Obserwatorium mediów
24-30 sierpnia 2015 r.

Spory o gender, Kościół i islam

 30.08.2015 

A. Tydzień w skrócie

  1. Dużo emocji we „wSieci”, w „Do Rzeczy” oraz na portalu fronda.pl wywołały informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej, które zapowiedziało analizę podręczników pod kątem m. in. obrazu kobiet i mężczyzn oraz ich ról społecznych. Prawicowe media obawiają się propagowania „ideologii gender-queer”. We „wSieci” piszą o „seksualnej indoktrynacji” i „antykoncepcji dla pierwszaków”; w „Do Rzeczy” pojawienia się w podstawówce „lekcji o masturbacji”. „Czy […] związki kazirodcze, gejowskie orgie albo «zwyczajne» stosunki analne, tak plastycznie opisywane na stronach «Pontonu», to style życia, które mają być polskiej młodzieży, a nawet dzieciom proponowane jako dopuszczalne i równouprawnione wzorce?” – pyta Grzegorz Stremecki na frondzie.pl. Tam też możemy przeczytać o „dewiacyjnej polityce antyrodzinnej PO”.
  2. Na frondzie.pl Tomasz Terlikowski wyjaśnia związki satanizmu, szatana i aborcji. „Zaangażowanie satanistów w promowanie aborcji nie jest przypadkowe. Dla części z satanistów aborcja jest świętym obrzędem. […] Podczas niektórych z nich zamordowane dzieci były później zjadane. To wyznanie, ale także akcje satanistów nie pozostawiają większych wątpliwości, kto stoi za aborcją. To szatan, z którym trzeba wszelkimi siłami walczyć”.
  3. Trwają dyskusje o miejscu Kościoła katolickiego w państwie. Magdalena Środa pisze w „Gazecie Wyborczej” ironicznie: „Duch Święty jest nadal czynny, bo to on spowodował wybór Pobożnego Andrzeja Dudy na prezydenta, czemu ten dał wyraz, udając się na pielgrzymkę na Jasną Górę natychmiast po wyborach”. Sebastian Kaleta we „Wprost” krytykuje liberalne media, dostrzegając gdzieniegdzie „polowanie na katolików” połączone ze „straszeniem Kościołem”. Wtóruje mu Małgorzata Terlikowska na frondzie.pl, opisując „nagonkę na Kościół” i „antyklerykalne zacietrzewienie”.
  4. Dziennikarze frondy.pl dzielą się uwagami o islamie – to „religia, która od swego powstania dąży do wymordowania wszystkich inaczej wierzących”. Tytuł innego artykułu głosi: „Muzułmanie was zniszczą!”.
  5. Spory polityczne i medialne. Jarosław Kurski w „Gazecie Wyborczej” przestrzega, że po zdobyciu władzy przez PiS powstanie „demokratura” – przeciwstawić ma się jej „obóz demokracji”. Jaś Kapela w „Dzienniku Opinii” pisze o „paranoi” PiS-u. Obóz rządzący określany jest jako „zorganizowane grupy strzegące wyłącznie własnych interesów” (Ryszard Makowski, „wSieci”), a media nieprawicowe jako „sfora kundli”, „partyjne cyngle”, „weterani przemysłu pogardy” (Marcin Wolski, niezalezna.pl) czy „propagandowa sterta nawozu pod tytułem „Tomasz Lis na żywo” (bloger „Matka Kurka”, fronda.pl).

B. Fragmenty artykułów:

Punkt 1. Prawa mniejszości, rodzina, przemiany obyczajowe.

PRASA

Marzena Nykiel, „Antykoncepcja dla pierwszaków”, „wSieci”, nr 34, 24-30 VIII, s. 39-41.

Zamiast wychowania – seksualna indoktrynacja. MEN ugina się pod naciskiem lobbystów LGBT i chce zmian w edukacji. Rodzice mówią «dość!». Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało postępową walkę z zaściankiem i ruszyło w bój o nowoczesną edukację, dzięki której znajomość antykoncepcji wyprzedzi znajomość historii najnowszej. Edukatorzy seksualni czekają już pod drzwiami szkół, by wnieść współczesny «kaganek oświaty» opłacany sowicie z unijnych grantów. Czy sprzeciw rodziców, nauczycieli i ekspertów powstrzyma chore plany ministerstwa?” [Autorka odnosi się do dokumentu „Standardy edukacji seksualnej w Europie” sygnowanego przez WHO.]

