Obserwatorium mediów
15-21 lutego 2016 r.

„Islamski gwałt” i sprawa Wałęsy

 21.02.2016 

A. Tydzień w skrócie

  1. Dużo emocji wywołała informacja o aktach TW „Bolka” przechowywanych w domu zmarłego niedawno gen. Czesława Kiszczaka. Obie strony polskiego sporu podzieliły się w ocenach tego wydarzenia. Jarosław Kurski w „Gazecie Wyborczej” pisał o „operacji Bolek” i o ludziach przekonujących, że są to akta Lecha Wałęsy: „Są w euforii drapieżnika, który dopada ofiarę. […] Dla nich liczy się tylko on – Lech Wałęsa. Symbol i mit założycielski III RP. Uderzając w symbol, chcą zakwestionować sukces ostatnich 26 lat”. Na łamach niezależnej.pl i frondy.pl pisano m.in., że „Trzecia Rzeczpospolita została ufundowana na kłamstwie o Lechu Wałęsie” (Cezary Gmyz), „Jesteśmy świadkami upadku okrągłostołowej mistyfikacji” (bloger Matka Kurka), „III RP zbudowano na kłamstwie” (Piotr Semka).
  1. Kontrowersyjna okładka „wSieci” obiegła światowe media – obok hasła „Islamski gwałt na Europie” przedstawiono młodą kobietę blondynkę symbolizującą Europę, po którą sięgają ręce mężczyzn o ciemnym kolorze skóry. W „Do Rzeczy” Jarosław Kaczyński został przedstawiony jako superman: „Strach przed Polską. Europejscy lewacy drżą przed naszą konserwatywną kontrrewolucją”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

PRASA PAPIEROWA

Lech Makowiecki, „Granice”, „wSieci”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 68.

„Mimo dowodów na samobójczą politykę migracyjną władze UE nie korygują swoich błędów. Pod ich naciskiem zachodnie media blokują informacje o «islamskich» gwałtach, bijatykach, mordach, dżihadyjskim koniu trojańskim itp. Jaki musi być stopień genderowo-lewackiej demoralizacji społeczeństw Zachodu (ujemna demografia!) i skala infantylizmu rządzących nimi «elit»? […] Po co dalej brnąć w zabójczą multikulturowość? […] wielce się dziwię zaślepionym feministkom broniącym praw młodych i jurnych «obcych» do gwałcenia białych niewiast. A może rację miał pewien mój znajomy, który ostrą dyskusję z feministyczną działaczką skwitował jednym dosadnym zdaniem: «Kobito! Chłopa ci trzeba – i tyle w temacie!».”

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

PRASA PAPIEROWA

Jarosław Kurski, „Operacja «Bolek». Czego nie było w szufladzie Kiszczaka”, „Gazeta Wyborcza”, 19 lutego 2016 r. (piątek), s. 1.

„Nie wierzę w dobre intencje ludzi, którzy dziś triumfalnie, niemal «na żywo», relacjonują, jakie haki trzymał Kiszczak na Wałęsę. Zobowiązanie do współpracy, pokwitowania, donosy… Są w euforii drapieżnika, który dopada ofiarę. […] Dla nich liczy się tylko on – Lech Wałęsa. Symbol i mit założycielski III RP. Uderzając w symbol, chcą zakwestionować sukces ostatnich 26 lat i powiedzieć: oto dopiero dziś zaczyna się nowa epoka, nowa Polska, odrodzona na sparszywiałym postkomunistycznym trupie tamtej. […] Emocje buzują: dopadliśmy go! Czas rozszarpać go na kawałki. […] [opis osiągnięć Wałęsy z lat 80.] Czy tego wszystkiego mógł dokonać agent prowadzony przez oficerów Kiszczaka? Czy wszystko, co osiągnęliśmy po 1989 r., jest dziełem bezpieki? Do takich absurdów musi doprowadzić rozumowanie wedle teorii spiskowej.”

