Obserwatorium mediów
5-11 października 2015 r.

Coming out ks. Charamsy oraz islam w Europie

 11.10.2015 

A. Tydzień w skrócie

  1. Trwają spory o islam w Europie. Aleksandra Rybińska we „wSieci” przestrzega: „Zabójstwa honorowe i przymusowe małżeństwa [w Wielkiej Brytanii] są na porządku dziennym”. Tomasz Wróblewski we „Wprost” pisze o „hordach muzułmańskich uchodźców”, fronda.pl zaś o „raku islamu”, „islamskim nowotworze”, tytułując jeden z artykułów następująco: „Oto jak wygląda islam. Bestialsko ukrzyżowali dziecko”.
  2. Tradycyjnie dużo emocji wywołuje temat różnorakich przemian obyczajowych. Fronda.pl donosi o próbach „wyeliminowania z życia rodziny”, o „światopoglądowej wojnie przeciw rodzinie”, „gender-warchołach”, „tęczowym totalitaryzmie” czy „Nowackiej i Palikocie”, którzy „chcą oddać dzieci homoseksualistom”.
  3. Kontrowersje wywołała decyzja watykańskiego urzędnika, ks. Krzysztofa Charamsy, który ujawnił, że jest w związku z mężczyzną. Przy tej okazji ks. Dariusz Oko krytykował „Gazetę Wyborczą”, która opublikowała wypowiedzi nt. homoseksualizmu w Kościele ks. Charamsy: „pismo [„Gazeta Wyborcza”] jest ośrodkiem największej nienawiści wobec Kościoła. Ta gazeta robi wszystko, co może, żeby zniszczyć Kościół”. Ks. Charamsa replikował w „Newsweeku”: „Z ohydnymi, pełnymi nienawiści tezami fundamentalistów nie dyskutuję”.

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

INTERNET

„Kard. Maradiaga ostrzega przed gender: To niebezpieczna ideologia”, fronda.pl, 11 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 9.52.

http://www.fronda.pl/a/kard-maradiaga-ostrzega-przed-gender-to-niebezpieczna-ideologia,58388.html

„Ta ideologia nie jest nowa – powiedział Radiu Watykańskiemu kard. Maradiaga. – Już w XIX w., kiedy Marks występował przeciwko środkom produkcji, Engels walczył z rodziną. Potem był Freud, który chciał wyeliminować ojca. Na początku XX w. pojawiły się ponadto radykalne ruchy feministyczne, które walczyły z macierzyństwem. Pojmowano je jako brzemię, od którego kobiety muszą się wyzwolić. Teraz teoria gender usiłuje wyeliminować z życia rodzinę. I wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia, bo nawet nie wiedzą, czym jest ideologia. Są na przykład przekonani, że ideologią jest chrześcijaństwo. A tak nie jest, bo ideologia to stronniczy, fragmentaryczny obraz rzeczywistości. Gender tymczasem jest ideologią najbardziej niebezpieczną. Dążąc do rozkładu rodziny, rozbija całe społeczeństwo. I prowadzi do tak radykalnego indywidualizmu, że wspólne życie nie będzie już możliwe.”

Jan Pospieszalski, „Biskupi polscy w obronie rodziny”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską”), 9 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 00.51.

http://niezalezna.pl/71751-biskupi-polscy-w-obronie-rodziny

„Wśród problemów związanych z kryzysem rodziny hierarchowie wyliczają uporczywą propagandę ideologii gender i związany z tym chaos etyczny i moralny. […] W dobie kryzysu międzynarodowego, gdy w gospodarce, obronności, ochronie zdrowia tyle jest do zrobienia, rząd PO–PSL i popierająca go lewica z niezrozumiałą zapalczywością prowadzą światopoglądową wojnę przeciw rodzinie.”

„Brawo! Prezydent Duda górą. Lewacka ustawa idzie do kosza”, fronda.pl, 9 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.43.

http://www.fronda.pl/a/brawo-prezydent-duda-gora-lewacka-ustawa-idzie-do-kosza,58294.html

„Przypomnijmy, że ustawa o uzgodnieniu płci została zaproponowana przez posła Annę Grodzką.”