Agnieszka Niewińska, „Seksmisja Kluzik-Rostkowskiej”, „Do Rzeczy”, nr 34, 24-30 VIII, s. 38-39.

„Szefowa MEN chce zmian. W niedziele zaprotestują przeciwko temu rodzice. Boją się, że już w podstawówce pojawią się lekcje o masturbacji”.

INTERNET

Tomasz Teluk, „Rodziny protestują, media milczą!”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 19.21.

http://www.fronda.pl/a/rodziny-protestuja-media-milcza,56134.html

„Świadomi spustoszenia, które dokonało się przez ostatnie lata na Zachodzie, rodzice postanowili protestować, aby zapobiec demoralizacji najmłodszych za pieniądze podatników”.

„Wolność mediów w naszym kraju to wciąż fikcja. Dominuje robota na zlecenie i cenzura światopoglądowa”.

Grzegorz Strzemecki, „Czy nasze dzieci będą takie jak oni?”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 19.40.

http://www.fronda.pl/a/czy-nasze-dzieci-beda-takie-jak-oni,56106.html [również: http://niezalezna.pl/70415-stop-deprawacji-w-edukacji-czesc-6]

„Szefowa MEN zapewnia, że nic się nie dzieje, jednak na początku września przygotowuje w kancelarii premiera konferencję, na której programami i podręcznikami szkolnymi będą zajmować się ideolodzy gender queer. Będą je oceniać i rekomendować zmiany. Rodzice nie mają tam prawa głosu”.

„Jest to fragment artykułu 12. ratyfikowanej kilka miesięcy temu przez Polskę Konwencji, która ma rzekomo służyć zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ów skandaliczny zapis o promocji bezpodstawnie uprzywilejowanej niestereotypowości i wykorzenianiu równie bezpodstawnie dyskryminowanej stereotypowości nie służy w zwalczaniu jakiejkolwiek przemocy”.

„[…] czołowa promotorka ideologii gender-queer, prof. Małgorzata Fuszara”.

„Jest to tak samo zrozumiałe i oczywiste jak to, że truciciel podający szklankę swojej ofierze przekonuje go, że jest w niej zdrowy i smaczny napój. Dokładnie w ten sam sposób postępuje szefowa MEN, Joanna Kluzik-Rostkowska, mamiąc rodziców, że nie ma żadnych złych zamiarów. Jednak truciznę tę podano dzieciom, młodzieży (i całym społeczeństwom) w tylu krajach, że najwyższa już pora, by dostrzec i przyjąć do wiadomości, że to naprawdę trucizna, że jest groźna i że trzeba koniecznie odtrącić rękę truciciela”.

„Czy FemDom Life Style, kultura balów drag, związki kazirodcze, gejowskie orgie, albo „zwyczajne” stosunki analne, tak plastycznie opisywane na stronach „Pontonu”, to style życia, które mają być polskiej młodzieży, a nawet dzieciom proponowane jako dopuszczalne i równouprawnione wzorce?”

Zwycięstwo Zbawiciela nad symbolem Sodomy i Gomory”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 20.12.

http://www.fronda.pl/a/zwyciestwo-zbawiciela-nad-symbolem-sodomy-i-gomory,55984.html

„Teraz, Pl. Zbawiciela wygląda nareszcie po bożemu. I miejmy nadzieję, że Warszawiacy nie będą już więcej oglądać żadnych symboli ideologii gender, LGBT”.

Aleksandra Musiał, „Następca Cyklonu B”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 20.29.

http://www.fronda.pl/a/nastepca-cyklonu-b,55959.html

TYTUŁ: zestawienie pigułki ellaOne z Cyklonem B.

„Ile dzieci w Polsce zabiła już ellaOne?”.