Tomasz Pietryga, Marek Kozubal, Marek Domagalski, „Teczki III RP”, „Rzeczpospolita”, 19 lutego 2016 r. (piątek), s. 1.

„Nielegalne archiwa Kiszczaka mnożą pytania o rozliczenie z komunistyczną przeszłością. […] Ile jeszcze pełnych ukradzionych dokumentów «generalskich» szaf stoi w prywatnych domach i czy państwo może uzyskać do nich dostęp? A może potrzebna jest specjalna ustawa dekomunizacyjna?”

[tytuł]

INTERNET

Tomasz Lis, „Byłem, jestem, będę Wałęsistą”, natemat.pl, 21 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 18.30

http://tomaszlis.natemat.pl/172105,bylem-jestem-bede-walesista

„I o ten prymitywny, bolszewicki w swej istocie zamiar napisania historii od nowa, w całej operacji niszczenia Wałęsy idzie.”

philo, „Komorowski w obronie dobrego imienia Wałęsy i SB”, fronda.pl, 20 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 11.39.

http://www.fronda.pl/a/komorowski-w-obronie-dobrego-imienia-walesy-i-sb,66306.html

[tytuł – manipulatorskie dodanie „SB”]

Jerzy Jachowicz, „Jachowicz: Taśmy tabu!”, fronda.pl (za sdp.pl), 20 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 11.50.

http://www.fronda.pl/a/jachowicz-tasmy-tabu,66299.html

„Oglądaliśmy uczestników rozmów w Magdalence w 1989 r. oraz ich rozmowy podczas przerw na papierosa. Po zjedzeniu posiłków suto zakrapianych wódeczką. Też utrwalone na taśmie. Autentyczne. Przez nikogo nie grane. Nieudawane. Nieinscenizowane. Mógłbym go już dziś zatytułować: «Droga zdrady». Widzimy bowiem za jak niską cenę komuniści kupują swój udział we władzy. Jak liderzy «Solidarności» nadskakują Kiszczakowi i innym komunistycznym bonzom.”

Tomasz Sakiewicz, „Pytania do Lecha Wałęsy”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 13.58.

http://niezależna.pl/76533-pytania-do-lecha-walesy

„Wiemy, kim był i co robił do 1976 r. Chciałbym wiedzieć, kim był naprawdę po roku 1976. Czy próba zakończenia strajku w stoczni w 1980 r., po zrealizowaniu mniej istotnych postulatów, była jego własnym pomysłem, czy SB?”

Wg, „Były komunista Balcerowicz broni Wałęsy: to nikczemne oskarżenia”, niezależna.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 17.40.

http://niezależna.pl/76571-byly-komunista-balcerowicz-broni-walesy-nikczemne-oskarzenia

[tytuł – rodzaj argumentacji]

„Wałęsa czyli potęga mitu”, fronda.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.03.

http://www.fronda.pl/a/walesa-czyli-potega-mitu,66253.html

„Wydawać by się mogło, że ostatnie wydarzenia związane z dokumentami znalezionymi w mieszkaniu Czesława Kiszczaka, a dotyczącymi współpracy Lecha Wałęsy z SB ostatecznie zakończą mit człowieka kreowanego przez lata na legendę «Solidarności».”

„Jachowicz: Szambo już wybiło!”, fronda.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.09.

http://www.fronda.pl/a/jachowicz-szambo-juz-wybilo,66257.html

[przytoczona wypowiedź Jerzego Jachowicza] „To jest walka o Wałęsę, ale to jest walka o obraz jednej lub drugiej Polski. Ci, którzy bronią Wałęsy, to bronią tej Polski, którą stworzyły układy, na które poszedł Wałęsa”.