„Ustawa była więc nie tylko żartem z polskiego prawa i kpiną z rozsądku, ale także potencjalnym zagrożeniem dla porządku moralnego panującego w Polsce. Słusznie uczynił więc prezydent Andrzej Duda, wetując tak szkodliwy, lewacki bubel prawny.”

„Gender – warchoły chcą sobie wybierać płeć!”, fronda.pl, 9 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.42.

http://www.fronda.pl/a/gender-warcholy-chca-sobie-wybierac-plec,58296.html

[tytuł]

„Nowacka (z Palikotem) chcą oddać dzieci homoseksualistom. Kły «nowej» lewicy”, niezalezna.pl, 6 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 00.31.

http://niezalezna.pl/71621-nowacka-z-palikotem-chca-oddac-dzieci-homoseksualistom-kly-nowej-lewicy

[tytuł]

„Czy lesbijstwo uszkodziło jej mózg?”, fronda.pl, 6 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.01.

http://www.fronda.pl/a/czy-lesbijstwo-uszkodzilo-jej-mozg,58097.html

[tytuł]

„Kuby: Ideologia gender chce zniszczyć normalną rodzinę”, fronda.pl, 5 X 2015, dostęp 3.11.2015, godz. 23.31.

http://www.fronda.pl/a/kuby-ideologia-gender-chce-zniszczyc-normalna-rodzine,58075.html

„Gabriele Kuby, socjolog, publicystka i autorka książek, przestrzega kolejny raz przed ideologią gender. Ta kłamliwa wizja rzeczywistości ma na celu zniszczenie rodziny.”

„Kuby zwróciła uwagę, że nie wszyscy godzą się na ten tęczowy totalitaryzm.”

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

INTERNET

„Kłamstwo i manipulacje TVN i PO. Sakiewicz: Tym razem im się to nie opłaci”, niezalezna.pl, 7 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 00.27.

http://niezalezna.pl/71651-klamstwo-i-manipulacje-tvn-i-po-sakiewicz-tym-razem-im-sie-nie-oplaci

„Wraca kampania nienawiści Platformy Obywatelskiej. […] Taka polityka Platformy Obywatelskiej doprowadziła do śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Bo gdyby nie ich kampania nienawiści, to prawdopodobnie nie byłoby takiej wizyty. Putin miał bardzo ułatwioną rolę dzięki ich kampanii nienawiści.”

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

INTERNET

Dorota Kania, „Sikorski też miał resortową rodzinę. Stryj byłego ministra walczył z Żołnierzami Wyklętymi”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 7 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 00.20.

http://niezalezna.pl/71675-sikorski-tez-mial-resortowa-rodzine-stryj-bylego-ministra-walczyl-z-zolnierzami-wykletymi

[tytuł – i podanie tej informacji jako, w domyśle, znaczącej politycznie]

Tadeusz Grzesik, „Grzesik: Kat Trójmiasta żąda być bohaterem!?”, fronda.pl, 7 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.12.

http://www.fronda.pl/a/grzesik-kat-trojmiasta-zada-byc-bohaterem,58174.html

„To Adam Michnik i inni kolaboranci Jaruzelskiego i Kiszczaka sprawili przy «Okrągłym Stole», że nawet trupy «ludzi honoru» – jak nazywał Michnik komunistycznych oprawców – rozpychają się łokciami w trumnach w Alei Zasłużonych. Miejsce spoczynku Jaruzelskiego i Kociołka polska tradycja funeralna, jak wszystkim renegatom i mordercom, «wyznaczyła» pod płotem cmentarza. Dopóki nie przeniesiemy z Narodowej Polskiej Nekropolii – Powązek wszystkich trupów, największych zakał i zbrodniarzy, to nadal będą one swoją obecnością pośród prawdziwych bohaterów zatruwały historyczną przestrzeń kulturową jadem przypominającym o prawowitości sowieckiego nadania i legitymacją ich zbrodniczej działalności.”