„Jak to jest, że koncern farmaceutyczny, który powinien produkować leki ratujące zdrowie produkuje pigułki niosące choroby i śmierć? Aby na to odpowiedzieć wystarczy sięgnąć do historii tej spółki. Wywodzi się ona z niemieckiego koncernu Hoechst Ag, który niegdyś był częścią I.G. Farben, produkującego w czasie II wojny światowej Cyklon B. Historia produkcji środków służących do zabijania ludzi, którzy w jakiś sposób są niewygodni ma tu więc długą tradycję, tyle że teraz już nie konkretny naród jest niepożądany, ale można zabić każde dziecko, bez względu na przynależność rasową czy narodową. Wszystko w imię przestrzeni życiowej dla tych, którzy dzieci mieć nie chcą”.

„PO Kluzik-Rostowskiej, Fuszarze i Kopacz – nadejdzie Druga Japonia! ZOBACZ!”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 20.54.

http://www.fronda.pl/a/po-kluzik-rostowskiej-fuszarze-i-kopacz-nadejdzie-druga-japonia-zobacz,55954.html

„Ewa Kopacz wraz z Paniami Fuszarą, Kluzik-Rostowską, Kidawą-Błońską, z zapleczem feministyczno-lewicowym w postaci Środy, Szczuki i innych, przez 7 lat rządów, traktowało polskie dzieci jak g…Nie tylko dręcząc je i ich rodziców propagandą lewicową, genderową, ale poprzez traktowanie naszych najmłodszych obywateli, jak «niedorozwinięte».”

„Im dłużej tolerowana będzie dewiacyjna polityka anty-rodzinna rządu PO, tym polskie dzieci będą naprawdę zjeżdżały do szamba!”.

Grzegorz Strzemecki, „STOP DEPRAWACJI DZIECI! Program WDŻ pod dyktando środowisk LGBTQ”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.07.

http://www.fronda.pl/a/stop-deprawacji-dzieci-program-wdz-pod-dyktando-srodowisk-lgbtq,55931.html

„Potwierdza to po raz kolejny, że tzw. polityka antydyskryminacyjna, w teorii służąca zwalczaniu dyskryminacji ze względu na płeć, rasę, pochodzenie etniczne, narodowość, religię, wyznanie, światopogląd, niepełnosprawność czy wiek – jest w rzeczywistości parawanem dla forsowania interesów lobby LGBTQ”.

„Przestroga dla „puszczalskich” wielbicielek «Wysokich Obcasów» na wakacjach”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.09.

http://www.fronda.pl/a/przestroga-dla-puszczalskich-wielbicielek-wysokich-obcasow-na-wakacjach,55865.html

„W wakacje trzeba odpocząć po całorocznych trudach klubowego życia. Również dla gwiazdeczek ich parkietów oraz ich wyznawczyń należy się odpoczynek. Dlatego postanowiliśmy ostrzec po chrześcijańsku wszystkie wyzwolone wielbicielki ideologii «róbta co chceta» przed śmiertelnymi zagrożeniami, które niesie ze sobą lekceważenie 8 przykazania, które przypominamy brzmi: NIE CUDZOŁÓŻ.

Okazuje się, że w najbliższym czasie czeka świat fala samobójczych ataków bojowników Państwa Islamskiego, którzy są zarażeni wirusem HIV. Dżihadyści z Syrii i Iraku zarazili się chorobą poprzez seks z dwiema marokańskimi damami, które z obawy przed konsekwencjami i ścięciem uciekły do Turcji.

Dokładnie chodzi o 16 bojowników u których została zdiagnozowana choroba. Problem zaczął się gdy jeden z bojowników zarażony HIV sprzedał seksualne niewolnice innym bojownikom. Później jeden z nich oddał krew, która została przetoczona kilkudziesięciu rannym islamistom. Obecnie zarażeni islamiści są trzymani w centrum kwarantanny i zostali wytypowani do samobójczych ataków.”

Tomasz Terlikowski, „Kto stoi za Planned Parenthood? Szatan! ZOBACZ KONIECZNIE”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.30.

http://www.fronda.pl/a/kto-stoi-za-planned-parenthood-szatan-zobacz-koniecznie,55898.html

„Zaangażowanie satanistów w promowanie aborcji nie jest przypadkowe. Dla części z satanistów aborcja jest świętym obrzędem”.

„[…] były satanista, który sam uczestniczył w 149 aborcjach, także sprawowanych rytualnie w klinikach Planned Parenthood. Podczas niektórych z nich zamordowane dzieci były później zjadane. To wyznanie, ale także akcje satanistów nie pozostawiają większych wątpliwości, kto stoi za aborcją. To szatan, z którym trzeba wszelkimi siłami walczyć”.