Wywiad z Cezarym Gmyzem, „Gmyz dla Fronda.pl: Mamy pewność, że Wałęsa był Bolkiem. To zmieni bieg historii”, fronda.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.29.

http://www.fronda.pl/a/gmyz-dla-frondapl-mamy-pewnosc-ze-walesa-byl-bolkiem-to-zmieni-bieg-historii,66152.html

Trzecia Rzeczpospolita została ufundowana na kłamstwie o Lechu Wałęsie i jego roli, toteż odnalezienie oryginalnych dokumentów dotyczących jego współpracy z SB jest czymś, co zmienia bieg historii, ale zmienia przede wszystkim naszą wiedzę o przeszłości. Dzisiaj mamy stuprocentową pewność, że tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie «Bolek» był Lech Wałęsa. To wielka zmiana w naszej wiedzy o historii.”

wbw, „Andrzej Duda: Dokumenty założycielskie III RP w szafie Kiszczaka”, fronda.pl, 18 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.32.

http://www.fronda.pl/a/andrzej-duda-dokumenty-zalozycielskie-iii-rp-w-szafie-kiszczaka,66183.html [ta sama wypowiedź również: http://niezależna.pl/76508-teczki-bezpieki-ukryte-w-domu-kiszczaka-prezydent-duda-jest-wlasnie-iii-rp]

[wypowiedź AD] „To, że w prywatnych domach są takie dokumenty, to właśnie jest III RP”.

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Wdowa po Kiszczaku poprawiła Szczepkowską. W 2016 skończył się w Polsce komunizm”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.42.

http://www.fronda.pl/a/wdowa-po-kiszczaku-poprawila-szczepkowska-w-2016-skonczyl-sie-w-polsce-komunizm,66111.html

[tytuł]

„Jesteśmy świadkami upadku okrągłostołowej mistyfikacji […]”.

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

Punkt 5. Ekonomia. Obraz związków zawodowych – obraz pracodawców.

PRASA PAPIEROWA

Maciej Pawlicki, „Sprawdzam!”, „wSieci”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 36-37.

„Czy zachodząca Zmiana będzie wielka, gruntowna, zasadnicza? Czy postkolonialny bantustan traktujący swych obywateli jak śmieci naprawdę zmienimy w niepodległe, silne państwo wolnych Polaków, w którym rządzi prawo i jest sprawiedliwość? […] Chodzi oczywiście o projekt ustawy w sprawie likwidacji «nierówności stron umów kredytowych», czyli o naprawienie niegodziwości kupieckiej, deprawacji moralnej, zagrożenia systemowego i ogromnych społecznych dewastacji, jakie czyni afera «frankowa», w której wyniku kilka banków bezprawnie zabiera Polakom miliardy i bardzo chce zabierać je nadal.”

INTERNET

Jan Sowa, „Proszę nie przeszkadzać”, „Dziennik Opinii” nr 47/2016, 16 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 18.06.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20160215/sowa-prosze-nie-przeszkadzac-polemika

„Kapitalizm jest, wbrew temu, w co wierzą liberałowie, bardzo brutalnym systemem, którego wprowadzenie i utrzymanie wymaga gigantycznej przemocy. Każda przemoc rodzi cierpienie, z którym trzeba coś zrobić. Liberałowie tępią lewicę, chociaż oferuje ona najbardziej racjonalny sposób ucywilizowania kapitalistycznej dziczy.”

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

PRASA PAPIEROWA

Ryszard Makowski, „Humor niemiecki”, „wSieci”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 10.

„Oburzenie wywołały niemieckie żarty z Jarosława Kaczyńskiego. […] Charakterystyczne jest to, że na paradzie w Düsseldorfie prezes został przedstawiony w mundurze. To takie niemieckie myślenie o dyktaturze. […] Zażartujemy na koniec po niemiecku. Merkel to wstrętna Niemra. Śmieszne, nie?

Aleksandra Rybińska, „Piekło Europy”, „wSieci”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 20-23.

„Jesteśmy świadkami zderzenia dwóch cywilizacji w krajach starej Europy – cywilizacji zachodniej i cywilizacji muzułmańskiej. Dwóch cywilizacji, które w ciągu ostatnich 14 wieków nie przestały się nawzajem zwalczać. […] Muzułmanie, którzy przybywają do Europy, niosą konflikt ze światem Zachodu w sobie jako część kolektywnej tożsamości. […] W schroniskach dla azylantów za Odrą rządzą radykalni muzułmanie bezlitośnie stosujący prawo szariatu. […] Większość imigrantów to mężczyźni w wieku od 20 do 40 lat z krajów, w których kobieta – nazwijmy to po imieniu – jest niczym.”

