Obserwatorium mediów
11-17 kwietnia 2016 r.

Spory o feminizm i aborcję – ciąg dalszy

 17.04.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. W kolejnym tygodniu toczyły się spory o prawo do aborcji oraz o miejsce feminizmu w życiu społecznym. W tygodniku „wSieci” pisano o „feministkach gorszych niż ZOMO”, prof. Krystyna Pawłowicze we „Wprost” mówiła o „opętanych feministkach”, zaś Barbara Nowacka również we „Wprost” o „nieludzkich prawicowych rozwiązaniach” w kwestii aborcji. Tomasz Lis w „Newsweeku” zachęcał do obrony prawa do aborcji hasłem: „W imię wolności – przeciw talibanowi”. Na okładce tygodnika „wSieci” starsza kobieta z tęczową odznaką i z zasłoniętymi oczami wskazywała z odrazą na krucyfiks. Podpis głosił: „Feministki wulgarnie atakują Kościół”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

PRASA PAPIEROWA

Marzena Nykiel, „Feministki gorsze niż ZOMO”, „wSieci”, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 20-22.

„Wiece, parady i tęczowe marsze już nie wystarczą. Feministki wchodzą z profanacyjną ustawką do kościoła. «Gazeta Wyborcza» i TVN przyklaskują. To początek wojny totalnej? Miało to wyglądać na spontaniczny bunt wiernych przeciwko nauczaniu Kościoła. Ostentacyjny wymarsz ze świątyni podczas odczytywania komunikatu episkopatu w sprawie ochrony życia miał być nokautem. […] «Spontaniczna» akcja okazała się precyzyjnie zaplanowaną ustawką zateizowanych feministek przy udziale TVN i Agory, z niemiecką telewizją ZDF w tle. […] Feministyczne aktywistki wtargnęły w samo serce Kościoła, przerywając mszę św. wulgarną awanturą. […] Igor Janke napisał na Twitterze, że «w latach 80. nawet ZOMO nie wchodziło do kościołów»”.

Krystyna Pawłowicz w rozmowie z Mariuszem Staniszewskim, „Feministki są opętane”, „Wprost”, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s.40-42.

[Feministki walczą dziś] „O jakieś kolejne lewicowe szaleństwo. O zakwestionowanie praw naturalnych, czego przykładem jest ideologia genderowo-równościowa. Tak naprawdę chodzi o patologię – odwrócenie ról damsko-męskich, o walkę z rodziną, z religią. Dziś paliwo daje im ustawa antyaborcyjna. […] [Feministki] nie posiadają instynktu macierzyńskiego i mają zwyrodniałe poczucie wolności. […] lewackie feministki nadużywają tej nazwy [«feminizm»] – ich celem jest upokorzenie kobiety jako matki, żony czy gospodyni domowej.[…] Zresztą w ogóle nie powinno się ich nazywać feministkami – może raczej płcią X czy osobami wykorzenionymi z kobiecości. […] to są osoby opętane, bez odniesienia do dobrych i szlachetnych wartości.”

Barbara Nowacka w rozmowie z Katarzyną Skrzydłowską-Kalukin, „Prawicowe rozwiązania są nieludzkie”, „Wprost”, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 43-44.

„Uważamy, że proponowany projekt prawicowych ultrakonserwatystów jest zwyczajnie nieludzki. Gdyby kobieta była zmuszona do urodzenia dziecka z narażeniem własnego życia, dziecka z gwałtu, ciężko chorego z nieodwracalnymi wadami, bez szans na przeżycie, to byłyby to dla niej tortury fizyczne i psychiczne.”

Tomasz Lis, „Kurs kolizyjny”, „Newsweek”, nr 16/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 2.

„Stanowczy sprzeciw wobec delegalizacji aborcji nie jest wypowiedzeniem wojny Kościołowi, ale obroną obywateli i ich praw. W imię wolności – przeciw talibanowi.”

Bartłomiej Piotrowski w rozmowie z Renatą Kim, „Skok na macice”, „Newsweek”, nr 16/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 27-30.

