Obserwatorium mediów
28 marca - 3 kwietnia 2016

O prawie do aborcji

 03.04.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. Propozycje zmiany ustawy aborcyjnej wywołały dyskusję i krytykę „katolickich fundamentalistów” oraz prowadzonej przez nich „świętej wojny” z jednej strony oraz pochwałę walki z „zabijaniem nienarodzonych” z drugiej.
  2. Na okładce „Wprost” przedstawiono twarz muzułmanina w kłębach dymu i tytuł: „Co nas ocali przed islamskim piekłem: 2001 Nowy Jork, 2004 Madryt, 2005 Londyn, 2015 Paryż, 2016 Bruksela”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

PRASA PAPIEROWA

Łukasz Warzecha, „Obszarnik i płeć mózgu”, „wSieci”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 14.

„Wszystkich, którzy mają kontakt z Norwegami, ostrzegam: wkrótce, zanim zacznie się z kimś rozmawiać, trzeba najpierw uprzejmie ustalić, jakiej jest płci. Bo wygląd może całkowicie nie korelować z «płcią mózgu». Nie tak jak u Krzyśka Bęgowskiego, w którego przypadku wszystko od razu jest jasne.”

INTERNET

pb, „Ohyda. Protest pod hasłem «Macice wyklęte». Lewacy rozpętują aborcyjną histerię”, niezależna.pl, 3 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.14.

http://niezależna.pl/78512-ohyda-protest-pod-haslem-macice-wyklete-lewacy-rozpetuja-aborcyjna-histerie

[tytuł]

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: Szatan szaleje! Obrona życia go rozwścieczyła”, fronda.pl, 3 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.38.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-szatan-szaleje-obrona-zycia-go-rozwscieczyla,69112.html

„Było oczywiste, że próba zablokowania zabijania nienarodzonych w Polsce obudzi demony. I to nie te przenośne, nie polityczne, ale zupełnie realne. Szatan jest istotą, dla której aborcja jest rajem.”

„Szatan wykorzystuje w niej zaś najprostszy, bo psychologiczny mechanizm, jakim jest syndrom poaborcyjny. To on wypędza na ulice kobiety, które kiedyś dopuściły się dzieciobójstwa prenatalnego. To on sprawia, że dziennikarze i dziennikarki, którzy mają na sumieniu krew swoich dzieci reagują z taką wściekłością na obronę życia. To on wreszcie powoduje, że tak trudno spokojnie wysłuchać argumentów drugiej strony. Samousprawiedliwienie, próba przekonania się, że nic się nie stało, jest wygodną bronią w rękach diabła. Tak, właśnie diabła, bo to on jest głównym przeciwnikiem w tej wojnie. Biedacy, którzy wrzeszczą w czasie mszy świętej, politycy, którzy sprzeciwiają się zmianie i bronią zabijania, manifestanci, dziennikarze służący aborcji, to tylko jego ofiary. Oni często nawet nie wiedzą, że walczą w armii szatana. Ale tak właśnie jest.”

Lewacka hucpa w kościele! Prowokatorki przerywają kazanie”, fronda.pl, 3 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.37.

http://www.fronda.pl/a/lewacka-hucpa-w-kosciele-prowokatorki-przerywaja-kazanie,69111.html

„Hucpiarze zaczynają zdecydowanie przesadzać i przekraczać nieprzekraczalną czerwoną linię. Od dawna znosimy bezrozumne demonstracje Komitetu Obrony Demokracji. Znosimy donoszenie na Polskę za granicą i szkalowanie dobrego imienia Ojczyzny. Teraz lewaccy prowokatorzy podnoszą jeszcze rękę na Kościół.”

Elżbieta Korolczuk, „Jakie pro-life? Tu chodzi o władzę”, „Dziennik Opinii”, nr 92/2016, 2 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.37.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20160401/korolczuk-jakie-pro-life-tu-chodzi-o-wladze-nie-o-ochrone-zycia

„To po prostu kolejny etap świętej wojny, którą prowadzą konserwatyści i hierarchowie Kościoła Katolickiego z polskim społeczeństwem.”

