Obserwatorium mediów
14-20 września 2015 r.

Azjatycki najazd, socjalny dżihad, islamskie hordy

 20.09.2015 

A. Tydzień w skrócie

  1. Miniony tydzień zdominowany został niemal całkowicie przez kryzys migracyjny. Szczególnie na łamach portalu fronda.pl oraz tygodników „wSieci” oraz „Do Rzeczy” pojawiła się pokaźna ilość treści związanej z portretowaniem uchodźców i migrantów jako hordy najeźdźców i śmiertelne zagrożenie dla cywilizacji europejskiej. W oczy rzucają się określenia takie jak chociażby „azjatycki najazd”, „socjalny dżihad”, „hordy” czy „islamska bestia”.
  2. Na przeciwległym biegunie sytuuje się szeroko komentowany tekst Jana Tomasza Grossa umieszczony na stronie Project Syndicate, opublikowany po polsku na łamach „Dziennika Opinii”, interpretujący polską wrogość wobec uchodźców jako świadectwo nierozliczenia się w własną przeszłością okresu II wojny światowej.

B. Fragmenty artykułów 

Punkt 1. Gender. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

INTERNET

Cezary Michalski, „Proza zdziczenia”, „Dziennik Opinii”, nr 260/2015, dostęp 18.09.2015, godz. 22.51.

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20150917/proza-zdziczenia

„Nieprzerobienie kobiet w Polsce w chodzące antyislamskie Lebensborny z marzeń Gowina, Zdorta i Terlikowskiego.” 

Aleksandra Musiał, „Ustawa o podludziach”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.56.

http://www.fronda.pl/a/ustawa-o-podludziach,56960.html

„Polska władza w podobny sposób [jak naziści Żydów], a więc jako przedmiot, a nie podmiot prawa, traktuje inną grupę osób, mianowicie część nienarodzonych jeszcze dzieci. Ustawa z 1993 roku dopuściła zabijanie niektórych z nich i podobnie jak w hitlerowskich Niemczech, liczba ofiar z roku na rok rośnie. Nasi rządzący tłumaczą się też podobnie jak hitlerowscy zbrodniarze.”

„Polega na domaganiu się, by półtora tysiąca ludzi rocznie nie otrzymywało wyroku śmierci tylko dlatego, że nasza polska wersja „ustaw norymberskich” zaliczyła ich do kategorii podludzi.”

„Kto kradnie małych uchodźców? Genderyści czy terroryści?”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.27.

http://www.fronda.pl/a/kto-kradnie-malych-uchodzcow-genderysci-czy-terrorysci,56884.html

„Albo za kradzieżą małych dzieci stoją ideolodzy szwedzkiej praworządności, czyli genderyści, którzy porwali dzieci by uczynić je swoimi wyznawcami – co jest o tyle prawdopodobne, że ideolodzy owej rewolucji słyną z tego, że zabierają dzieci tym, których uznają za mało poprawnych członków lewackiego społeczeństwa. Druga odpowiedź: terroryści”.

Punkt 2. Historia. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

INTERNET

Jan Tomasz Gross, „Wschodnioeuropejski kryzys wstydu”, „Dziennik Opinii”, nr 260/2015, dostęp 18.09.2015, godz. 22.42.

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/opinie/20150917/gross-wschodnioeuropejski-kryzys-wstydu

[tłumaczenie głośnego artykułu Jana Tomasza Grossa dla Project Syndicate; mam wątpliwość, który jego fragment można tu zacytować, ale wydaje mi się też, że jego obecność chyba należy tu odnotować]

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Po 25 października 2015 roku może się w Polsce skończyć komunizm”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.17.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-po-25-pazdziernika-2015-roku-moze-sie-w-polsce-skonczyc-komunizm,56929.html

„Podgrzewam w sobie nadzieję, że po 26 latach od wygłoszenia słynnej kwestii: «Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm», zrobi się małą korektę i słowa staną się ciałem. 25 października 2015 roku, czyli ćwierć wieku od wielkiej mistyfikacji przy «Okrągłym stole», dostajemy szansę na zakończenie dziejowego etapu zwanego PRL.”