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

PRASA PAPIEROWA

Ks. Dariusz Oko w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim, „Nienawidzą mnie”, „Do Rzeczy”, nr 41/2015, 5-11 X 2015, s. 34-36.

to pismo [„Gazeta Wyborcza”], jak pokazuje choćby książka Artura Dmochowskiego pt. «Kościół Gazety Wyborczej», jest ośrodkiem największej nienawiści wobec Kościoła. Ta gazeta robi wszystko, co może, żeby zniszczyć Kościół. […] Jeżeli mnie natomiast tak bardzo atakują, skoro ciągle wzbudzam w nich aż taką wściekłość, to najlepsze świadectwo, że temu Kościołowi dobrze służę.

Ks. Krzysztof Charamsa w rozmowie z Renatą Kim, „Wychodzę z szafy. Głośno”, „Newsweek”, nr 41/2015, 5-11 X 2015, s. 12-17.

[O ks. Oko] „Z ohydnymi, pełnymi nienawiści tezami fundamentalistów nie dyskutuję. […] Modlę się, by sami byli szczęśliwi i zaprzestali czynić piekło z życia innych ludzi. […] Obudź się, Kościele, przestań nienawidzić człowieka homo czy hetero i jego tajemnicy, przestań prześladować zdrowych i niewinnych ludzi.”

Punkt 5. Ekonomia. Obraz związków zawodowych – obraz pracodawców.

PRASA PAPIEROWA

Wojciech Maziarski, „Ile można zyskać na nierozdawaniu cukierków”, „Gazeta Wyborcza”, 8 X 2015 (czwartek), s. 2.

„Myślę, że to lider Nowoczesnej dobrze zdiagnozował nastroje i oczekiwania Polaków. Wystarczy poczytać internetowe komentarze pod dowolnym artykułem na temat problemów polskich kopalń, by się zorientować, ze większość obywateli ma już serdecznie dość awanturujących się działaczy górniczych, którzy wciąż żądają, by inni zrzucali się na ich utrzymanie. […] Tylko górniczy związkowcy wciąż palą opony i chcą, by reszta obywateli dopłacała do utrzymania deficytowych kopalń.”

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

PRASA PAPIEROWA

Aleksandra Rybińska, „Europa przechodzi na islam”, „wSieci”, nr 40/2015, 5-11 X 2015, s. 67-69.

Polityka multikulti forsowana pod hasłem walki z rasizmem spowodowała, że imigranci podważają dziś porządek prawny w państwach, które ich przyjęły. […] Mimo, że muzułmanie się nie integrują, stanowią dziś znaczącą część, i to stale się rozszerzającą, społeczeństw krajów Europy Zachodniej. […] Gdy więc Europejczycy mówią dziś o «obowiązkach» przybyszy, ci śmieją się im w twarz. Nie rozumieją, dlaczego mają szanować zachodnią kulturę, tradycje, porządek prawny i cywilizację, skoro Europejczycy sami nimi gardzą. […] Zabójstwa honorowe i przymusowe małżeństwa [w Wielkiej Brytanii – sic!] są na porządku dziennym. […] Jeśli Europa nie wyrwie się z jarzma politycznej poprawności i nie wróci do chrześcijańskich korzeni, zginie.”

Tomasz Wróblewski, „Nowy realizm”, „Wprost”, nr 41/2015, 5-11 X 2015, s. 3.

„Ćwierć wieku po rozmontowaniu sowieckiego chomąta rosyjskie lotnictwo bombarduje proamerykańskie oddziały partyzanckie w Syrii, a hordy islamskich uchodźców przedzierają się do niemal bezbronnej Europy.”

INTERNET

Rak islamu jest u waszych drzwi”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską”), 10 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 23.42.

http://niezalezna.pl/71755-rak-islamu-jest-u-waszych-drzwi

[tytuł]

„W Europie jest zaledwie kilka krajów, które – mam nadzieję – będą na tyle odważne, by powstrzymać islamski nowotwór. To państwa Europy Środkowo-Wschodniej, wśród nich Polska. Nie zmieniajcie swojego nastawienia, nie poddajcie się naciskom, pozostańcie silni – mówi ks. Douglas Al-Bazi, chaldejski duchowny z Iraku, w rozmowie z «Gazetą Polską».”