„Niemcy szydzą z Szydło. Co za degeneracja!”, fronda.pl, 2 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.33.

http://www.fronda.pl/a/niemcy-szydza-z-szydlo-co-za-degeneracja,69058.html

„Klip, co ciekawe, zasadza się na epatowaniu homoseksualnością, konsumpcjonizmem, multikulturalizmem i wulgaryzmem. Mówiąc krótko: Pokazuje idealnie, że chodzi tu tylko o ostatni spazm umierającej antykultury. Cóż… Można się tylko śmiać z niemieckiej degeneracji

„Zakaz aborcji podnosi temperaturę w piekle? Eichelbergera i Graff inwektywy na kobiecość”, fronda.pl, 1 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.23.

http://www.fronda.pl/a/zakaz-aborcji-podnosi-temperature-w-piekle-eichelbergera-i-graff-inwektywy-na-kobiecosc,68990.html

„Rozmowa była po prostu ohydna. Że też takie rzeczy można w Polsce bezkarnie publikować…”

Oto prawdziwa twarz lewicy. Małe dzieci zabijane w łonach matek…”

wbw, „Niemiecka lewica przerażona: Polska zakaże zabijania dzieci?”, fronda.pl, 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.21.

http://www.fronda.pl/a/niemiecka-lewica-przerazona-polska-zakaze-zabijania-dzieci,68936.html

Rząd Prawa i Sprawiedliwości coraz bardziej uwiera Niemców, a zwłaszcza: niemiecką lewicę. To już nie tylko ataki na obłędną politykę imigracyjną, na niemieckie banki wyzyskujące Polaków. Teraz rząd PiS zapowiada zmianę, która uderza w absolutne podstawy tożsamości europejskiej lewicy: w mordowanie nienarodzonych dzieci.

Izabela Krzyczkowska, „Nie wyrażam zgody na terror ideologii katolickiej w medycynie [LIST]”, „Dziennik Opinii” nr 91/2016, 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.28.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/zdrowie/20160330/nie-wyrazam-zgody-na-terror-ideologii-katolickiej-w-medycynie-list

„Jako osoba mieszkająca w Polsce, która płaci podatki i składki zdrowotne nie wyrażam zgody na terror ideologii katolickiej w medycynie.”

wbw, „Lewicę dziwi, że Kościół nie chce zabijania dzieci”, fronda.pl, 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.14.

http://www.fronda.pl/a/lewacy-oburzeni-chca-zeby-w-polsce-mordowano-dzieci,68891.html

„Niech ktoś mądry powie, w jaki sposób uzasadnić wolność słowa, która przyzwala na publikowanie artykułów mniej lub bardziej otwarcie popierających legislację przyzwalającą na pozbawianie ludzi życia [aborcję]. To nie jest wolność słowa. To jest wynaturzona manipulacja służąca diabłu, którego cieszy śmierć dzieci i grzech mordujących je lekarzy i matek. Smuci nas, że w Polsce mogą ukazywać się podobne artykuły, chyba na szyderstwo godności człowieka.”

Małgorzata Terlikowska, „Terlikowska: Multi-kulti i gwałt gratis”, fronda.pl, 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.12.

http://www.fronda.pl/a/terlikowska-multi-kulti-i-gwalt-gratis,68880.html

„Zamiast więc budować getta i wydzielone strefy dla wybranych, trzeba zacząć odbudowywać cywilizację europejską, zanim całkowicie ulegnie ona zagładzie. Czasu nie ma, barbarzyńcy są już nie tylko u bram, ale wręcz u władzy.”

 „Homoseksualista Elton John oskarżony o molestowanie seksualne”, fronda.pl, 29 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, 21.47.

http://www.fronda.pl/a/homoseksualista-elton-john-oskarzony-o-molestowanie-seksualne,68797.html

„Wiele badań pokazuje, że aktywni homoseksualiści częściej niż zdrowi mężczyźni dopuszczają się molestowania seksualnego. Miejmy nadzieję, że uda się kiedyś uznać homoseksualizm za stan chorobowy, który nie należy lekceważyć!”

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

INTERNET

Katarzyna Gójska-Hejke, „Pierwszy raz nie będzie politycznej blokady Smoleńska”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 1 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.50.

http://niezależna.pl/78460-pierwszy-raz-nie-bedzie-politycznej-blokady-smolenska

„Zbliża się kolejna rocznica tragedii z 10 kwietnia 2010 r., ośrodki umacniające przekaz kłamstwa smoleńskiego pracują na zdwojonych obrotach. […] Trudno, tak po ludzku, dziwić się nerwowości tych, którzy przez ostatnie lata nie ustawali w propagowaniu narracji Tatiany Anodiny. Ich zderzenie z prawdą jest już tylko kwestią czasu. Bez względu na to, ile razy jeszcze wpuszczą do obiegu publicznego manipulację czy ordynarne kłamstwo dotyczące 10 kwietnia 2010 r. Każde z nich jest nakierowane także na poniżenie ofiar dramatu sprzed niespełna sześciu lat. Tępa agresja wobec każdej propozycji upamiętnienia ludzi, którzy zginęli na służbie Polsce, jest wyjątkowo odpychająca. Trudno nie odnieść wrażenia, jakby jej celem było wytworzenie w części opinii publicznej przekonania, że to, co rozegrało się nad Smoleńskiem, miało też dobre strony, bo wyeliminowało ludzi politycznie niekorzystnych – z punktu widzenia beneficjentów i kontrolerów III RP.”