Maciej Pieczyński, Wojciech Wybranowski, „Na tropie myślozbrodni”, „Do Rzeczy”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 32-33.

„Polacy stają się ofiarami zaczepek przybyszów z krajów arabskich czujących się coraz bardziej bezkarnie. Gdy próbują protestować, są oskarżani o «mowę nienawiści». […] wciąż nikt nie może mieć pewności, czy przy obecnym szaleństwie poprawności politycznej ktoś znów nie uzna krytyki islamistów za myślozbrodnię.”

Tomasz Terlikowski, „Seksualny dżihad”, „Do Rzeczy”, nr 7/2016, 15-21 lutego 2016, s. 72-73.

Zachowanie islamskich imigrantów wobec kobiet w niemieckich czy szwedzkich miastach to religijna norma, a nie występek. Im muzułmanie będą silniejsi, tym takie sytuacje będą się zdarzać częściej. […] nie da się już utrzymać opinii, że islam jest religią szacunku dla kobiet. Szacunek ten bowiem odczuwają na własnej skórze już nie tylko gwałcone – zgodnie z zasadami islamu – na Bliskim Wschodzi jazydki i chrześcijanki (nimi nikt przecież by się nie przejmował), lecz także Niemki, które podczas karnawału mogły się przekonać, na czym polega muzułmański stosunek do kobiet. […] to, o bandy rozwydrzonych islamskich imigrantów robiły z kobietami w Kolonii czy Hamburgu, to tylko przygrywka przed pełnym «kulturowym wzbogaceniem», jakie może zaoferować islam.”

INTERNET

„Gadowski: Polska będzie wielka, albo jej nie będzie wcale!”, fronda.pl, 21 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 11.36.

http://www.fronda.pl/a/gadowski-polska-bedzie-wielka-albo-jej-nie-bedzie-wcale,66312.html

„Na wiosnę ruszy ogromna fala muzułmańskich kolonizatorów. Tylko chrześcijaństwo stanowiło dotąd skuteczną zaporę przed barbarzyńcami. Teraz w Europie zostało wytrzebione, ale jej najcenniejszy depozyt pozostał nad Wisłą i stąd może ruszyć ponowna ewangelizacja Starego Kontynentu. Chrześcijaństwo zatrzyma islam. Tylko idee chrześcijaństwa są w stanie to zrobić.”

loko, „Kolejny uchodźca gwałci w Europie! Jak długo Europa będzie to tolerować?”, fronda.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.00.

http://www.fronda.pl/a/kolejny-uchodzca-gwalci-w-europie-jak-dlugo-europa-bedzie-to-tolerowac,66260.html

„Kolejny już przypadek gwałtu naświetlają zachodnie media. Kurtyna politycznej poprawności wreszcie opadła. Pytanie tylko ile jeszcze takich przypadków – gwałtów – musi się zdarzyć, by Europa zrozumiała, że trzeba za wszelką cenę zatrzymać ową barbarzyńską z natury inwazję islamu!”

wbw, „To już koniec obłędu?! Austria stawia islamistom tamę”, fronda.pl, 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.47.

http://www.fronda.pl/a/to-juz-koniec-austria-wbija-merkel-noz-w-plecy-plan-polski-moze-uwolnic-europe-od-islamizmu,66098.html

„To już chyba początek końca liberalnego koszmaru imigranckiego.”

„Polska, która była wielokrotnie przedmurzem chrześcijańskiej Europy, ma doskonałą szansę, by stać się nim ponownie. Przecież gdyby nie sprzeciw Polski wobec przymusowego przyjmowania imigrantów, to podwoje Europy pozostałyby dla arabsko-afrykańskiej nawały otwarte jeszcze na długo.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Wojciech Maziarski, „Pan Prezydent słyszy głosy ludu”, „Gazeta Wyborcza”, 18 lutego 2016 r. (czwartek), s. 2.