PRASA PAPIEROWA

Piotr Gociek, „Demony wojny według III RP”, „Do Rzeczy”, nr 38/2015, 14-20 IX, s. 44-45.

[O filmie „Karbala”] „Jest jednak jakaś skaza w filmowcach III RP, jakiś feler, który nie pozwala im opowiedzieć porządnej, krzepiącej historii. Może to skutek 25 lat tresury «Gazety Wyborczej», terroru pedagogiki wstydu, może skutek nadmiernej ambicji i zgubnej skłonności do kontestowania dla samego kontestowania.”

Punkt 4. Religia. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

INTERNET

„Duńska matkobójczyni zafascynowana islamem”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.33.

http://www.fronda.pl/a/dunska-matkobojczyni-zafascynowana-islamem,57003.html

[pointa tekstu o nastolatce, która pod wpływem muzułmanina i propagandy ISIS zamordowała matkę] „Tak kończy się multi-kulti.”

PRASA PAPIEROWA

Grzegorz Kucharczyk, „Kościelna sól w oku”, „Do Rzeczy”, nr 38/2015, 14-20 IX, s. 60-62.

„Obserwując rozkręcającą się nagonkę na prezydenta Andrzeja Dudę, trudno nie oprzeć się wrażeniu déjà vu. Czepialstwo, insynuacje, małostkowość, ordynarne manipulacje – wszystko to przecież było częścią «uderzenia w godnościowe podstawy» prezydentury Lecha Kaczyńskiego. […] Elementem, który w pewien sposób odróżnia obecną zmianę zatrudnioną w ‘przemyśle pogardy’, jest wyczulenie na religijność obecnego prezydenta.” [dalej m.in. „tropienie państwa wyznaniowego”, „antykościelna propaganda GW”]

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych.

INTERNET 

Krzysztof Drogowy, „Frontex to nie Jan III Sobieski”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 16.25.

http://www.fronda.pl/a/frontex-to-nie-jan-iii-sobieski,57175.html

„Zamiast wspomnienia zwycięstwa pod Wiedniem, pewnie by nie drażnić muzułmanów, otrzymaliśmy tysięczne obrazy bezradności Unii Europejskiej, a zwłaszcza jej polityków, które mają wbić się w świadomość milionów zdalnie sterowanych Europejczyków i pobudzać ich do miłosierdzia wobec hord nieproszonych, agresywnych gości. Owe hordy, na razie są uzbrojone w najnowsze tablety i smartfony, ale w jednym z greckich portów przechwycono statek, w którym ukryta była broń dla uchodźców, o której dziwnie cicho w mediach.”

„Turcy zaszli aż pod Wiedeń i gdyby nie geniusz strategiczny Jana Sobieskiego, poszliby aż na Rzym. Teraz idą do stolicy chrześcijaństwa i nie dość, że nie napotykają żadnego oporu, to przyjmowani są jak goście. Tamte zwycięstwa chrześcijańskiej Europy najwyraźniej idą na marne. Frontex to nie Sobieski.”

Piotr Nisztor, „PO–PSL otwiera Polskę terrorystom”, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską Codziennie”], dostęp 20.09.2015, godz. 17.24.

http://niezalezna.pl/71058-po-psl-otwiera-polske-terrorystom

„Rząd Ewy Kopacz dąży do zafundowania nam w Polsce zamachu terrorystycznego. Nie zdaje sobie bowiem sprawy lub lekceważy ogromne zagrożenie, jakim jest przyjęcie 10-12 tys. imigrantów m.in. z Syrii.”

Jan Pospieszalski, „List do tzw. uchodźców”, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską”], dostęp 20.09.2015, godz. 17.27.

http://niezalezna.pl/71052-list-do-tzw-uchodzcow

„Choć wszyscy piszą o Was i mówią od tygodni, ciągle nie usłyszałem odpowiedzi na jedno pytanie. Może Wy zdradzicie tę tajemnicę. Dlaczego tak nagle i jakby na jeden znak, na jedno wezwanie, z taką mocą ze wszystkich stron ściągacie do Europy? I kto organizuje tę wycieczkę?”