Katarzyna Gójska-Hejke, „Ochrona kłamstwa dogadana”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.00.

http://niezależna.pl/78378-ochrona-klamstwa-dogadana

„Wszystko, co dzisiaj udało się nam ustalić na temat działań instytucji państwa wobec tej straszliwej tragedii, wskazuje, że zapadła polityczna decyzja uznania rosyjskiej narracji w sprawie śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jednak by mogła ona być wcielona w życie i odpowiednio «podana» opinii publicznej, potrzeba było również porozumienia z mediami. A ponieważ fałszerstwo szyto tak grubymi nićmi, władza musiała mieć – i miała – gwarancję niewnikania w szczegóły państwowego wyjaśniania 10.04.2010 przez największe media. Ochrona kłamstwa smoleńskiego była dogadana. I każda ze stron tej umowy wiedziała, że działa przeciwko prawdzie i przeciwko Polsce.”

 

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

PRASA PAPIEROWA

Rafał Kalukin, „Państwo wyklętych”, „Newsweek”, nr 14/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 20-23.

„Do tej pory PiS uprawiało kult ‘wyklętych’ i zdradzonych o świcie na własny rachunek. Teraz cenę za upaństwowienie perwersyjnej mitologii mamy zapłacić my wszyscy. […] napięcie próbowano czasem rozładowywać pieczołowicie tkaną teologią smoleńską z prezydentem Kaczyńskim w roli polskiego Mesjasza, który na smoleńskiej Golgocie odkupuje grzechy postkomunizmu. Jego przyszły pomnik na Krakowskim Przedmieściu miał być symbolicznym zmartwychwstaniem wolnej Polski. […] Ten szantaż moralny przekroczył wszelką miarę. Zatracone zostały proporcje – «wyklęci» (najlepiej z Narodowych Sił Zbrojnych) zaczynają już wypierać z obszaru wspólnej pamięci Polskie Państwo Podziemne i Armię Krajową. O pohańbionej «Bolkiem» Solidarności nawet nie warto wspominać. W wymiarze estetycznym oglądamy zaś ofensywę patriotycznej pornografii, która miłość do ojczyzny utożsamia z nienawiścią do jej wrogów.”

INTERNET

Ryszard Kapuściński, „Dekomunizujemy czy nie?”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 1 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.52.

http://niezależna.pl/78443-dekomunizujemy-czy-nie

„Krakowski radny Bolesław Kosior złożył wniosek o zmianę nazw ulic poświęconych literatom, którzy w lutym 1953 r. poparli haniebną rezolucję w sprawie tzw. procesu krakowskiego. […] To czym różnili się ci, którzy wydali wyroki, od tych, którzy ich wsparli? Czy późniejszy dorobek literacki np. Wisławy Szymborskiej w jakikolwiek sposób zmył z niej tę hańbę? Pytanie jest zasadne, ponieważ po wniosku Kosiora odezwały się liczne głosy nawołujące do rozsądku. W najbliższym czasie Polacy będą musieli decydować, czy zdekomunizujemy Polskę, czy znowu posłuchamy tych, którzy są «za, a nawet przeciw».”

pb, „Tak wykuwała się III RP – w oparach wódki i uściskach Wałęsy z Kiszczakiem”, niezależna.pl, 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.18.

http://niezależna.pl/78376-tak-wykuwala-sie-iii-rp-w-oparach-wodki-i-usciskach-walesy-z-kiszczakiem

[tytuł]

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

PRASA PAPIEROWA

Malwina Dziedzic, „Komu ciąży aborcja”, „Polityka”, nr 14/2016, 30 marca – 5 kwietnia 2016, s. 16-18.