 

Punkt 2. Katastrofa smoleńska i jej konsekwencje.

INTERNET

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Wyhodowali Cybę, Hadacza i Joannę od krzyża – psychopaci płodzą psychopatów”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 19.24 [RÓWNIEŻ – PKT 7]

http://www.fronda.pl/a/wyhodowali-cybe-hadacza-i-joanne-od-krzyza-psychopaci-plodza-psychopatow,56136.html

„Tuż po tragedii smoleńskiej psychopaci uruchomili Hadacza i Joannę od krzyża, aby na otwarte rany lać nawet nie ocet tylko mocz i posypywać nie solą, ale rzucać gównem”.

 

Punkt 3. Polityka historyczna, formy patriotyzmu, święta narodowe.

INTERNET

Andrzej M. Salski, „Bitwa o pamięć”, niezalezna.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 21.15 [za „Gazetą Polską Codziennie”]

http://niezalezna.pl/70374-bitwa-o-pamiec

„Tylko w postsowieckiej III RP jest możliwe, żeby patronem szkoły ciągle był Aleksander Wołkowycki – komunistyczny oraz hitlerowski zbrodniarz”.

„Sprawa tego patronatu od lat budzi kontrowersje, mimo to ani miejscowi radni, ani dyrekcja szkoły w Narewce niewiele się tym przejmują. Pewnie dlatego, że oprócz miejscowych Białorusinów ma za sobą poparcie silnego na tym terenie SLD. Gmina Narewka to teren, gdzie mocną pozycję ma senator Włodzimierz Cimoszewicz z województwa podlaskiego. Jak wiadomo, ojciec Cimoszewicza był funkcjonariuszem stworzonej na rozkaz Stalina bestialskiej i zbrodniczej Informacji Wojskowej”.

„Bauman plagiatuje samego siebie”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.42.

http://www.fronda.pl/a/bauman-plagiatuje-samego-siebie,55877.html

„Funkcjonariusz stalinowskiej policji politycznej znany na świecie jako socjolog i filozof”.

 

Punkt 4. Stosunek do Kościoła katolickiego i katolików; stosunek do mniejszości wyznaniowych, stosunek do ludzi niewierzących i ateistów.

PRASA

Paweł Lisicki, „Polski fenomen”, „Do Rzeczy”, nr 35, 24-30 VIII, s. 4.

„Lubię śledzić różne lewacko-postępowe portale. Doprawdy trudno czasem o lepszy kabaret, szczególnie kiedy obserwuje się, jak ich autorzy nieudolnie i nieskutecznie próbują toczyć wojnę z polskim Kościołem i katolicyzmem. […] Gdyby wziąć za dobrą monetę ich [publicystów lewicowych] wynurzenia, okazałoby się, że Polska znajduje się na granicy upadku i podporządkowania Watykanowi”.

Sebastian Kaleta, „Wartości wyszydzone”, „Wprost”, nr 35, 24-30 VIII, s. 17.

„Odnoszę jednak wrażenie, że teraz częściej poluje się na katolików, dokonuje się wręcz nad nimi kapturowych sądów, jak np. na byłym wiceministrze sprawiedliwości Michale Królikowskim. Szeregi świeckich śledczych walczących z katolikami są złożone głównie z młodych lewicowych działaczy, którzy z sympatią myślą o Marksie i mają wsparcie starszych przyjaciół z PZPR oraz jej intelektualnego zaplecza. […] Straszenie Kościołem, któremu prezydent i PiS zechcą oddać władzę nad Polakami – taka jest narracja”.

Magdalena Środa, „Strach przed rocznicą «Solidarności»”, „Gazeta Wyborcza”, 26 VIII (środa), s. 3.

Zdolność do manipulowania historią wśród polityków troszczących się o «historyczną prawdę», również wśród tych, którzy noszą fioletowe sutanny, jest nie tylko wielka, ale także bardzo fantazyjna. […] Od lat jest zresztą dowiedzionym pewnikiem, że do powstania «Solidarności» doprowadził nie kto inny, tylko Duch Święty. […] Duch Święty jest nadal czynny, bo to on spowodował wybór Pobożnego Andrzeja Dudy na prezydenta, czemu ten dał wyraz, udając się na pielgrzymkę na Jasną Górę natychmiast po wyborach”.