„W Niemczech plaga gwałtów”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 19.24.

https://www.fronda.pl/a/plaga-gwaltow-w-niemczech-z-monachium-zrobili-sobie-burdel,57185.html

[w tekście żadnych danych, które uzasadniałyby stwierdzenie o „pladze” z tytułu]

Jacek Jan Pawłowicz, „Kiedy przyjdą podpalić dom…”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 16.40.

http://www.fronda.pl/a/dk-pawlowicz-kiedy-przyjda-podpalic-dom,57121.html

„Problem niekontrolowanego napływu tzw. uchodźców ciągle dominuje w mediach, a także w zwykłych codziennych rozmowach ludzi na ulicy. Ludzie oglądając dzikie chordy tzw. uchodźców atakujące policjantów na granicy serbsko-węgierskiej; nastolatków pokazujących przed kamerami gest podrzynania gardła, słysząc jak muzułmańscy «uchodźcy» traktują innych nie-muzułmanów w ośrodkach na uchodźców (gdzie wymagają przestrzegania prawa szariatu); o gwałtach i grabieżach dokonywanych przez «uchodźców» w innych krajach europejskich i wreszcie o tym, że wśród nich są bojownicy z Państwa Islamskiego – najzwyczajniej się boją i protestują przeciwko narzucanym przez UE tzw. kwotom, czyli liczbie «uchodźców», które każdy kraj europejski, w tym także Polska, ma przyjąć na swoje terytorium. Kwotom, które gwałcą suwerenność poszczególnych krajów, gdyż tylko dany naród ma prawo decydować o tym, czy i ile chce przyjąć uchodźców pod swój dach.”

„Argumentem braku miłosierdzia hojnie szafują również niektórzy politycy i dziennikarze w Polsce, którzy w imię „poprawności politycznej” i rozkazów płynących z Brukseli (dawniej część z nich, albo ich rodzice, odbierali te rozkazy z Moskwy) opowiadają się za polityką multikulti i chcą nam sprowadzić do naszego polskiego Domu masy ludzkie obce nam kulturowo.”

„wobec dzikiej hordy tzw. uchodźców atakującej policjantów węgierskich”

„Antypolskie zachowanie Tuska”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 16.51.

http://www.fronda.pl/a/antypolskie-zachowanie-tuska,57172.html

[tytuł – „antypolskie zachowanie”]

„Tak oto, były Premier Polski Donald Tusk pozbawił Polski prawa weta. Kto tak postępuje? Odpowiedź sama się nasuwa!”

„Piękna Angelina i islamska bestia w randze ministra”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 17.00.

http://www.fronda.pl/a/piekna-angelina-i-islamska-bestia-w-randze-ministra-1,57161.html

[w tytule – „islamska bestia”]

„Uchodźcy z maczetą i gazem napadli na sklep”, niezalezna.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.58.

http://niezalezna.pl/71029-uchodzcy-z-maczeta-i-gazem-napadli-na-sklep

[użycie w tym kontekście określenia „uchodźcy”]

„Imigrancki szturm po zasiłek do Europy trwa”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 12.28.

http://www.fronda.pl/a/chorwacja-panstwem-niepowaznym,57089.html

[rozbieżność między upraszczającym i deprecjonującym tytułem a treścią, mówiącą o konkretnym przypadku zamknięcia granic przez Chorwację]

Grzegorz Wierzchołowski, „Czeka nas socjalny dżihad. Wielki marsz po zasiłki”, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską”], 17.09.2015, dostęp 18.09.2015, 15:01

http://niezalezna.pl/71015-czeka-nas-socjalny-dzihad-wielki-marsz-po-zasilki

[w tytule] „socjalny dżihad

Marcin Wolski, Smutek propa-grandy, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską”], 17.09.2015, dostęp 18.09.2015, 15:41

http://niezalezna.pl/71016-smutek-propa-grandy

„Zgodnie z zaleceniami lewackich oszołomów kierujących dziś Unią stwarza się fałszywe wrażenie, że społeczeństwo Europy nie marzy o niczym innym jak o przyjęciu do domu gromady muzułmanów z dziećmi na ręku (najlepiej owiniętymi pasami samtexu).”