„Po rewolucji instytucjonalnej nadchodzi czas rewolucji moralnej. A zacznie się od spełnienia postulatów katolickich fundamentalistów. Konserwatywni radykałowie, potocznie zwani obrońcami życia, tylko czekali na pretekst, by w nowej kadencji Sejmu domagać się od polityków PiS realizacji wcześniejszych obietnic. Tak jak przewidywaliśmy, Jarosław Kaczyński stał się zakładnikiem walczących z aborcją tzw. prolajferów, którym w przedwyborczej gorączce udzielił wsparcia.”

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

PRASA PAPIEROWA

Michał Karnowski, „Kto ma tę krew na rękach”, „wSieci”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 3.

[po zamachach w Brukseli] „cały lewicowy establishment Unii Europejskiej oraz kanclerz Angela Merkel […] ściągnęli na Europę to nieszczęście. Najpierw zaniechaniem, tolerowaniem i ukrywaniem islamskich gett, następnie zaproszeniem z pogwałceniem unijnego prawa milionów przybyszów. Tak naprawdę w całym tym procesie rozmontowywania narodów nawet nie udawali, że [nie? – red.] przyświeca im cel ideologiczny. Wymusić język poprawności politycznej i przyjęcie całego zestawu nowej lewicowej religii, a w ślad za tym wyeliminować nawet resztki chrześcijaństwa. Jeśli spojrzymy na to z tej strony, że krew ofiar nie jest żadnym przypadkiem. Jest oczywistym od dawna skutkiem świadomie prowadzonej polityki.”

Tomasz Lis, „Oś zła”, „Newsweek”, nr 14/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 2.

„Pan Marian Kowalski, ostatnio ceniony ekspert występujący w TVP, wezwał już do zabijania KOD-owców. Prokuratura sprawę umorzyła. Najwyraźniej imamowie białej rasy zagrożenia nie stanowią.”

[użycie pojęcia „imam” jako określenie radykała]

INTERNET

„Imigranci walczą ze sobą w Grecji. To już wojna!”, fronda.pl, 1 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.31.

http://www.fronda.pl/a/imigranci-walcza-ze-soba-w-grecji-to-juz-wojna,69017.html

[tytuł – a w artykule informacja o zamieszkach w jednym miejscu]

Marcin Wolski, „Scenariusze”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.55.

http://niezależna.pl/78412-scenariusze

„Im bardziej słabnie Europa tradycyjna, tym bardziej krzepnie cywilizacja najeźdźców, a jej program światowego kalifatu staje się coraz realniejszy. I nie pomogą dobre serce cioci Merkel ani łzy żałosnej lewaczki Mogherini. Nic nie da wzmożenie integracji pod egidą Niemiec, wzmacnianie policji i służb. Zegar tyka, bomba demograficzna rośnie. Nawet jeśli uda się zapchać dziury i sprawić, że przenikać będzie rocznie jedynie ćwierć miliona imigrantów. By zniszczyć cywilizację Zachodu, wystarczą ci, którzy już tu są, i ich coraz liczniejsze potomstwo.”

„Czarzasty zrobiłby nam z Polski islamistyczną bombę multi-kulti”, fronda.pl, 29 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 20.48.

http://www.fronda.pl/a/czarzasty-zrobilby-nam-z-polski-islamistyczna-bombe-multi-kulti,68778.html

[tytuł]

Krzysztof Rybiński, „Rybiński: Działajmy, zanim nastąpi prawdziwy kataklizm”, fronda.pl (za salon24.pl), 29 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 20.46.

http://www.fronda.pl/a/rybinski-dzialajmy-zanim-nastapi-prawdziwy-kataklizm,68769.html

„I przestrzegłem, że jeżeli eurociotowanie i makrelizacja w Europie będą trwały dalej, to kolejny atak terrorystyczny może pochłonąć nie dziesiątki osób, ale dziesiątki tysięcy. Wpis spotkał się z krytyką w lewackich mediach, co jest naturalne, bo lewaki zmieniają poglądy dopiero gdy osobiście zostaną dotknięci. Na przykład zaprzysięgły lewak, któremu świeży imigrant  zgwałci córkę, od razy staje się ekstremalnym prawicowcem, przy którym moje poglądy to pikuś.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Jan Pietrzak, „Totalny świr opozycji”, „wSieci”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 12.