„[…] politycy chcą zrobić skok na macice Polek, a my nie możemy na to pozwolić. […] [Moja żona] Wkurzyła się, że ktoś zamierza decydować o jej brzuchu; chce jej mówić, czy ma rodzić dziecko, czy nie, choć sam nie ma o tym pojęcia, bo sam nie posiada macicy, a pewnie nawet nie asystował przy porodzie.”

Jan Polkowski, „Dyktatura śmiechu”, „Rzeczpospolita”, 16-17 kwietnia 2016, s. 32-34.

„Komunistyczny totalitaryzm, który dziś można określić jako tradycyjny totalitaryzm (TT), pozostawił brud i chaos moralny, ale zabrał ze sobą przekonanie, że nowego człowieka można wyprodukować, stosując w odpowiednich proporcjach terror i racjonowanie dóbr. […] prawie wszyscy beztrosko lekceważą długofalowe działanie jego [realnego socjalizmu] trucizn. W krótkowidztwie konkurują zaś z nimi ci, którzy oczarowani przez dozowany oszczędnie liberalny erzac wolności półświadomie pozwalają się obezwładniać przez nowe wcielenie totalitaryzmu (NT). […] Cechę NT stanowi rozproszenie, brak jednolitej struktury, luźna i zmienna hierarchia.” [zapis cech niesprecyzowanego bliżej konglomeratu idei i postaw nazywanych „nowym totalitaryzmem”, a podpierany przykładami postaw wysokich polityków zachodnioeuropejskich]

INTERNET

Sebastian Moryń, „Lewactwo chce kolejnej rezolucji ws. Polski. Tym razem chodzi o… aborcję!”, fronda.pl, 16 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.32.

http://www.fronda.pl/a/lewactwo-chce-kolejnej-rezolucji-ws-polski-tym-razem-chodzi-o-aborcje,69936.html

„Lewactwo europejskie kolejny raz planuje zaatakować polski rząd. Tym razem chcą Polaków pouczyć w sprawie…aborcji. […] Lewacy kolejny raz chcą zaatakować rząd Beaty Szydło. Na pewno europejskie siły zła znajdą swoich zwolenników w Polsce w postaci Kijowskiego, Petru, Schetyny i innych targowiczan. Nigdy w naszej polskiej demokracji nie było tak wściekłego ataku na Polskę jak obecnie. Ma rację Robert Tekieli, że z Polski wyjdzie iskra do odnowy Europy. Dlatego wielu to się nie podoba, bo widzą, że ta iskra pochodzi od Boga.”

bjad, „Lewacka hołota zakłóciła procesję w Poznaniu!”, fronda.pl, 15 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.24.

http://www.fronda.pl/a/lewacka-holota-zaklocila-procesje-w-poznaniu,69879.html

„Niestety, procesję zakłóciła lewacka hołota domagająca się krwi dzieci nienarodzonych. Około 50 opętanych przez diabła zwolenników zabijania dzieci miało transparentny z idiotycznymi napisami: «Baczność. Pocznij» czy «Martwe nie będziemy rodzić». Kto by pomyślał, że w 26 lat po rozpadzie Związku Sowieckiego jest jeszcze w naszej Ojczyźnie tylu ludzi tak całkowicie zsowietyzowanych…”

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

PRASA PAPIEROWA

Janina Paradowska, „Triumf smoleńskiego kłamstwa”, „Polityka”, nr 16/2016, 13-19 kwietnia 2016, s. 8.

„Wezwanie prezydenta Andrzeja Dudy do pojednania i wybaczenia na tle okrzyków nienawiści i jeszcze bardziej złowrogich transparentów nie miało więc w istocie żadnego znaczenia. Zmieniło się w pusty gest, który jeszcze całkowicie zdezawuował Jarosław Kaczyński w zamykającym obchody przemówieniu, pełnym zwycięskiej pychy, zapowiedzi odwetu, braku szacunku dla myślących i odczuwających inaczej czy dla faktów najbardziej oczywistych. Kaczyńskiego wola zemsty zdaje się nie mieć granic.”