INTERNET

Małgorzata Terlikowska, „Tak łatwo się nie poddamy. «Tak» dla katechezy w szkole”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 19.58.

http://www.fronda.pl/a/terlikowska-tak-latwo-sie-nie-poddamy-tak-dla-katechezy-w-szkole,56000.html

„Jesteśmy świadkami coraz większej nagonki na Kościół. W tym antyklerykalnym zacietrzewieniu umyka ważna rzecz”.

„Brak finansowania ze środków publicznych (o ile uda się w ogóle taką ustawę uchwalić, na co bardzo liczą środowiska ateistyczne i świeckie) będzie jednoznaczny z wyrzuceniem lekcji religii poza szkołę, do salki parafialnej, do getta”.

„Mocne słowa bp. Jędraszewskiego: «W imię neutralności światopoglądowej przeprowadzana jest ateizacja naszego narodu», fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.13.

http://www.fronda.pl/a/mocne-slowa-bp-jedraszewskiego-w-imie-neutralnosci-swiatopogladowej-przeprowadzana-jest-ateizacja-naszego-narodu,55922.html

[przytoczenie wypowiedzi bp. Jędraszewskiego] „W imię neutralności światopoglądowej przeprowadzana jest ateizacja naszego narodu. To próba odcięcia nas od korzeni, a przecież każda roślina odcięta od korzeni jest skazana na śmierć”.

 

Punkt 6. Obcy-Inny. Stosunek do imigrantów i mniejszości narodowych. Życie międzynarodowe.

INTERNET

„Mocne świadectwo: Muzułmanie was zniszczą”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 20.52.

http://www.fronda.pl/a/mocne-swiadectwo-muzulmanie-was-zniszcza,55936.html

[przytoczenie wypowiedzi irackiego księdza – cały artykuł jest na niej oparty] „Państwo Islamskie to prawdziwe oblicze islamu. Islamiści robią to samo, co robił Mahomed [sic!] 1400 lat temu”.

„Muzułmanie umiarkowani chyba już nie istnieją – powiedział proboszcz z Irbilu. Iracki kapłan ostrzega też Zachód. «Rak stoi u waszych drzwi. Zniszczą was. My chrześcijanie jesteśmy jedyną grupą, która zobaczyła złe oblicze islamu» – powiedział ks. Al-Baz”

 

Punkt 7. Polityka i media. Rywalizacja między partiami i środowiskami światopoglądowymi. Język konfliktu.

PRASA

Marzena Nykiel, „Polacy odzyskują głos”, „wSieci”, nr 34, 24-30 VIII, s. 2.

„Koniec z fasadową demokracją. Andrzej Duda przecina platformiane pozoranctwo i wprowadza nowe standardy. Głos 6 mln Polaków usilnie kneblowany przez PO nareszcie wybrzmiał. Inicjatywy obywatelskie skazane przez rząd na przemiał zostały przez prezydenta potraktowane z należytą godnością. […] Klasa kontra pozoranckie cwaniactwo”.

Ryszard Makowski, „Koalicja do kasacji”, „wSieci”, nr 34, 24-30 VIII, s. 9.

PO i PSL powinny być zdelegalizowane, gdyż nie są to partie polityczne, tylko zorganizowane grupy strzegące wyłącznie własnych interesów. […] gdzie granica tego wszystkiego? Czy wysługiwanie się obcemu kapitałowi albo zdrada kraju też wchodzą w rachubę? Czy brylowanie na salonach dzięki wsparciu służb również uchodzi? Dewiacja moralna emanująca z tych fizjonomii z pewnością przyobleka się poza kamerami w konkrety niegodziwości”.

Jan Pietrzak, „W rzekach dno”, „wSieci”, nr 34, 24-30 VIII, s. 10.

„[…] po aferze podsłuchowej należy wątpić, czy jakikolwiek uczestnik grupy przestępczej w ogóle wypowie gdzieś słowo prawdy. Tak się żuliki przerazili, że wolą lody kręcić na migi, laskę robić bezszmerowo, chwalić się długimi przyrodzeniem po ciemku”.