Gdy więc lud spontanicznie dał wyraz oburzeniu na Grossa i zażądał, by mu zabrać order, władza z troską pochyliła się nad tym postulatem. Zupełnie jak w 1968 r. Ówczesna władza też pochylała się nad postulatami ludu, który zbierał się – tak samo spontanicznie – na wiecach i masówkach w zakładach pracy i żądał, by pisarze udali się do piór, studenci do nauki, a syjoniści do Izraela. I władza bez wielkich oporów dała się przekonać do tego słusznego postulatu […]. Czyż nie można by tego teraz powtórzyć?”.

INTERNET

Anita Gargas, „O zasługach Adama Michnika”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 20 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 13.55.

http://niezależna.pl/76580-o-zaslugach-adama-michnika

„To Michnik, wykorzystując gazetę, która powstała w ramach paktu z czerwonymi, całe lata poświęcał na konserwowanie komunistycznych układów władzy. […] Dlatego, rozliczając Wałęsę, należy rozliczyć także Michnika – w pakiecie z teczką prokuratora Stefana Michnika.”

philo, „Biedny Andrzej Wajda. Zamiast odpowiedzieć na pytanie to… bije kamerę TVP!”, fronda.pl, 20 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 11.44.

http://www.fronda.pl/a/biedny-andrzej-wajda-zamiast-odpowiedziec-na-pytanie-tobije-kamere-tvp,66304.html

„Andrzej Wajda to symbol upadającej III RP.”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Polska jak trawa pomalowana na czerwono”, fronda.pl (za kontrowersje.net), 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.05.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-polska-jak-trawa-pomalowana-na-czerwono,66251.html

„Pierwszym premierem «wolnej Polski» został donosiciel z czasów stalinowskich, poseł PRL – Tadeusz Mazowiecki i na rzeczniczkę wybrał sobie agentkę Niezabitowską. Pierwszym prezydentem mianowano ruskiego agenta Wojciecha Jaruzelskiego, później agenta «Bolka», po nim agenta «Alka» i agenta «Litwina». […] Wszystkie media obsiadły resortowe dzieci, pierwsza gazeta to «Wyborcza» naszpikowana agenturą najpodlejszego sortu. Pierwsza sieć «handlowa» to założone przez wysokich funkcjonariuszy SB kantory wymiany walut. Pierwszym wielkim holdingiem był Kulczyk, syn esbeka i współpracownik SB. Pierwszą dużą firmą leasingową pod nazwą EFL urodził agent SB Leszek Czarnecki, obecnie bankier i mąż niejakiej Pieńkowskiej”.

Praktycznie wszystkie partie powstałe po 1989 roku były obstawione agenturą, tego nie uniknęły nawet formacje Jarosława Kaczyńskiego, który od zawsze chciał gruntownej lustracji. […] Tuż po 1989 roku wypływają tak zwane autorytety, na czele wielopokoleniowa żydokomuna, która w czasach stalinowskich katowała Polaków i dopiero w 1968 zobaczyła w Polsce reżim. […] Nie ma nowego «talentu», nowej «sztuki», nowego «artysty», który nie obsrywałby Polski i nie pochwalał bieżącej zgnilizny, nawet na naczelnego filantropa wybrano nieuka i hochsztaplera z resortowej rodziny. I te wszystkie podłości, jeszcze można by przeżyć, może wybaczyć, ale jednego nie wybaczę nigdy. Całe stado gnid, które się wypasło na sprzedajności, zaprzaństwie, karierowiczostwie, a w skrajnych wypadach na krwi bohaterów, nie poprzestało na grabieniu. Im było mało, że są na szczycie i spijają ptasie mleczko, oni nie dali żyć ludziom, którym nie są godni wylizać nocnika. […] Najpodlejszy sort esbecki przejął i okradał Polskę przez 25 lat, przy tym szczuł, szydził i eliminował ludzi, którzy powinni stanowić elitę narodu.”