Jarosław Kaczyński przepięknie obnażył zaczadzenie polskiej lewicy, fronda.pl. 17.09.2015, dostęp 18.09.2015, 12:58

http://www.fronda.pl/a/jaroslaw-kaczynski-przepieknie-obnazyl-zaczadzenie-polskiej-lewicy,57062.html

„W lewicowych i liberalnych mediach dominują dziś artykuły, komentarze i opinie dotyczące wczorajszego wystąpienia premiera Jarosława Kaczyńskiego. Każdego, kto podejdzie do nich z najmniejszą nawet odrobiną krytycyzmu, musi uderzyć zaskakujące wręcz zidiocenie ludzi je tworzących. […] Jarosław Kaczyński powiedział, że Polacy nie chcą migrantów. Miał rację – każdy, kto ma jeszcze odrobinę odwagi, przyzna, że nie jest mu miły widok ałłahujących na głos na ulicach muzułmanów, kobiet w burkach, półksiężyców. Po prostu: to, z czym to się wiąże, jest odrażające. To przesądy, przemoc, nienawiść, prześladowania, dyskryminacja. Islam w wydaniu arabskim uosabia wszystko, z czym walczą ludzie cywilizowani.”

„17.09.2015 – Zamach na suwerenność Polski!”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.05.

http://www.fronda.pl/a/17-wrzesnia-2015-bronimy-zagrozonej-suwerennosci-polski,57057.html

„Data 17 września, która kojarzyła nam się dotąd z 4 Rozbiorem Polski, od dzisiaj nabiera nowego znaczenia. PE przegłosował odgórnie narzucone kwoty podziału nielegalnych imigrantów!”

„Co teraz? Czy Martin Schultz wyśle do Polski wojska, by ta przyjęła uchodźców? Dziś czyli 17 września 2015 została zagrożona suwerenność Polski!”

[dodatkowo artykuł ilustrowany zdjęciem żołnierzy Wehrmachtu łamiących polski szlaban w 1939]

„Kopacz bez serca dla rodaków ze Wschodu”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.15.

http://www.fronda.pl/a/kopacz-bez-serca-dla-rodakow-ze-wschodu,57043.html

„Ewa Kopacz dla Polaków ze Wschodu miłosierdzia nie ma. Co innego Afrykańczycy i Arabowie – tutaj tak, przyjmujemy, skoro Niemcy każą… Ale że Niemcom los Polaków z Ukrainy jest obojętny, to po co się starać?”

„piszą Polacy z Mariupola w liście skierowanym do polskiego (?) rządu.”

„Azjatycki najazd na Polskę. Setki migrantów jadą po socjal”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.17.

http://www.fronda.pl/a/na-polske-trwa-najazd-setki-migrantow-co-dnia-jada-po-socjal,57039.html

azjatycki najazd” [w tytule]

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Genialne wystąpienie Kaczyńskiego! Mówił jak Polak do Polaka”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.21.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-genialne-wystapienie-kaczynskiego-mowil-jak-polak-do-polaka,57025.html

„Dokładnie takie wystąpienie dał prezes PiS, przemówił głosem przeciętnego Polaka, który ma serdecznie dość telewizyjnego bełkotu o potrzebie solidarności i poszanowania odmienności. Ile można słuchać bredni o biednych «uchodźcach», gdy Internet pęka o filmów i zdjęć pokazujących azjatycką dzicz napływającą do Europy w jednym celu – napaść się na zasiłku i narzucić swój fanatyzm”.

„Przyglądając się codziennym reakcjom Polaków na wpychanie do Polski islamskiej dziczy, można w ciemno założyć, że minimum 70% nie chce o tym słyszeć, pozostało 20% się waha, a 10% z głupoty nikt i nic nie wyleczy.”

