow-w-sejmie-ostatniej-dekadencji-iii-rp,56762.html

[określenie „Piłaci” na posłów głosujących przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji]

Aleksandra Musiał, „Kolejne ludobójstwo z 11 września”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.24.

http://www.fronda.pl/a/kolejne-ludobojstwo-z-11-wrzesnia,56754.html

„11 września po raz kolejny okazał się dniem ludobójstwa. W 2001 roku w atakach terrorystycznych zginęły 2973 osoby. W 2015 roku polski Sejm dał przyzwolenie na kontynuacje holocaustu dzieci nienarodzonych, który rocznie pochłania ponad 1000 istnień ludzkich”.

„Ataku na życie dzieci oraz ich śmierci w męczarniach nie zobaczymy na ekranie każdego telewizora”.

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: To nie islamiści zabiją Europę, to aborcjoniści”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.29.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-to-nie-islamisci-zabija-europe-to-aborcjonisci,56739.html

Otóż z rąk aborterów rocznie ginie o wiele więcej Europejczyków niż z rąk islamskich terrorystów. A ujmując rzecz jeszcze mocniej: tylko w Polsce z rąk aborterów ginie więcej ludzi, niż w całej Europie Zachodniej z rąk islamskich terrorystów. Jeśli więc chcemy, jako kontynent, jako naród, przetrwać, to w pierwszej kolejności musimy przerwać aborcyjną rzeź, w wyniku której giną miliony osób”.

Wanda Nowicka, „Ustawa o całkowitym zakazie aborcji to barbarzyństwo! Będę ją bojkotować!”, natemat.pl, dostęp 27.09.2015, godz. 14.42.

http://wandanowicka.natemat.pl/154261,ustawa-o-calkowitym-zakazie-aborcji-to-barbarzynstwo-bede-ja-bojkotowac

„W mojej opinii, zaostrzenie już i tak restrykcyjnej ustawy to forma „totalitaryzmu”.

„Prokuratura odrzuca ochronę życia, ale jak nieudolnie!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.50.

http://www.fronda.pl/a/prokuratura-odrzuca-ochrone-zycia-ale-jak-nieudolnie,56691.html

[materiał graficzny – przeróbka loga Platformy Obywatelskiej]

Marian Piłka, „Piłka: Brońmy Europy przed islamskim potopem!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015. 

http://www.fronda.pl/a/pilka-bronmy-europe-przed-islamskim-potopem,56581.html

„Dziś moralnym nakazem jest obrona cywilizacji chrześcijańskiej zarówno przed inwazją muzułmańską, jak i przed ateistycznym nihilizmem rozbrajającym moralnie Europę. Bo to właśnie niszczenie cywilizacji chrześcijańskiej w Europie, rozkład społeczny i sekularyzacja, propagowanie dewiacji, niszczenie rodziny, mordowanie dzieci nienarodzonych i eutanazja, demoralizacja zamiast wychowana, ułatwia wojującemu islamowi podbój naszego kontynentu. Obrona naszej cywilizacji, to zarówno przeciwstawienie się imigracyjnemu podbojowi, jak też wyniszczającej destrukcji dokonywanej na naszej cywilizacji przez ateistyczny nihilizm”.

Jacek Januszewski, „Stanami Zjednoczonymi wstrząsa homoseksualny terror”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 18.53.

http://www.fronda.pl/a/stanami-zjednoczonymi-wstrzasa-homoseksualny-terror,56526.html

„3 września 2015 roku, Stany Zjednoczone Ameryki przekroczyły ostatnią granicę na drodze do całkowitej demoralizacji i oficjalnie stały się państwem totalitarnym. Tego dnia, sąd federalny w stanie Kentucky nakazał aresztowanie Kim Davis, urzędniczki stanu Kentucky, która odmówiła wydania dwóm homoseksualistom aktu małżeństwa”.

„Co więcej, wyrok w sprawie Kim Davis został przyjęty z ogromnym zadowoleniem nie tylko przez środowiska dewiantów, ale także przez najwyższe władze USA”.