INTERNET

Ryszard Kapuściński, „Niezłomni strażnicy pamięci”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 15 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 20.05.

http://niezależna.pl/79083-niezlomni-straznicy-pamieci

„Historia wykonania u różnych rzemieślników i przewiezienia elementów pomnika [katyńskiego w 1981] samochodami MPO mogłaby posłużyć za scenariusz filmu sensacyjnego. Pomnik, po interwencji ambasady sowieckiej, po kilku godzinach został usunięty przez tzw. nieznanych sprawców. W szóstą rocznicę tragedii smoleńskiej, też w nocy, przed Urzędem m.st. Warszawa, Andrzej Melak z grupą znajomych postawił głaz z tablicą upamiętniającą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Zaskoczenia nie ukrywała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która w wywiadzie udzielonym znajomej dziennikarce użalała się, że pomnik jest nielegalny i że Lech Kaczyński jest do siebie w ogóle niepodobny, a sam pomnik określiła jako «nieładny». Miejmy nadzieję, że pani prezydent swoimi frustracjami nie podzieli się z pracownikami ambasady rosyjskiej i nieznani sprawcy którejś nocy nie zdemontują pomnika. Stefan Melak, gdzieś w niebie, zapewne myśli sobie, że historia kołem się toczy.”

Piotr Lisiewicz, „Błogosławiony podział”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.59.

http://niezależna.pl/78875-blogoslawiony-podzial

„Smoleńsk był odsłonięciem faktu, że nie istnieje polskie państwo. Że to, co nazywano dotąd elitami, trzeba brutalnie zdegradować, nazwać po imieniu. Że absolutnie wszystkie hierarchie III RP – artystyczne, naukowe, medialne – są fałszywe. Im bezczelniej kłamali medialni wspólnicy zbrodniarzy, tym bardziej odsłaniali ponurą prawdę o III RP. Odrzucając w całości III RP, docieraliśmy do swoich polskich korzeni, do mentalności i wartości, które naszą ojczyznę kształtowały przez wieki. To dzięki ich atrakcyjności wygraliśmy młode pokolenie. Dziś u nas jest morze biało-czerwonych flag, a u nich bełkotliwe transparenty o macicach. A najbliższe lata będą czasem zanikania podziału, bo tradycja zdrady narodowej będzie słabła.”

Joanna Lichocka, „Budować wspólnotę”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.57.

http://niezależna.pl/78867-budowac-wspolnote

Moskiewska narracja – bo tak trzeba nazwać to, co działo się w mainstreamie w związku z katastrofą smoleńską – jest w defensywie. Stało się tak, bo Polacy odsunęli od władzy koalicję PO-PSL, zainteresowaną lekceważeniem tej tragedii. Poważne pytania o nią musiały prowadzić także do poważnych pytań o odpowiedzialność rządzących. Odejście polityków osobiście zainteresowanych zaciemnianiem okoliczności katastrofy smoleńskiej pozwoliło rozpocząć rzetelne badania.

„Komorowski przejął władzę po telefonie Miedwiediewa”, fronda.pl, 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.27.

http://www.fronda.pl/a/komorowski-przejal-wladze-po-telefonie-miedwiediewa,69631.html

[sugerujący tytuł]

„Oto jak Graś z PO szydził z ofiar katastrofy smoleńska!”, fronda.pl, 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.07.

http://www.fronda.pl/a/oto-jak-gras-z-po-szydzil-z-ofiar-katastrofy-smolenska,69610.html

„To nagranie trzeba nieustannie przypominać. Widać na nim jak Paweł Graś jako rzecznik rządu Donalda Tuska przeprasza OMON (po rosyjsku). Wszystko zdarzyło się po ujawnieniu przez opinię publiczną informacji, że Rosjanie kradli rzeczy zmarłych Polaków w katastrofie smoleńskiej. Graś przeprasza i dziękuje za wszystko co OMON zrobiło przy katastrofie smoleńskiej. Szczyt chamstwa i pogardy!”

hk, „Pisali o KOD o Razem, ale o 10.04 Niemcy milczą jak grób!”, fronda.pl, 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.06.

http://www.fronda.pl/a/pisali-o-kod-o-razem-ale-o-1004-niemcy-milcza-jak-grob,69597.html

„Gdy jednak wczoraj Warszawa została wprost zalana przez tych Polaków, którzy wierzą w polskość, którzy chcieli upamiętnić tragedię smoleńską – w Niemczech cisza.”

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe. 