„Prof. Andras Varga to jedyny członek Komisji Weneckiej, który nie podpisał się pod papierem ingerującym w spór o Trybunał Konstytucyjny w Polsce. Jedyna Polka w tym gronie, pani Suchocka, nie stanęła po stronie swego państwa. Stanęła po stronie polakożercy Martina Schulza i odstawionej od władzy szajki. Szajka byłych właścicieli III RP ma zamiar stosować strategię niszczenia Polski przez instytucje europejskie. […] Wojna z Polską nie będzie byle jaka, ma być totalna, głosi wódz Schetyna. Chętnie używał tego pojęcia niejaki Hitler. […] Schetynę, Petru, KOD-owców opętał totalny antypolski świr.”

Wojciech Reszczyński, „Warto być razem”, „wSieci”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 65.

[O Polakach za granicą] „Nie sądzę, aby właśnie ta grupa Polaków, którym rządy Platformy Obywatelskiej i PSL jak mogły utrudniały za granicą głosowanie w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych, znalazła wspólny język z ruchem Targowicy skierowanym dziś wobec władzy. […] Nie sądzę, aby znaleźli oni wspólny język z dzisiejszą opozycją znaną z polityki, jaką prowadziła przez osiem lat, ani z działaczami lewackich organizacji walczących z polskim Kościołem katolickim, z polskim nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią, rasizmem, antysemityzmem, seksizmem itd., ze ‘skrzywdzonymi’ aktorskimi i medialnymi celebrytami oraz olbrzymim tłumem lemingów nieumiejących krytycznie i samodzielnie myśleć.”

Wojciech Wencel, „Kukieła disco”, wSieci”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016 r, s. 66.

„Jest oczywiste, że liderzy KOD próbują rozkręcić w Polsce karnawał nienawiści. […] Ktoś powie, że popełniam nadużycie, identyfikując KOD jako margines społeczny, bo ruch ten reprezentuje «miliony obywateli tego kraju». Być może faktycznie, aż tylu ludzi zaraziło się nienawiścią. Jednak liczebność nie jest żadnym wyznacznikiem przynależności do narodowej wspólnoty. Naród definiują wyznawane wartości: niepodległość, szacunek dla wspólnych bohaterów, ciągłość kultury. Choćby nad Wisłą pozostało dziesięciu sprawiedliwych i 38 mln barbarzyńców, tych dziesięciu będzie narodem, a cała reszta – marginesem społecznym.”

Rafał Ziemkiewicz, „Zdolny historyk, ale nie nasz”, „Do Rzeczy”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 32-33.

[O artykule Piotra Zaremby w „wSieci” krytykującym kandydaturę Sławomira Cenckiewicza na szefa IPN] [Artykuł potwierdza] „wygłoszoną już przeze mnie i powtórzoną także tu tezę, że w przypadku środowiska skupionego wokół braci Karnowskich i «wSieci» mamy do czynienia z michnikowszczyzną na odwrót. Z identyczną jak tam, tylko «patriotyczną», totalniacką mentalnością wyznawców «jedynej słuszności», rewolucyjną giętkością w podejściu do prawdy czy zasad, w zależności, co służy, a co nie służy sprawie, oraz podobną «metapolityczną» ambicją ustawiania w «swoim» obozie personaliów.”

Waldemar Łysiak, „KOD «Leonarda»”, „Do Rzeczy”, nr 13/2016, 29 marca – 3 kwietnia 2016, s. 99.

„Koląca oczy prawda jest taka, że trzeba doprawdy być człowiekiem zdemoralizowanym lub zdziecinniałym lub zidiociałym, by wierzyć, iż KOD to armia zbawienia systemu demokratycznego. Jest na odwrót KOD (plotka głosi, że sponsorowany przez TW «Leonarda») próbuje zdławić demokrację. […] właśnie nostalgia za tym wymiatanym przez PiS postkomunizmem (a nie tęsknota za rzekomo mordowaną demokracją) oraz strach przed rozliczeniami – pcha na ulice eszelony jazgoczących salonowo «kodowców».

Wojciech Maziarski, „Ile dywizji mają słuchacze Trójki”, „Gazeta Wyborcza”, 31 marca 2016 r. (czwartek), s. 2.

„Wielu autokratów popełnia ten sam błąd. Sądzą, że mogą być panami ludzkich serc i sumień. Że mają wpływ na to, kogo ludzie uznają za autorytet. Kogo będą słuchać, podziwiać, na kim zechcą się wzorować, a o kim czytać w pismach plotkarskich. Nawet groteskowym, kieszonkowym despotom w rodzaju Jarosława Kaczyńskiego wydaje się, że zdołają wymienić elity społeczne. Akurat przypadek Kaczyńskiego jest szczególnie kuriozalny, bo prezes PiS nawet nie jest prawdziwym dyktatorem. Owszem, bardzo chciałby nim zostać, ale jest za to – jak powiadaliśmy w szkole – za chudy w uszach. […] Mimo to rządzący w Polsce katolicko-narodowi bolszewicy wzięli się do inżynierii społecznej, próbując hodować nowe elity […].”