Wywiad z Piotrem Semką, „Semka: To był amok. III RP zbudowano na kłamstwie”, fronda.pl, 19 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.12.

http://www.fronda.pl/a/semka-to-byl-amok-iii-rp-zbudowano-na-klamstwie,66226.html

„Teczki i «Gazeta Wyborcza», to dwa najważniejsze instrumenty III RP.”

„Obraz III RP zbudowanej na kłamstwie, na kłamstwie wokół Lecha Wałęsy.”

Marcin Wolski, „Gdzie się podziała opozycja?”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską”), 18 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 14.01.

http://niezależna.pl/76527-gdzie-sie-podziala-opozycja

„Polacy wiedzą, że nie mają się czego obawiać, co innego sędziowie na telefon, żurnaliści zamroczeni własną propagandą i złodzieje, którzy przywarowali w bruzdach, licząc, że ich Ziobro z Kamińskim nie znajdą. Znajdą, znajdą! Tylko że to są zwyczajne łachudry, a nie żadna opozycja, która, jak wiem z historii, winna być polityczną i personalną alternatywą władzy.”

Wojciech Roszkowski, „Spiskowa teoria dziejów?”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 18 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 14.03.

http://niezależna.pl/76510-spiskowa-teoria-dziejow

„Oczywiście nie znamy jeszcze zakresu dokumentacji z «szafy Kiszczaka» ani rozmiarów przyszłego ujawnienia rozmaitych informacji «wrażliwych», niemniej jednak wydaje się, że sześć pakietów dokumentów dotyczy nie tylko byłego prezydenta Lecha Wałęsy, lecz także bardzo wielu innych osób z elity władzy III RP.”

Jacek Liziniewicz, „System się sypie”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 18 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 14.38.

http://niezależna.pl/76480-system-sie-sypie

„Tama kłamstw przecieka w tak wielu miejscach, że sympatycy III RP nie nadążają już wtykać paluchów, aby powstrzymać potop. Przed nimi dramatyczne wybory. Ratować legendę Wałęsy w związku z ujawnieniem archiwum Kiszczaka czy posady kolegów z TVP? Bronić interesów zachodnich korporacji czy walczyć o nieprzestrzegający prawa TK? Tego nie da się już powstrzymać, III RP z jej zakłamaniem musi trafić do lamusa.”

Stefan Niesiołowski, „Gnidy”, natemat.pl, 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 18.41.

http://stefanniesiolowski.natemat.pl/171773,gnidy

„Czas gnid nadchodzi w pewnych momentach szczególnych, np. w Marcu ‘68 na pierwszej linii walki byli tacy dziennikarze jak: Gontarz, Kur, Kąkol, Hrabyk, tak jak obecnie: Mazurek, Król, Zaremba, Semka, Kania, Sakiewicz itp. To byli funkcjonariusze propagandy. Gnidami byli np. rektorzy wyższych uczelni mówiący z troską o młodzieży opuszczającej zajęcia o postulatach socjalnych strajkujących studentów, aby poprawić godziny otwarcia stołówek w akademikach. Piszący ile ostatnio zbudowano i jak wypoczywa, pracuje, bawi się naród polski. Złote czasy dla gnid nadeszły wraz z PiS-em.”

„Wykorzystując zagadkową sprawę akt, które rycerze z IPN-u wynieśli z domu wdowy po gen. Kiszczaku, zaatakował Lecha Wałęsę dokładnie w stylu Kaczyńskiego, Macierewicza, Centkiewicza wspólnie z pisowską szczujnią niesłusznie nazywaną dziennikarzami. Gratuluję panie Morawiecki, jest pan naszą dumą i chlubą.”