„Kilka dni temu okazało się, że zagrożeni są także sami funkcjonariusze państwa, którego za cel postawiło sobie zniszczenie rodziny i toczenie wojny z obrońcami prawa naturalnego i Bożego”.

Aresztowanie Kim Davis przy aprobacie najwyższych władz USA przypomina początkowy etap stalinowskiej tzw. Wielkiej Czystki, której celem było odsunięcie od władzy w Związku Sowieckim wszystkich «nieprawomyślnych» urzędników i dowódców wojskowych. Czyżby Barack Obama i Hillary Clinton zaczęli wdrażać w życie plan pozbawienia Amerykanów resztek wolności?”.

„Dzisiaj to Stany Zjednoczone Ameryki stały się «imperium zła», które nie tylko pragnie zniewolić i terroryzować swoich obywateli, ale dąży również do militarnej, ekonomicznej i politycznej dominacji nad wszystkimi narodami świata i narzucenia im swojej wizji świata, w której nienarodzone dzieci mogą być ćwiartowane i sprzedawane w częściach do eksperymentów medycznych, a małżeństwem może być związek dwóch osób tej samej płci”.

„Jeżeli dzisiaj nie powiemy głośnego «nie» lobby LGBT nad Wisłą, to za kilka lat również z naszych urzędów będą wyrzucani ludzie, dla których prawo Boże stoi ponad ustawami pisanymi na zamówienie koncernów farmakologicznych i ludzi promujących zboczenia”.

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

„Dziennikarz «Gazety Wyborczej» pluje w USA na Polskę: «wrogie nastawienie» i «islamofobia»”, niezalezna.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 21.10.

http://niezalezna.pl/70747-dziennikarz-gazety-wyborczej-pluje-w-usa-na-polske-wrogie-nastawienie-i-islamofobia

„Konstanty Gebert […] (jego ojcem był notabene agent sowiecki Bolesław Gebert)”.

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

PRASA PAPIEROWA

Jan Pietrzak, „Dyktat Niemców?”, „wSieci”, nr 36/2015, 7-13 IX, s. 12.

„Któregoś dnia natknąłem się na informację, że Niemcy via Bruksela szantażują Polskę uchodźcami. Podobno jeśli nie przyjmiemy transportu imigrantów z południa, odbiorą nam dotacje unijne… […] Jakim prawem Niemcy dyktują suwerennemu państwu, co ma robić w konkretnej sytuacji? […] Żaden dyktat nie wchodzi w rachubę. Zwłaszcza dyktat niemiecki. […] [Do Niemców:] Bądźcie taktowni i uważni. Nie okradajcie nas za pomocą swoich banków. Nie oszukujcie nas za pomocą swoich mediów. Nie korumpujcie naszych polityków”.

Witold Gadowski, „Polski «Obóz świętych»”, „wSieci”, nr 36/2015, 7-13 IX, s. 95.

„Na horyzoncie pojawiły się fundusze, które można – na imigrantów – wyrwać z Unii Europejskiej. Zwykłe cwaniaki postanowiły po prostu na uchodźcach zarobić. Grozi nam to, że będziemy przyjmować każdego, kogo podeśle nam Berlin, i rychło wyprodukujemy sobie problemy, które od dawna trapią Zachód. […] Powtórzę to, co głoszę od dawna: Polska powinna przyjmować uchodźców, ale powinni to być Polacy, którym damy wreszcie szansę wrócić z terenów byłego Związku Sowieckiego, oraz chrześcijanie z Bliskiego Wschodu. Żadnych muzułmanów! […] religia ma ogromne znaczenie i Polska powinna się uszczelnić na import islamskiego problemu”.

Andrzej Zybertowicz, „Współczucie i racja stanu”, „wSieci”, nr 36/2015, 7-13 IX, s. 98.

„W reakcji na dramat tysięcy uchodźców niektórzy komentatorzy uprawiają szantaż moralny, opisując sytuację poszczególnych rodzin tak, by skłonić władze krajów Europy do przyjmowania imigrantów”.

Rafał Ziemkiewicz, „Kwadratura imigracji”, „Do Rzeczy”, nr 37/2015, 7-13 IX, s. 33.