„Czy w Polsce będzie niemiecki podobóz dla uchodźców?”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.47.

http://www.fronda.pl/a/czy-w-polsce-bedzie-niemiecki-podoboz-dla-uchodzcow,56984.html

[ponieważ w artykule nie ma mowy o żadnym konkretnym obozie, można zakładać, że tytuł ma wskazywać na serwilizm władz polskich wobec Niemiec w kwestii uchodźców; przy czym w artykule nawet o tym nie ma mowy – tak jakby mieściła się w tym sugestia oczywistości co do pozycji rządu PO względem Berlina]

Tomasz Terlikowski, „Terlikowski: Papież niezwykle mocno o tym, że Europejczycy sami proszą się o śmierć”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.08.

http://www.fronda.pl/a/terlikowski-papiez-niezwykle-mocno-o-tym-ze-europejczycy-sami-prosza-sie-o-smierc,56948.html

„Zamiast wciąż podniecać się imigrantami warto zrobić coś, by powstawali nowi Europejczycy. I jasno zadać sobie pytanie: a Ty, co zrobiłeś, by Europa była matką, a nie babcią? Jeśli nie weźmiemy sprawy we własne ręce (i nie tylko), to muzułmanie nas pokonają. I to wcale nie za pomocą terroryzmu, ale macicami ich kobiet.”

PRASA PAPIEROWA

Marzena Nykiel, „Politycy fundują nam Polskę w turbanie”, „wSieci”, nr 37/2015, 14-20 IX, s. 18-21.

„Europa stanęła wobec najwyższego zagrożenia. Unijni politycy są zbyt ślepi, by dostrzec jego skutki, a rząd Kopacz za słaby, by się przeciwstawić. Indolencja władzy prowadzi nas na frontalne starcie dwóch cywilizacji. […] Potężny kryzys imigracyjny pudrowany przez unijnych polityków naiwnymi opowieściami o potrzebie solidarności jeszcze bardziej pogłębia konflikt […] Setki tysięcy muzułmanów zalewają Europę. […] 12 września 1683 r. sprzymierzone wojska polskie, austriackie i niemieckie rozgromiły armię turecką oblegającą Wiedeń. Dziś Austriacy i Niemcy witają «cywilną armię» młodych muzułmanów oklaskami i śpiewem. […] [politycy europejscy] nie potrafią dostrzec, że problem słusznej pomocy uchodźcom został wykorzystany do niespodziewanej inwazji na Europę. […] Polska dotąd nie była zarażona wirusem multi-kulti […]”.

Wojciech Wencel, „Półksiężyc na drogę”, „wSieci”, nr 37/2015, 14-20 IX, s. 69.

Ostatnio na Berlin maszerowali Sowieci, teraz to samo robią muzułmanie.”

Witold Gadowski, „Porządek kochania”, „wSieci”, nr 37/2015, 14-20 IX, s. 95.

„W Europę uderza islamski taran. Tysiące młodych, silnych mężczyzn – pod płaszczykiem ofiar wojny – szturmują europejskie kraje. […] Przebywający do Europy «imigranci» nie mają najmniejszego zamiaru szanować wyznawanych tu reguł społecznego współżycia. Nigdy nie zmienią też swojej religii, mają bowiem świadomość tego, że za porzucenie islamu grozi im kara śmierci.”

Paweł Lisicki, „Europa w amoku”, „Do Rzeczy”, nr 38/2015, 14-20 IX, s. 3.

„Czy chodzi zatem [w stosunku europejskich polityków do uchodźców] o opacznie rozumiane współczucie? Czy o ideologiczne zaczadzenie i neoficką chęć budowy nowego szczęśliwego społeczeństwa? Nie wiem. Wiem tylko, że katastrofa nadchodzi coraz większymi krokami”.

Rafał Ziemkiewicz, „To najeźdźcy, nie uchodźcy”, „Do Rzeczy”, nr 38, 14-20 IX, s. 18-19.