INTERNET

„Kraśko i Dworak kablują Niemcom na Polskę!”, fronda.pl, 2 kwietnia 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.35.

http://www.fronda.pl/a/krasko-i-dworak-kabluja-niemcom-na-polske,69079.html

[tytuł]

Grzegorz Wierzchołowski, „Antyrządowe reklamy w Warszawie. W tle Niemcy i Deutsche Bank”, niezależna.pl, 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.17.

http://niezależna.pl/78383-antyrzadowe-reklamy-w-warszawie-w-tle-niemcy-i-deutsche-bank

[tytuł]

„«GPC»: Opłacana przez Niemców «Akcja Demokracja» walczy z rządem PiS”, fronda.pl, 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.18.

http://www.fronda.pl/a/gpc-oplacana-przez-niemcow-akcja-demokracja-walczy-z-rzadem-pis,68930.html

„Fundacja ta finansuje Akcję Demokracja. Akcja jest też finansowana przez… niemiecką organizację Campact. Jedynie w ciągu kilku miesięcy 2015 roku Akcja Demokracja otrzymała od Niemców blisko 150 tysięcy złotych. Wydano to właśnie na działania społeczne i polityczne… Trzaskowski przekonuje przy tym, że antypisowskie reklamy sfinansowano z prywatnych wpłat. Kosztowały zresztą tylko 12 tysięcy złotych. Akcja Demokracja prowadzi jednak bardzo wiele działań wymierzonych w rząd PiS. Obszernie relacjonuje o tym sama na swojej stronie internetowej. A niemieckie pieniądze… To pewnie przypadek?”

„Kopacz coraz bardziej ujada i atakuje Kaczyńskiego!”, fronda.pl, 31 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.17.

http://www.fronda.pl/a/kopacz-coraz-bardziej-ujada-i-atakuje-kaczynskiego,68929.html

[tytuł]

Igor Szczęsnowicz, „Przyzwyczajenie drugą naturą”, niezależna.pl („Gazeta Polska Codziennie”), 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.02.

http://niezależna.pl/78340-przyzwyczajenie-druga-natura

„Mimo rozdymanej przez organizatorów i niektóre media do niepojętych rozmiarów frekwencji na poprzednich imprezach tego Komitetu Obrony Draństwa, trzeba przyznać, że bywało lepiej niż podczas tej Wielkanocy. O czym to świadczy? Moim zdaniem, ogólnie pojęci KOD-owcy wyjechali teraz na Malediwy albo inne Barbadosy na «wiosenne wakacje». Przecież raczej nie mają pojęcia, dlaczego obchodzimy Święta Zmartwychwstania Pańskiego albo co to jest Triduum Paschalne? Panie Mateuszu Kijowski, polecam termin pierwszego maja. Wówczas sympatycy pana i pana organizacji na pewno stawią się tłumnie. Choćby z przyzwyczajenia.”

„Dziennikarze Newsweeka, Wyborczej i TOK FM: To już nie jest dziennikarstwo. To najstarszy zawód świata”, fronda.pl, 30 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 22.01.

http://www.fronda.pl/a/dziennikarze-newseeka-wyborczej-i-tok-fm-to-juz-nie-jest-dziennikarstwo-to-najstarszy-zawod-swiata,68861.html

[tytuł]

Joanna Senyszyn, „Joanna w krainie kurdupli”, natemat.pl, 28 marca 2016, dostęp 15 maja 2016, godz. 23.51.

http://joannasenyszyn.natemat.pl/175609,polka-w-krainie-kurdupli

„Chcę, by Polska była krainą, nawet niekoniecznie olbrzymów, ale zwyczajnych ludzi, którzy nie boją się uchodżców, tęczy, in vitro, medycznej marihuany, prawa kobiet do samostanowienia. Ojczyzną ludzi, który brzydzą się małością katoprawicowych obłudników. Nie chcę, by Polska była kościelnym i kaczystowskim zaściankiem oraz przedmurzem chrześcijaństwa, kiedy wreszcie mamy szansę być łącznikiem między Wschodem i Zachodem. Nie chcę żyć w krainie moralnych, nienawistnych kurdupli.”

Wypowiedz się