„Wyślijmy Allaha z powrotem za morze!”, fronda.pl, 9 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.53.

http://www.fronda.pl/a/wyslijmy-allaha-z-powrotem-za-morze,58313.html

„Pytanie nie brzmi – czy Europa powinna się przeciwstawić muzułmańskiemu najazdowi, ale czy jeszcze ma ku temu szansę. Bo to, że imigracja rzekomych uciekinierów z zagrożonych krajów to w istocie wielka zorganizowana inwazja islamu to fakt.”

Agnieszka Rybińska, „Uwaga nadchodzi! Nowy niemiecki imperializm!”, fronda.pl (za nowakonfederacja.pl), 8 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.37.

http://www.fronda.pl/a/uwaga-nadchodzi-nowy-niemiecki-imperializm,58217.html

„Godząc się na niemiecki dyktat, utrudniliśmy sobie ewentualne późniejsze próby stawiania oporu – gdy imigrantów do rozdzielenia nie będzie 60, a 600 tysięcy.”

„Jak by na to nie spojrzeć, przegraliśmy z niemieckim imperializmem. Politycznym, gospodarczym i – moralnym.”

„Oto jak wygląda islam. Bestialsko ukrzyżowali dziecko”, fronda.pl, 7 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.08.

http://www.fronda.pl/a/oto-jak-wyglada-islam-bestialsko-ukrzyzowali-dziecko,58167.html

[uogólniający tytuł]

Paul Weston, „Liberalny Zachód dąży do samobójstwa. Wyrok wykona islam”, fronda.pl (za euroislam.pl), 6 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.02.

http://www.fronda.pl/a/liberalny-zachod-dazy-do-samobojstwa-wyrok-wykona-islam,58089.html

„Liberalne władze Zachodu wydają się dążyć do narodowego samobójstwa.”

„Poprawny politycznie Zachód jest zdenaturalizowany, zdechrystianizowany i zdepopulizowany. Przybysze spoza Zachodu są z natury drapieżni, fanatycznie religijni i fanatycznie płodni. Przyszłość należy do nich – nie do nas – a witanie ich w ilościach, na które obecnie przyzwalamy, jest równoznaczne z podpisaniem wyroku śmierci na zachodnią cywilizację.”

„Świat się zmienia i jeśli chcemy przetrwać jako lud i kultura, musimy bronić naszych ojczyzn przed inwazją migrantów. I tak, brzmi to szorstko, ale jeśli tego nie zrobimy, musimy zgodzić się na to, że nasza dzisiejsza cnota doprowadzi w przyszłości do niewyobrażalnej rzeźni.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA PAPIEROWA

Krzysztof Feusette, „PO żegna się z hejtem?”, „wSieci”, nr 40/2015, 5-11 X 2015, s. 10.

„Jeszcze fajniej, że mainstream przyjął akcję «Hejt stop» z otwartymi ramionami. W końcu super jest hejtować, nie będąc hejtowanym. Znany z niebywałej łagodności red. Lis nawet specjalną debatę w swoim tłuk-show zorganizował – o mowie nienawiści. […] Cyngiel Michalski nazywał więc Kaczyńskiego szefem mafii, cyngiel Krzymowski zaś zdradzał, że «ojciec Kaczyńskich nie zaakceptował swoich synów», a potem drwił, iż «Jarosław decyzję o kandydowaniu podjął po rozmowie z duchem zmarłego brata».”

Jan Pietrzak, „Ambasador i szprotki”, „wSieci”, nr 40/2015, 5-11 X 2015, s. 14.

„Jeszcze nie tak dawno Radek Sikorski zapraszał serdecznego druha Ławrowa na narady polskich ambasadorów! A komisja wyborcza uczyła się w Moskwie fałszowania wyborów. Co się stało? […] Niestety obecna nasza administracja złożona z półinteligentów, ćwierć Polaków i psiapsiółek w sytuacji kryzysowej wykonuje plan B szefowej rządu, czyli «zgarnia dzieci z ulicy, zamyka się w domu i wchodzi pod stół w kuchni».”

Jacek Żakowski, „Straszydła prawicy”, „Polityka”, nr 41/2015, 7-13 X 2015, s. 12-14.