INTERNET

„Oto co naprawdę stało się w Jedwabnem. Dedykowane pseudohistorykowi Grossowi!”, fronda.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.10.

http://www.fronda.pl/a/oto-co-naprawde-stalo-sie-w-jedwabnem-dedykowane-pseduohistorykowi-grossowi,69829.html

[tytuł]

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

PRASA PAPIEROWA

Maciej Pawlicki, „Polska uwierzyła”, „wSieci”, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 46-48.

Agresywna antyreligijność europejskich elit jest jednak coraz bardziej skuteczna. Dzisiaj antychrześcijańskie hordy są wewnątrz Europy, królują w niej. Oszalała w lewicowym doktrynerstwie grupa trzymająca władzę zmieniła Unię Europejską w machinę eksterminacji chrześcijaństwa. […] Znowu więc stanąć musimy w obronie Europy przed hordami barbarzyńskiej dziczy. Panująca w Europie klasa biurokratów i liberalno-lewicowych fanatyków w chrześcijaństwie widzi jedną z trzech – obok rodziny i państw narodowych – przeszkód w zaprowadzeniu politpoprawnego totalitaryzmu. Nasi ciosani na oświeceniową modłę fircykowie podskakują.”

Punkt 5. Ekonomia. Obraz związków zawodowych – obraz pracodawców.

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

INTERNET

mg, „Zamachowiec z Brukseli bohaterem filmu… o integracji. Prawdziwy sukces multikulti”, niezależna.pl, 16 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 21.10.

http://niezależna.pl/79113-zamachowiec-z-brukseli-bohaterem-filmu-o-integracji-prawdziwy-sukces-multikulti

[tytuł]

„Brytyjscy muzułmanie chcą prawa szariatu i kamienowania”, fronda.pl, 15 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.22.

http://www.fronda.pl/a/brytyjscy-muzulmanie-chca-prawa-szariatu-i-kamienowania,69863.html

[tytuł manipulujący wnioskami z przytoczonego sondażu]

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Ryszard Makowski, „Pomóżmy Konopnickiej”, „wSieci”, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 10.

Współczesne szwabskie goebbelsiaki rugają nas za pomocą swoich mediów. Tych niemieckojęzycznych i tych polskojęzycznych. […] tytułów sterowanych z Niemiec mamy co niemiara. Łącznie z takimi potentatami jako Onet, «Fakt», a przede wszystkim «Newsweek». […] Tak jak «na Polskę» Niemcy rzucają gorsze proszki, gorszą żywność, a nawet bardziej tandetne golarki jednorazowe, tak naczelnego «Newsweeka» rzucili zupełnie pośredniego sortu. Szajs. Podstawowym kryterium okazało się plucie nam w twarz i posłuszne germanienie, nie tylko dzieci zresztą. Nawet prostactwo twitterowe jest mile widziane. […] Czas na repolonizację mediów, żeby Maria Konopnicka przestała się przewracać w grobie.”

Piotr Skwieciński, „Przeciw szczelinom w taranie”, „wSieci’, nr 15/2016, 11-17 kwietnia 2016, s. 43-45.

Żołnierze i oficerowie antypisowskiej opozycji są ostatnio coraz ostrzej dyscyplinowani przez jej sztab generalny. Ten prawdziwy, usytuowany w redakcjach antyrządowych mediów.”

INTERNET

wg, „Kukiz w potrzasku. Porozumienie z Targowicą i głosowanie na dwie ręce”, niezależna.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 21.13.

http://niezależna.pl/79028-kukiz-w-potrzasku-porozumienie-z-targowica-i-glosowanie-na-dwie-rece

[tytuł]

Dorota Kania, „Żona «Bolka» strzela kapiszonami”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 18.06.

http://niezależna.pl/79055-zona-bolka-strzela-kapiszonami

[określenie wobec Danuty Wałęsy niemające nic wspólnego ze sprawą]

Targowica Anno Domini 2016”, fronda.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 17.08.

http://www.fronda.pl/a/targowica-anno-domini-2016,69827.html

[tytuł + grafika]

„Trzaskowski nie wypiera się zdrady wobec Polski: «Od początku braliśmy czynny udział w negocjacjach. To nowość?»”, fronda.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.59.