„Nie widać więc umysłowej pracy elit opiniotwórczych ani tym bardziej rządu nad rozpoznaniem polskich interesów i sformułowaniem stanowiska. Po raz kolejny realizują one scenariusz «murzyńskości», licząc na kompleksy większości Polaków wobec Zachodu i podobnie jak w wypadku gender czy innych płynących z Zachodu nowinek otwarcie na przybyszów próbują one czynić miernikiem naszego ucywilizowania i europejskości. Zważywszy jednak na to, że niekontrolowana migracja godzi bezpośrednio w bezpieczeństwo i interesy Polaka, nie wydaje się, aby przyniosło to salonom sukces”.

Tomasz Wróblewski, „Granica szaleństwa”, „Wprost”, nr 37/2015, 7-13 IX, s. 3.

„Wszyscy ci, którzy z moralnych pobudek szeroko otwierają ramiona i publiczną kasę dla uchodźców, mają też moralny obowiązek powiedzieć nam, gdzie jest granica tego szaleństwa. Zamiast tego uciekają się do podłych argumentów i szantażu”.

Łukasz Wójcik, „Ci Obcy”, „Polityka”, nr 37/2015, 9-15 IX, s. 8-10.

„Do tego [węgierskiego] stylu myślenia niebezpiecznie zbliżyła się premier Ewa Kopacz – szantażowana przez nasz własny Jobbik, czyli ksenofobiczne PiS”.

[dość jednostronna opowieść o samych korzyściach ekonomicznych płynących z przyjazdu uchodźców w sytuacji kryzysu demograficznego]

Tomasz Lis, „Wstyd, Polsko, wstyd”, „Newsweek”, nr 37/2015, 7-13 IX, s. 4.

„Kompromitująca jest ostentacja i nonszalancja, z jaką wiele osób publicznych (o nienawistnych forach internetowych nie wspominając) przeciwstawia się przyjmowaniu przez Polskę uchodźców. Oto żałosny egoizm i nietolerancja zakładają szatki troski o naszą wspólnotę, bezpieczeństwo i chrześcijańską spoistość”.

Agnieszka Holland w rozmowie z Aleksandrą Pawlicką, Mentalność Kalego mamy we krwi, „Newsweek”, nr 37/2015, 7-13 IX, s. 22-25.

„Sporadycznie przeglądam hejt w sieci, ale to, co wypisują polscy internauci pod informacjami o uchodźcach, napawa mnie wielkim skutkiem. Nasuwają mi się skojarzenia z II wojną światową i stosunkiem znacznej części polskiego społeczeństwa do Holocaustu. Nie myślę o tych, którzy wydawali Żydów, ale o obojętnych, którzy zamykali drzwi. […] To, że polski katolicyzm jest totalnie wsobny, wiemy nie od dziś. To łże-chrześcijaństwo rozgrzeszające narodowy egoizm wybuchający zawsze wtedy, gdy trzeba się z kimś dzielić. Mentalność Kalego mamy we krwi”.

Jacek Żakowski, „Polska twarz”, „Gazeta Wyborcza”, 7 IX (poniedziałek), s. 2.

„W lustrze uchodźców zobaczyliśmy naszą straszną twarz. Nie tylko ksenofobiczną, rasistowską i islamofobiczną. Także – bez względu na kontekst – egoistyczną, samolubną, okrutną, tchórzliwą, agresywną i paranoiczną. Złą w niemal każdym wyobrażalnym sensie”.

Lubosz Palata, „Prezydent Zeman nakręca islamofobię”, „Gazeta Wyborcza”, 7 IX (poniedziałek), s. 5.

„Efektem antyislamskiej histerii jest to, że według lipcowego sondażu 81 proc. Czechów nie zgadza się na przyjęcie muzułmańskich uchodźców z Syrii. […] Przykładowo, prezydent [Miloš Zeman] tak scharakteryzował islam: «Nieprzyjacielem [Zachodu] jest antycywilizacja rozciągająca się od Afryki Północnej aż do Indonezji. Żyje w niej ponad 2 miliardy ludzi, a finansowana jest częściowo ze sprzedaży ropy naftowej, a częściowo ze sprzedaży narkotyków.» Często powtarza też: «Nie każdy muzułmanin jest co prawda terrorystą, ale w każdym razie każdy terrorysta jest muzułmaninem»”.