Wojciech Mucha, „Miraże Platformy”, niezależna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 14.43.

http://niezależna.pl/76427-miraze-platformy

„Minęły lata. Polskie stocznie upadły. Tymczasem stocznie niemieckie, wsparte strumieniem unijnych pieniędzy, wyszły z kryzysu obronną ręką. Jednocześnie kryzys sektora uruchomił w całej Polsce lawinę bankructw, likwidacji i zwyczajnych tragedii. Był to jeden ze sztandarowych «cudów Tuska».” [reprodukowanie nieprawdziwych informacji o upadku polskiego przemysłu stoczniowego]

„Wyszkowski: Kiszczak mógł mieć haki na Tuska i resztę PO”, fronda.pl, 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.38.

http://www.fronda.pl/a/wyszkowski-kiszczak-mogl-miec-haki-na-tuska-i-reszte-po,66113.html

[przytoczone wypowiedzi K. Wyszkowskiego] „Muszę powiedzieć, że osobiście liczę na to, że dokumenty dotyczące współpracy Donalda Tuska z ludźmi Służb Specjalnych PRL – ludźmi Kiszczaka i dokumenty dotyczące tworzenia Kongresu Liberalno-Demokratycznego” – wskazał opozycjonista. «Te korzenie Platformy Obywatelskiej, to, co dzieje się dzisiaj, kiedy Platforma Obywatelska apeluje do świata o to, żeby walczył z polskim rządem, z polskimi władzami, ma korzenie właśnie w tej współpracy, którą nawiązał Donald Tusk z ludźmi SB w latach 1989-90. Na tym ufundowany jest cały układ rządzący» – wyjaśnił.”

Wywiad z Tadeuszem Płużańskim, „Tadeusz Płużański dla Fronda.pl: Poprzedni rząd nagradzał tych, którzy opluwali Polskę. Wreszcie zmiana!”, fronda.pl, 17 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.46.

http://www.fronda.pl/a/tadeusz-pluzanski-dla-frondapl-poprzedni-rzad-nagradzal-tych-ktorzy-opluwali-polske-wreszcie-zmiana,66089.html

„Poprzednia ekipa prowadziła całkowicie odmienną politykę. Nagradzała tych, którzy opluwali Polskę, jak choćby Jana Tomasza Grossa, który został odznaczony medalem – mówiąc skrótowo – za antypolonizm i kłamstwo na temat Polski.”

„Nie ma na co czekać! Gross powinien stracić order”, fronda.pl, 16 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.55.

http://www.fronda.pl/a/magierowski-wielu-polakow-chce-by-grossowi-odebrano-order,65994.html

[tytuł]

[grafika]

Wywiad z Magdaleną Środą, „Środa: PiS to bolszewicka metoda polityczna w służbie prawicowej kulturowej wojny”, „Dziennik Opinii” nr 46/2016, 15 lutego 2016, dostęp 7 marca 3016, godz. 17.59.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20160215/sroda-pis-bolszewicka-metoda-polityczna-w-sluzbie-prawicowej-kulturowej-woj

„PiS to partia wyraźnie bolszewicka. Mają populistyczny program socjalny, bolszewickie metody działania i strukturę samej partii. Kaczyński jest jak Lenin: wodzem, guru, bogiem.”

Wywiad z Tadeuszem Płużańskim, „Płużański: Wreszcie mamy prezydenta, który oddaje hołd tym, którzy walczyli za Polskę!”, fronda.pl, 15 lutego 2016, dostęp 7 marca 2016, godz. 12.58.

http://www.fronda.pl/a/tadeusz-pluzanski-dla-frondapl-wreszcie-mamy-prezydenture-oddajaca-hold-tym-ktorzy-walczyli-za-polske,65953.html

„Gdybym miał porównać obie prezydentury, to powiedziałbym, że prezydentura Bronisława Komorowskiego to w dużej mierze prezydentura Wojciecha Jaruzelskiego. […] Polityka historyczna w wykonaniu nowego prezydenta, Andrzeja Dudy całkowicie odwróciła wektory. Można powiedzieć, że ta prezydentura jest prezydenturą Witolda Pileckiego.”

Wypowiedz się