Prawica od lat karmi Polaków swoimi lękami. Społeczeństwo długimi okresami potrafiło się przed nimi bronić. Ale czasami te prawicowe strachy przebijają barierę ochronną i przenikają do zbiorowej świadomości. Tak jak teraz. Kiedy PiS zaczęło opowiadać o śmiertelnie groźnej inwazji islamistów, którzy zaleją Polskę i zrobią tu straszne rzeczy, niezwłocznie pojawił się zarzut, że to cyniczne straszenie Polaków. Mnie on nie przekonuje. Uważam, że pisowska prawica mówi i pisze z grubsza to, co czuje. Prawica nas nie straszy, ona szczerze się boi. Nieustannie. Żyje lękami, tak jak lewica żyje nadziejami. […] Smoleńsk […] trauma to jedno, a wyzwolenie paranoicznych mocy to co innego. Tu główna energia poszła na kultywowanie zbiorowego strachu i konstruowanie jego generatorów. Od trotylu przez mgłę. Papież kościoła strachu Antoni Macierewicz przez lata dostarczał argumentów, że jest powód się bać.

INTERNET

Wojciech Sadurski, „Od Lenina do Sellina”, natemat.pl, 11 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 10.21.

http://wojciechsadurski.natemat.pl/157613,od-lenina-do-sellina

„Jak wiadomo, Włodzimierz Lenin powiedział: “Telewizja jest dla Partii najważniejszym medium”. No dobrze, nie powiedział dokladnie tak, telewizji wtedy jeszcze nie było. […] Tę samą leninowską myśl, choć już aktualizowaną zgodnie z rozwojem technik komunikacyjnych, wyraził parę dni temu pan Jarosław Sellin, kandydat na posła z PiS-u […]”.

„Wspólnie przypilnujmy wyborów!”, niezalezna.pl, 11 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 23.34.

http://niezalezna.pl/71797-wspolnie-przypilnujmy-wyborow

„Postulujemy podjęcie kilku wspólnych inicjatyw służących zwiększeniu szans na uczciwy przebieg wyborów parlamentarnych w dniu 25 X 2015 r. oraz ich rozliczenie, co będzie miało zasadnicze przecież znaczenie dla wszystkich niepodległościowych i antysystemowych partii. Stowarzyszenie RKW jest żywotnie zainteresowane wyeliminowaniem oszustw wyborczych.”

Artur Dmochowski, „Damscy bokserzy Platformy”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 9 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 00.55.

http://niezalezna.pl/71732-damscy-bokserzy-platformy

[nieprawdziwa informacja] „I choć PO zbierała zawsze 90 proc. głosów wyborców w więzieniach […].”

„Tokarczuk za antypolonizm – na pal !!!”, fronda.pl, 9 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.46.

http://www.fronda.pl/a/tokarczuk-za-antypolonizm-na-pal,58295.html

[tytuł]

„Tokarczuk ewidentnie pozazdrościła Panu Grossowi i sama chce zabłysnąć antypolonizmem”.

Dorota Kania, „Jak sowiecka szarańcza”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 8 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 01.02.

http://niezalezna.pl/71684-jak-sowiecka-szarancza

„Pojawiające się w ostatnich dniach w internecie memy najlepiej pokazują, jak Polacy widzą obecnie Bronisława Komorowskiego: splądrowany Pałac Prezydencki i stojący samotnie były prezydent. Wnętrza Pałacu przy Krakowskim Przedmieściu wyglądają na nich jak po przejściu Armii Czerwonej, która grabiła wszystko, co jej wpadło w ręce. […]  Jednak to, co zrobił u schyłku swojej prezydentury, można jedynie porównać z zachowaniami sowieckiej szarańczy.”

Janusz Szewczak, „Czy banksterzy naprawią Polskę?”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 8 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 01.00.

http://niezalezna.pl/71701-czy-banksterzy-naprawia-polske

[tytuł]

„Trudno sobie wyobrazić, że to właśnie ludzie z lobby lichwiarsko-bankowego rozwiążą megapułapkę tzw. kredytów frankowych lub oszukańczych polisolokat.”