Tomasz Terlikowski, „Samobójcza histeria moralna”, „Rzeczpospolita”, 7 IX (poniedziałek), s. A2.

„Emocje, szczególnie emocjonalne współczucie, rzadko są dobrym doradcą w dysputach politycznych i moralnych. […] [Autor postuluje przyjmowanie migrantów zarobkowych według kryterium wykształcenia i wyznania] Nie od dziś bowiem wiadomo, że chrześcijanie integrują się szybciej. A jeśli Europa nie jest w stanie tego zrobić, to musimy się oswoić, że za kilka lat nie będzie Unii Europejskiej, ani Starego Kontynentu, jaki znamy. […] dlatego że powodowani moralną histerią sami popełniamy samobójstwo”.

INTERNET

Wywiad z Krystyną Pawłowicz, „Krystyna Pawłowicz dla Fronda.pl: Muzułmanie wypowiedzieli bezwzględną wojnę Krzyżowi”, fronda.pl, dostęp 29.09.2015, godz. 23.27.

http://www.fronda.pl/a/krystyna-pawlowicz-dla-frondapl-muzulmanie-wypowiedzieli-bezwzgledna-wojne-krzyzowi,56785.html

„Każdy wie, z czym wiąże się wyznawanie islamu. Przechodzimy ostatnio szybki kurs wiedzy na ten temat. Muzułmanie wypowiedzieli bezwzględną wojnę Krzyżowi stawiając Europejczyków w roli «albo my albo oni», życie albo śmierć. Wojna muzułmanów z resztą świata skutkuje wysadzaniem zabytków kultury materialnej cywilizacji chrześcijańskiej i w ogóle ludzkości oraz śmiercią chrześcijan bezwzględnie wyrzynanych na oczach całego świata, szczególnie ostatnio w Syrii”.

Jacek Jan Pawłowicz, „Degrengolada UE”, fronda.pl, dostęp 25.09.2015, godz. 23.39.

http://www.fronda.pl/a/degrengolada-ue,56824.html

„Nasz nie-rząd (jak pisał Sługa Boży ks. Piotr Skarga) poza naszymi plecami, po cichu i służalczo dogaduje się z Niemcami i UE. O tym ile rzekomych «uchodźców» zgodziła się przyjąć nasza pseudo-premier Kopacz dowiadujemy się z zachodnich serwisów informacyjnych”.

„Obywateli chciała zakneblować prezydent (sic!) Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, słynna pseudo-katoliczka, która nie chciała się zgodzić na organizowaną demonstrację przeciwko dzikiemu napływowi imigrantów do Polski i temu, co w tej kwestii robi nie-rząd”.

„PO (Partię Opętanych)”.

„Islamistka: Chrześcijanki muszą być niewolnicami seksualnymi muzułmanów!”, fronda.pl, dostęp 25.09.2015, godz. 23.43.

http://www.fronda.pl/a/islamistka-chrzescijanki-musza-byc-niewolnicami-seksualnymi-muzulmanow,56820.html

„Lewica cały czas podkreśla, że wpuszczenie do Europy setek tysięcy muzułmanów niczego nie zmieni. Na pewno? Przypominamy z tej okazji nasz materiał na temat tego, co mówiła islamistka (tak – kobieta!) o niewolnicach seksualnych w islamie. Otóż muzułmanie mogą jej zdaniem z powodzeniem niewolić i upadlać chrześcijańskie kobiety…”.

„Niemiec grozi Polsce! Martin Schultz mówi o użyciu siły wobec krajów, które nie chcą uchodźców”, niezalezna.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 21.04.

http://niezalezna.pl/70783-niemiec-grozi-polsce-martin-schultz-mowi-o-uzyciu-sily-wobec-krajow-ktore-nie-chca-uchodzcow

[z tytułu] „Niemiec grozi Polsce!”.

Niemiec grożący innym krajom użyciem siły – to gigantyczny skandal!”.