„[o «Gazecie Wyborczej»] Wyższościowa histeria «elit III RP» wiąże się więc nierozerwalnie z potężnym propagandowym praniem lub wręcz miażdżeniem polskich mózgów. […] Skąd to szaleństwo? Czy zachodnia Europa postanowiła popełnić efektowne samobójstwo i przy okazji wciągnąć w niej kraje naszego regionu?”

Tomasz Lis, „Hańba domowa”, „Newsweek”, nr 38/2015, 14-20 IX, s. 2.

„W rzeczywistości mamy podział na Polskę solidarną i – z drugiej strony – antysolidarną, ksenofobiczną i wsobną. […] Polska, choć są na szczęście od tego chlubne wyjątki, pokazuje w tych dniach sobie i światu brzydką twarz. […] w tej sprawie mamy do czynienia z cynizmem absolutnym. Bo nie o strach przed uchodźcami tu idzie. Ale o używanie ich głów jak piłek, którymi można strzelać gole do bramki rządu i Platformy.”

Jarosław Giziński, „Migracyjny szantaż Brukseli”, „Wprost”, nr 38/2015, 14-20 IX, s. 18-19.

„W dyskusji o przyjmowaniu uchodźców pada już nawet argument siły wobec opornej Grupy Wyszehradzkiej. Takiemu szantażowi nie możemy ulec.” [śródtytuł: „Bat na Wyszehrad”]

Magdalena Środa, „Nienawiść jedno ma imię”, „Gazeta Wyborcza”, 16 IX (środa), s. 2.

„Niedawna manifestacja przeciw uchodźcom wywarła na mnie takie wrażenie, że nie mogę się otrząsnąć z niego do dziś. […] Szli mężczyźni pobudzani przez testosteron, ale też całe rodziny, panwie z brzuchami, dziewczyny z biało-czerwonymi opaskami na rękach. […] Chodzi o obronę «naszości» i wykluczenie «obcych», którzy nam zagrażają. Jak kiedyś Żydzi Aryjczykom. Podobny ton, podobna nienawiść, podobny poziom przesądów, podobny żar. Tyle że jeszcze w zalążku. […] A ja tylko się pytam, czym się różni owa nienawiść maszerujących «patriotów», ich gotowość do hejtów, do przemocy, do narodowo-wodzowskiej dyktatury od nienawiści sianej przez terrorystów? Nienawiść jedno ma imię. Jej biało-czerwony kolor nie zmieni jej istoty.”

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

INTERNET

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka o oszołomach z TVN, GW i Newsweeka. «Jak oni śmiesznie kończą»”, fronda.pl, dostęp 20.09.2015, godz. 17.04.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-o-oszolomach-z-tvn-gw-i-newsweeka-jak-oni-smiesznie-koncza,57153.html

„Jeden z najczęściej cytowanych biuletynów, w którym głównie pisują żydowscy komuniści, nie chciał być gorszy i opisał inny «fakt medialny» z tego samego koszyka relacji rodzinnych. Oszołomy z GW o dziwnych pseudonimach […].”

Tomasz Lis, „Putin kibicuje Kaczyńskiemu”, natemat.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 23.01.

http://tomaszlis.natemat.pl/155121,putin-kibicuje-kaczynskiemu

„Zwycięstwo tej ekipy byłoby bardzo złą informacją dla autentycznych przyjaciół Polski i wielkim prezentem dla jej autentycznych wrogów. Nie ma wątpliwości. Putin kibicuje Kaczyńskiemu. 25 października korki od szampana mogą strzelać nie tylko na Nowogrodzkiej, ale i na Kremlu.”

„«Komu wolno lżyć Polskę?» wg Krytyki Politycznej”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 12.26. http://www.fronda.pl/a/komu-wolno-lzyc-polske-wg-krytyki-politycznej,57091.html

„Jan Tomasz Gross, Polak, który po wyjechaniu z kraju stał się oszczercą swojej ojczyzny, weźmie udział w debacie zorganizowanej przez pasujące doń środowisko, Krytykę Polityczną.”