http://www.fronda.pl/a/trzaskowski-nie-wypiera-sie-zdrady-wobec-polski-od-poczatku-bralismy-czynny-udzial-w-negocjacjach-to-nowosc,69809.html

[tytuł]

„Jest nowy sędzia TK. Targowica prawie zablokowała jego wybór”, fronda.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.57.

http://www.fronda.pl/a/jest-nowy-sedzia-tk-targowica-prawie-zablokowala-jego-wybor,69788.html

[tytuł]

„KOD – Kłamstwo Obłuda Donos”, fronda.pl, 14 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.53.

http://www.fronda.pl/a/kod-klamstwo-obluda-donos,69781.html

[tytuł + grafika]

wg, „Targowica wygrała, ale tylko w europarlamencie. Antyrządowa rezolucja przyjęta”, niezależna.pl, 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 21.15.

http://niezależna.pl/78979-targowica-wygrala-ale-tylko-w-europarlamencie-antyrzadowa-rezolucja-przyjeta

[tytuł]

„Rezolucja wyrażająca zaniepokojenie sytuacją w Polsce i wzywająca do opublikowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego została przyjęta. Za rezolucją stoją politycy części polskiej opozycji, a także chadecy, socjaliści i lewacy. Projekt przygotowywała m.in. członkini partii komunistycznej w NRD.

Jakub Augustyn Maciejewski, „Atak «Wyborczej» na profesora Nowaka”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 18.03.

http://niezależna.pl/78986-atak-wyborczej-na-profesora-nowaka

„Blisko sto lat po przepędzeniu bolszewików z Polski duch Kominternowskiego warsztatu dziennikarskiego nadal czuwa nad Wisłą.”

„Oto lista hańby, czyli ci europosłowie poparli antyrządową rezolucję!”, fronda.pl, 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.53.

http://www.fronda.pl/a/oto-lista-hanby-czyli-ci-europoslowie-poparli-antyrzadowa-rezolucje,69749.html

[tytuł]

[grafika]

Wywiad ze Stanisławem Piętą, „Poseł Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Czy Niemcy już zapomnieli, jak wybrali Hitlera?”, fronda.pl, 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.43.

http://www.fronda.pl/a/posel-stanislaw-pieta-dla-frondapl-czy-niemcy-zapomnieli-juz-jak-wybrali-hitlera,69732.html

„Mamy do czynienia z kompromitującą, żałosną sytuacją, w której Parlament Europejski- ciało bez żadnych istotnych kompetencji, złożony z przedstawicieli krajów, których obywatele być może nawet nie wiedzą, gdzie leży Polska, ośmiela się pouczać polskie władze.”

„Nie mają również prawa moralnego do takich pouczeń. Czy Niemcy już zapomnieli, jak wybrali w demokratycznych wyborach na swojego przywódcę Adolfa Hitlera, a potem utopili Europę we krwi? A Austriacy? Czy już zapomnieli o tym, jak palili się do służby w oddziałach SS Totenkopf, które stanowiły obsługę obozów koncentracyjnych? Skąd tak wyraźna nadreprezentacja Austriaków wśród załóg obozów koncentracyjnych? Francuzi chcą nas pouczać o tym, jak powinniśmy prowadzić polskie sprawy? Już zapomnieli, jak własnymi funkcjonariuszami policji ujęli swoich obywateli pochodzenia żydowskiego i zamknęli w wagonach, które potem odesłali Hitlerowi do Auschwitz?”

Donoszenie ma się w genach? Jarosław Wałęsa: Z wielkim bólem, ale poprę rezolucję przeciw Polsce!”, fronda.pl, 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.41.

http://www.fronda.pl/a/donoszenie-ma-sie-w-genach-jaroslaw-walesa-z-wielkim-bolem-ale-popre-rezolucje-przeciw-polsce,69715.html

[tytuł]

Zdrajcy z PO i PSL poparli antypolską rezolucję PE”, fronda.pl, 13 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.40.

http://www.fronda.pl/a/zdrajcy-z-po-i-psl-poparli-antypolska-rezolucje-pe,69718.html

[tytuł]

Roman Giertych, „Kult Kaczyńskiego i zapowiedź zemsty”, natemat.pl, 12 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 22.56.