Piotr Strzembosz, „Strzembosz: Kwestia uchodźców – nowomowa i myślozbrodnia”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015.

http://www.fronda.pl/a/strzembosz-kwestia-uchodzcow-nowomowa-i-myslozbrodnia,56747.html

Orwellowska nowomowa trwa w najlepsze, ale nie jest jedynym instrumentem zwalczania myślozbrodni prezentowanej przez przeciwników masowego przyjmowania imigrantów”.

„Gdzie Pers nie może, tam Araba pośle. Lesbos stracone?”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.37.

http://www.fronda.pl/a/gdzie-pers-nie-moze-tam-araba-posle-lesbos-stracone,56721.html

Tego, czego nie dokonali Persowie wojując z Grekami orężem, dokonują arabscy imigranci, nad którymi pancerny parasol rozciąga europejska dekadencka lewica. A kultura, a wolność, a europejska tożsamość? Nie ma – ale jest solidarność. Solidarność, dodajmy, we wspólnym pędzie do samozagłady…”.

Kaja Puto, „Ratunek dla Unii? Wywalenie Europy Środkowej na zbity pysk”, „Dziennik Opinii”, nr 253/2015, dostęp 27.09.2015, godz. 00.45.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20150910/puto-wywalic-europe-srodkowa-na-zbity-pysk

„Jedynym ratunkiem dla Europy jest wywalenie Europy Środkowej na zbity pysk. Europa Środkowa powinna więc z Unii Europejskiej wylecieć, bo nie rozumie, po co jest Unia”.

„Europa Środkowa ma więc głęboko wyjebane na znaczenia pojęć, choć sama żąda, by uchodźcy skrajali swój wizerunek pod akceptowalne signifié uchodźcy: płaczące dziecko”.

„Państwa Europy Środkowej ślą za to uchodźcom petardy, gaz pieprzowy i histerię”.

„Wykopanie Europy Środkowej z Unii jest więc rozwiązaniem najrozsądniejszym, i to nie tylko dla Europy. Kiedy puszczą biurokratyczne więzy, wróci wolność, o którą Europa Środkowa, jak wiadomo, zawsze walczyła najmężniej, wówczas będzie można rozciągnąć powierzchnię kuli ziemskiej i urządzić sobie Wielką Polskę, Wielką Słowację i Wielkie Węgry w jednej Europie Środkowej. A potem niech cały ten bajzel pochłonie Rosja, skądinąd wspólniczka w interesach, i będzie można zrobić z siebie ofiarę. I – kiedy Europa zacznie bić się w piersi, że znów skończyło się najgorzej – znów nie mieć sobie nic do zarzucenia”.

„Rumunia nie chce uchodźców. Kolejne państwo ma dość proimigracyjnego terroru”, niezalezna.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 21.07.

http://niezalezna.pl/70762-rumunia-nie-chce-uchodzcow-kolejne-panstwo-ma-dosc-proimigracyjnego-terroru

[w tytule] „proimigracyjny terror”.

„To kolejne państwo – po Węgrzech, Czechach i Słowacji – które ma dość przymusowego multi-kulti”.

Marcin Wolski, „Eutanazja Zachodu”, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską”], dostęp 26.09.2015, godz. 23.45.

http://niezalezna.pl/70775-eutanazja-zachodu

„W dodatku dziwię się Niemcom, że nie budzi ich niepokoju praktyczna jednowyznaniowość przybyszy, pozwalająca podejrzewać, że to nie biedni uchodźcy, ale przyszli zdobywcy. (Nawiasem mówiąc, w większości są to młodzi, zdrowi mężczyźni, którzy dopiero potem mają zamiar sprowadzić swoje żony i dzieci). […] Ale dzisiejsi Niemcy, Francuzi czy Anglicy nie są do tego zdolni. Jedyne, na co ich stać, to pouczać nas, żebyśmy wzięli z nich wzór, otworzyli się na Wandali spod znaku półksiężyca i zginęli razem z całą Europą. Otóż nie! Nie zginiemy. Przestańcie nas pouczać, bo prędzej czy później my z ciągle żywym chrześcijaństwem i poczuciem przynależności do europejskiej kultury katedr i uniwersytetów będziemy wam cholernie potrzebni, zwłaszcza kiedy dojdzie – a musi – do rekonkwisty!”.