„Rząd dba o swoją własność. Zakazał dzieciom cukru!”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.10.

http://www.fronda.pl/a/rzad-dba-o-swoja-wlasnosc-zakazal-dzieciom-cukru,57040.html

„Rząd zakazał dzieciom cukru. Tak można w skrócie opisać nową ministerialną reformę, która do góry nogami wywraca zasady żywienia w szkołach i przedszkolach. […] Główny problem to fakt, że rząd znowu wie więcej niż rodzice. Znowu uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, co ma się dziać z życiem dzieci. Reforma obowiązuje dodatkowo nie tylko w placówkach państwowych, ale także w prywatnych. Od zaborczych rąk państwa nie ma więc ucieczki. Niebywała głupota – a jak psuje ludzi! Po raz kolejny rodzice nie będą musieli przejmować się własnymi dziećmi, bo rząd załatwi. Ta degeneracja odpowiedzialności odbiera ludziom chęć do życia. Gdy nie trzeba się przejmować niemal niczym, bo wszystko zrobi państwo, obywatel się nudzi – i odrywa się od rzeczywistości. Za tym idą różne niemądre ideologie, wreszcie – apostazja.”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Upupianie, przyprawienie gęby, dyscyplinowanie, czyli margines na margines”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.43.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-upupianie-przyprawienie-geby-dyscyplinowanie-czyli-margines-na-margines,56983.html

„Przez osiem lat żaden z płatnych utrzymanków władzy nie wysilał się, co najwyżej ścigał z innym wyrobnikiem o premię. Jeśli ktoś ma w sobie tyle samozaparcia i potrafi pokonać obrzydzenie może wziąć dowolny tekst dowolnego Żakowskiego albo innej Olejnik i zobaczy w nich mieszankę pracy domowej dla szkoły podstawowej z napisami w szalecie.”

„Mamy do czynienia z gówniarzami pozbawionymi talentu, którzy piszą paszkwile językiem niedouczonych wyrostków.”

„Żadnych polemik z patologią, nahaj i nahajem, dopóki z piskiem i podkulonym ogonem nie wylezie ze swojej skundlonej budy dla niepoznaki nazywanej gazetą albo telewizją.”

Zbigniew Kuźmiuk, „Kuźmiuk: Premier tego kraju na czele przemysłu pogardy wobec prezydenta Andrzeja Dudy”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 13.49.

http://www.fronda.pl/a/kuzmiuk-premier-tego-kraju-na-czele-przemyslu-pogardy-wobec-prezydenta-andrzeja-dudy,56982.html

[w tytule] „przemysł pogardy

Jarosław Zieliński, „Zieliński dla Fronda.pl: Twardość Kopacz to pozory. Ten rząd służy Niemcom”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.18.

http://www.fronda.pl/a/zielinski-dla-frondapl-twardosc-kopacz-to-pozory-ten-rzad-sluzy-niemcom,56921.html

„Uległość Polski wobec Niemiec trwa tak długo, jak trwają rządy Platformy Obywatelskiej. Premier Donald Tusk, co było widać gołym okiem, był niemieckim sługą.”

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Matka Kurka: Narodowy test na PiS!”, fronda.pl, dostęp 18.09.2015, godz. 14.31.

http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-narodowy-test-na-pis,56865.html

„Gdybym był politykiem PSL albo Adamem Szejnfeldem powiedziałbym krótko: «Na dzień dzisiejszy» poza PiS nie ma partii, która jest zdolna do przejęcia władzy po największych złodziejach, jacy rządzili Polską od 1945 roku”.

Piotr Lisiewicz, „Staliniątko bredzi”, niezalezna.pl [za „Gazetą Polską Codziennie”], dostęp 18.09.2015, godz. 15.51.

http://niezalezna.pl/70873-staliniatko-bredzi

[tytułowe określenie Agnieszki Holland – „staliniątko” – które na dodatek nie ma żadnego związku z tematem]

Wypowiedz się