Katarzyna Gójska-Hejke, „Pilnujmy wyborów”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 7 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 01.05.

http://niezalezna.pl/71642-pilnujmy-wyborow

„Nadchodzące wybory są grą o wszystko – utrzymanie postkomunizmu lub definitywne z nim zerwanie.”

„Dlatego przed 25 października i w samym dniu wyborów potrzebna jest krańcowa mobilizacja. I ta profrekwencyjna, i ta antyfałszerska.”

„Mocne słowa Macierewicza o rządzie Ewy Kopacz: «To poziom okupantów z Polski komunistycznej»”, fronda.pl, 7 X 2015, dostęp 4.11.2015, godz. 00.10.

http://www.fronda.pl/a/mocne-slowa-macierewicza-o-rzadzie-ewy-kopacz-to-poziom-okupantow-z-polski-komunistycznej,58172.html

[przytoczenie słów Antoniego Macierewicza:] „Żebyśmy my jako Polacy nie musieli się wstydzić za naszych rządzących – mówił kilka dni temu w Chicago wiceprezes PiS. – To jest zejście na poziom Bieruta, to jest zejście na poziom Bermana, to jest zejście na poziom okupantów Polski z obozu komunistycznego z poprzednich lat”.

Krzysztof Wołodźko, „Partia władzy, partia grabieży”, niezalezna.pl (za „Gazetą Polską Codziennie”), 6 X 2015, dostęp 5.11.2015, godz. 01.09.

http://niezalezna.pl/71628-partia-wladzy-partia-grabiezy

„W jakim momencie Platforma Obywatelska z partii władzy przepoczwarzyła się w partię grabieży?”

„Wszak filozofia władzy Platformy Obywatelskiej opierała się od zawsze na przekonaniu, że państwo polskie to zasób do rozparcelowania”.

„Polska lewica znowu przeciw Chrystusowi i Polakom”, fronda.pl, 6 X 2015, dostęp 3.11.2015, godz. 23.55.

http://www.fronda.pl/a/polska-lewica-znowu-przeciw-chrystusowi-i-polakom,58141.html

„Zjednoczona Lewica to projekt jednoznacznie antychrystyczny i antypolski.”

„Przecież te trzy krótkie wypowiedzi wystarczą by stwierdzić jednoznacznie, że Zjednoczona Lewica to stary, dobrze znany nam projekt diabelskiej inżynierii społecznej, zawsze wyzutej z rozsądku, zawsze przesyconej nienawiścią do Stwórcy i Jego praw.”

Witold Gadowski, „Nadchodzi czas końca: Michników, Lisów i innych”, fronda.pl (za www.gadowskiwitold.pl), 5 X 2015, dostęp  3.11.2015, godz.  23.20.

http://www.fronda.pl/a/nadchodzi-czas-konca-michnikow-lisow-i-innych,57947.html

„Nawet najbardziej wytrwałe szczurki mikrofonowe władzy zaczynają stawać w rozkroku, no bo jak coś, to przecież oni też stwierdzą, ze tylko pracowali, to przecież wredni szefowie zmuszali ich do kłamstw i szalbierstw. Raptem okaże się, że po stronie bezczelnych złodziei nie stał nikt, nikt nie sekundował w wyszydzaniu patriotów i gnojeniu uczciwych dziennikarzy. Zwykłe koleje losu, szczury szybko znajdą swoje miejsca w obozie zwycięzców.”

„Widzicie te miny tefauenowców, Lisów, Michników, Paradowskich…całej reszty tego udawanego parnasu, który w rzeczywistości jest żywą skamieliną Peerelu?”

„KRRiTV należy zlikwidować, podobnie jak należy zakończyć żywot Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który – w założeniu – miał wspierać rozwój ambitnej kinematografii w Polsce, a w praktyce stał się stróżem interesów wąskiej sitwy lewacko usposobionych twórców, którzy na dodatek muszą mieć dobre stosunki z aktualnie panującym rządem.”

„Gwoździem do trumny PISF stało się – w ostatnich miesiącach – mianowanie na stanowisko jej dyrektora niejakiej Magdaleny Sroki, zastępczyni komunistycznego prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego […].”

Wypowiedz się