„GENIALNE! Ministerstwo Prawdy: Polska Ludowa musi zdać test na przyzwoitość”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.41.

http://www.fronda.pl/a/genialne-ministerstwo-prawdy-polska-ludowa-musi-zdac-test-na-przyzwoitosc,56704.html

[materiał graficzny – mieszanka symboli islamskich i loga Platformy Obywatelskiej]

„Więcej muzułmanów to więcej gwałtów. TAKIE SĄ FAKTY”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.53.

http://www.fronda.pl/a/wiecej-muzulmanow-to-wiecej-gwaltow-takie-sa-fakty,56679.html

Więcej muzułmanów oznacza więcej gwałtów. Kto tego nie widzi, jest ślepy lub głupi. Tertium non datur!”.

„Najazd na Austrię i Niemcy trwa! Tylko dziś całe tysiące na granicy!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 16.54.

http://www.fronda.pl/a/najazd-na-austrie-i-niemcy-trwa-tylko-dzis-cale-tysiace-na-granicy,56693.html

„Najazd nielegalnych imigrantów na Austrię trwa”.

„Przecież reprezentowana przez niego lewica niczym innym nie zajmuje się od blisko dwustu lat, jak właśnie niszczeniem chrześcijańskiej Europy! Wpuszczanie na Stary Kontynent milionów muzułmanów to, można rzec, tylko wisienka na torcie tego pędu do samozagłady, ostatni gwóźdź do trumny, w której lewica Europę i tak już złożyła”.

„PiS: To Polska obroniła Europę przed Turkami i bolszewią. O tym trzeba pamiętać!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 17.04.

http://www.fronda.pl/a/pis-to-polska-obronila-europe-przed-turkami-i-bolszewia-o-tym-trzeba-pamietac,56666.html

„My jednak musimy mówić głośno i jasno: zawsze broniliśmy Europy przed barbarzyństwem i dzisiaj chcemy robić to samo. Dlatego nie ma polskiej zgody ani na islamizację Starego Kontynentu, ani na rozrost lewicowych kłamstw, które rugują chrześcijaństwo z naszej rzeczywistości! Europa albo będzie chrześcijańska, albo nie będzie jej wcale”.

„Kopacz już skapitulowała ws. uchodźców? Wojewoda mazowiecki gotowy do ich przyjęcia”, niezalezna.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 21.14.

http://niezalezna.pl/70730-kopacz-juz-skapitulowala-ws-uchodzcow-wojewoda-mazowiecki-gotowy-do-ich-przyjecia

[w tytule] „Kopacz już skapitulowała ws. uchodźców?”

„podporządkowała się dyktatowi Zachodu

Tadeusz Grzesik, „Grzesik: Znów niemieckie obozy na ziemiach polskich”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 17.25.

http://www.fronda.pl/a/grzesik-znow-niemieckie-obozy-na-ziemiach-polskich,56252.html

[grafika]

„A i dekadenckim elitom umierającej starej Europy przyda się w końcu takie miejsce wolne od islamu i tolerancji w stylu zachodnim, jak Polska, do którego można byłoby wpaść na urlop i podkurować uszy kaleczone codziennym wrzaskiem muezina z wieży byłego kościoła za rogiem”.

„Horror na wyspie Lesbos. Imigranci wywołali wojnę!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 18.43.

http://www.fronda.pl/a/horror-na-wyspie-lesbos-imigranci-wywolali-wojne,56569.html

„To co robią nielegalni imigranci, którzy przybywają nieustannie na grecką wyspę Lesbos, można nazwać wojną.”

„Nawet Służby porządkowe Grecji nie mogą dać sobie rady z coraz większym terrorem nielegalnych imigrantów.”

[dodajmy, że w zamieszczonym pod artykułem wideo nie widać żadnych aktów przemocy ze strony imigrantów]

 

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu. 

PRASA PAPIEROWA

Krzysztof Feusette, „Solidarni, ale z komuną”, „wSieci”, nr 36/2015, 7-13 IX, s. 10. 