http://romangiertych.natemat.pl/176961,kult-kaczynskiego-i-zapowiedz-zemsty

„Przed nami okres narastającego konfliktu, który w najgorszym wypadku skończy się wypadkami ulicznymi. Już zresztą MON się otwarcie do tego szykuje przygotowując paramilitarne bojówki, które z bronią ostrą mogłyby chronić rząd. Moim zdaniem PiS zrobi wszystko, aby następne wybory nie były wolne i demokratyczne, gdyż zdają sobie sprawę z konsekwencji ewentualnej przegranej. Mogą łatwo zmienić ordynację, PKW oraz ustawę o partiach politycznych. I się przed tym nie cofną. Jedyna szansa w oporze obywatelskim na wszystkich szczeblach. Myślę, że znowu nadchodzi czas, gdy o naszą wolność będziemy musieli walczyć.”

Bolszewickie ataki prof. J. Staniszkis na PiS. Ciąg dalszy”, fronda.pl, 12 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.38.

http://www.fronda.pl/a/bolszewickie-ataki-prof-jstaniszkis-na-pis-ciag-dalszy,69655.html

[tytuł]

„Brak lukratywnej posady przy rządzie PiS jak widać nadal boli.”

„Grzegorz Gauden – promotor «Krytyki Politycznej», gender i lewactwa – odwołany!”, fronda.pl, 12 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.36.

http://www.fronda.pl/a/grzegorz-gauden-promotor-krytyki-politycznej-gender-i-lewactwa-odwolany,69669.html

„Wreszcie polskie państwo robi porządek w ministerstwach. Tym razem minister kultury Piotr Gliński odwołał Grzegorza Gaudena z funkcji dyrektora Instytutu Książki. Gauden znany jest z tego, że promował jedynie słuszną wizję świata jaką reprezentowały środowiska lewackie, genderowe.”

Tomasz Teluk, „Komorowska, Kwaśniewska, Wałęsowa za zabijaniem nienarodzonych”, fronda.pl, 12 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 16.34.

http://www.fronda.pl/a/komorowska-kwasniewska-walesowa-za-zabijaniem-nienarodzonych,69662.html

„W tym wszystkim nie chodzi przecież o ustawę. Pomysłodawcy tego apelu chcą tylko, aby dowalić PiS-owi. To nie jest nawet zwycięstwo cywilizacji śmierci, ale cyniczna obrona swoich pozycji przez ludzi, którzy odchodzą do historii. Historii, która przestaje być ich chlubą, a zaczyna stawać się kompromitacją na całego.”

Stefan Niesiołowski, „Pisowska durnota”, natemat.pl, 11 kwietnia 2016, dostęp 20 maja 2016, godz. 22.52.

http://stefanniesiolowski.natemat.pl/176879,pisowska-durnota

„Trwa inwazja pisowskiej durnoty na obszary, dotychczas wydawałoby się, wyłączone spod polityki jak Puszcza Białowieska, której wycinka pod pozorem walki z kornikiem drukarzem (puszcze istnieją miliony lat i doskonale sobie radziły i radzą z kornikami bez pomocy p. Szyszki) jest podjęciem działań tyleż bezmyślnych, co trudnych do wytłumaczenia politycznymi interesami PiS-u.”

„Reputacja Polski jako kraju słynącego ze znakomitych koni i świetnej opieki nad tymi zwierzętami legła nieodwołalnie w gruzach, a p. Jurgiel (nie mam pewności czy odróżnia konia od osła) zdążył jeszcze powiedzieć, że w czasie studiów uczył się o glebach, koniach, a «nawet miał dojenie krów». Czym potwierdził słynną tezę Lenina, że w komunizmie kucharka potrafi zarządzać państwem oraz pośrednio uderzające podobieństwo pomiędzy reżimem Kaczyńskiego, a satrapiami kolejnych sekretarzy PZPR – na razie jeszcze bez przemocy i więźniów politycznych, chociaż już z wyrzucaniem z pracy z powodów politycznych i represyjnym degradowaniem i prześladowaniem osób niewygodnych, lub zdolnych do niezależnego myślenia, czego doświadczyli uczciwi prokuratorzy nie godzący się na używanie prokuratury do walki politycznej.”

Wypowiedz się