„Wystarczyło kilka akcji medialnego ZOMO w postaci Lisa czy Karolaka, a nawet ludziom niezainteresowanym wcześniej polityką pootwierały się oczy na mainstreamowe zagrywki i kłamstwa.”

Malwina Dziedzic, Mariusz Janicki, „Jego świątobliwość prezydent”, „Polityka”, nr 37/2015, 9-15 IX, s. 16-18.

„Na prawicy Andrzeja Dudę zaczyna otaczać parareligijny kult. Dla PiS to bardzo pomocne w kampanii parlamentarnej, a dla samego Dudy to pewnie przyjemne, może trochę krępujące, ale na pewno politycznie niebezpieczne” [tytuł na okładce: „Na prawicy rośnie kult Dudy”; określenie dla jego zwolenników – „wyznawcy”, „misjonarze”, „hagiografowie”].

INTERNET

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Za PRL wynosiło się z zakładu ścinki, za PRL II wynosi się z Polski Polskę”, fronda.pl, dostęp 25.09.2015, godz. 23.26.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-za-prl-wynosilo-sie-z-zakladu-scinki-za-prl-ii-wynosi-sie-z-polski-polske,56829.html

„PRL II”.

„Obecnie na niewyobrażalną skalę wynosi się z Polski wszystko co polskie”.

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Nie będzie żadnych niemieckich czołgów w Polsce, ale wojnę wypowiedzieli dawno”, fronda.pl, dostęp 25.09.2015, godz. 23.59.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-nie-bedzie-zadnych-niemieckich-czolgow-w-polsce-ale-wojne-wypowiedzieli-dawno,56775.html

„Przykład Grecji pokazał najdobitniej jak teraz wyglądają Generalne Gubernie w ramach IV Rzeszy. Powtórzę! 1000 sprzedajnych członków «elit» ustawionych w kluczowych miejscach kolonizowanych państw, to cały blitzkrieg niemiecki. Schulz chlapnął, bo żyłka pulsowała, ale dokładnie tak wyglądają rozmowy w niemieckim sztabie, których nie słyszymy. Oni tam sobie gadają jak w 1939 roku, tylko zamiast Tygrysów posyłają dyrektywy do 1000 zaprzańców, którzy wyjaśnią milionom, jacy będziemy fantastyczni i europejscy, gdy się zgodzimy na kolejne «wspólnotowe projekty». Niemcy nie upadną na głowę i nie zamienią dopracowanej do perfekcji wojennej technologii, na prymitywne bombardowania i narażenie niemieckich żołnierzy choćby na odciski na dużym palcu. Pocieszające jest to, że Polska też nie potrzebuje 40 dywizji, żeby się obronić, ale wymiany 1000 sprzedawczyków, na 1000 sztabowców i komandosów politycznych, którzy będą bronić naszego, nie brukselskiego, czy radzieckiego interesu.”

Piotr Ikonowicz, „Gość w dom…”, „Dziennik Opinii”, nr 253/2015, dostęp 27.09.2015, godz. 00.55.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20150910/ikonowicz-gosc-w-dom

„Wielka dyskusja i wielki opór przed pomaganiem bliźnim w potrzebie to wynik totalnej demoralizacji polskiego społeczeństwa przez Platformę Obywatelską […]”.

„Judenrat z Czerskiej poluje na polskich nazistów!”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 17.00.

http://www.fronda.pl/a/judenrat-z-czerskiej-poluje-na-polskich-nazistow,56697.html

[w tytule: „Judenrat z Czerskiej”]

„Arabią trzeba zająć Polaków!!! A V kolumna na listy niemieckie”, fronda.pl, dostęp 26.09.2015, godz. 17.40.

http://www.fronda.pl/a/arabia-trzeba-zajac-polakowa-v-kolumna-na-listy-niemieckie,56621.html

„Teraz szykuje się szansa dla V kolumny Putina by dostać się do polskiego Sejmu.”

„Jak potoczy się sprawa V kolumny, która za pośrednictwem mniejszości niemieckiej chce znaleźć się w polskim Sejmie? Dowiemy się wkrótce.”

Wypowiedz się