Stanisław Tym, „Nasza pralnia narodowa”, „Polityka”, nr 34, 24-30 VIII, s. 97.

„Wielkie pranie idzie w Polsce pełną parą. PiS pierze mózgi, komu się da, i to do białości”.

Jarosław Kurski, „Demokratura”, „Gazeta Wyborcza”, 29-30 VIII (sobota-niedziela), s. 1.

„Celem PiS jest pełnia władzy na długie lata i ustanowienie «w imię Boga Wszechmogącego» nowego państwa Narodu Polskiego. […] Nie mam złudzeń – projektu konstytucji nie poznamy przez 25 października. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie straszył Polaków i dostarczał argumentów obozowi demokracji w kraju”.

INTERNET

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Wyhodowali Cybę, Hadacza i Joannę od krzyża – psychopaci płodzą psychopatów”, fronda.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 19.24 [RÓWNIEŻ – PKT 2].

http://www.fronda.pl/a/wyhodowali-cybe-hadacza-i-joanne-od-krzyza-psychopaci-plodza-psychopatow,56136.html

„Wierchuszka PO to sami psychopaci, którzy pod hasłami miłości i nowoczesności uwsteczniają i nienawidzą”.

„[…] nagrania jednego bandyty, obecnie Roberta G. z drugim bandytą, nadal Andrzejem Hadaczem”.

Jaś Kapela, „Psychiatrzy zamiast monopolowych”, „Dziennik Opinii”, nr 241/2015, dostęp 30.08.2015, godz. 21.44.

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20150829/psychiatrzy-zamiast-monopolowych

„Czasem myślę, że cały ten kraj stoi na głowie. Ale potem przypominam sobie, że ludzie nie są racjonalni. A alkohol jest naszym kulturowym dziedzictwem. Podobnie jak katolicyzm, Powstanie Warszawskie i Jan Paweł II. I choćby nawet naukowo udowodniono ich szkodliwe działanie na ludzi i społeczeństwo, to i tak będziemy się do nich modlić”.

„Paranoję też trudno traktować jak chorobę, zważywszy że stała się zwykłą cechę polskiego życia publicznego, odkąd ton zaczęło mu nadawać PiS i nieoceniony Antoni Macierewicz”.

Marcin Wolski, „Hejtoodporny”, niezalezna.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 21.10 [za „Gazetą Polską”].

http://niezalezna.pl/70392-hejtoodporny

„[…] rozpaczliwe zabiegi harcowników i czynowników frontu propagandy: niedawnych mistrzów czarnego piaru, weteranów przemysłu pogardy, rządowych i partyjnych cyngli, a nade wszystko aktualnych strategów, mających doprowadzić PO przynajmniej do «remisu, ze wskazaniem»”.

O dziennikarzach z tzw. salonu: „metody zawodowych naganiaczy, szczwaczy i prowokatorów”, „sfora kundli”.

Piotr Lisiewicz, „Czas na rząd skrajnie niepodległościowy. Wygramy tylko wtedy, jeśli zrozumiemy błędy z lat 2005-2007”, niezalezna.pl, dostęp 30.08.2015, godz. 20.52 [za „Gazetą Polską”].

http://niezalezna.pl/70380-czas-na-rzad-skrajnie-niepodleglosciowy-wygramy-tylko-wtedy-jesli-zrozumiemy-bledy-z-lat-20052

„Plan establishmentu na czas rządów PiS jest widoczny gołym okiem. Ocalić jak najwięcej siedlisk postkomunistycznej patologii zapewniających mu przywileje.”

„większość Polaków jest w stanie zaakceptować zdrowy konserwatyzm jako odpowiedź na ideologię Anny Grodzkiej i Roberta Biedronia”

Jakub Noch, Giertych: Jeśli PiS zdobędzie większość konstytucyjną, to będzie już V RP, z której szybko nie wrócimy do normalności, natemat.pl, dostęp 26.08.2015, 23:41

http://natemat.pl/152771,roman-giertych-jesli-pis-zdobedzie-wiekszosc-konstytucyjna-to-bedzie-juz-v-rp-z-ktorej-szybko-nie-wrocimy-do-normalnosci

[przytoczona wypowiedź R. Giertycha] „Jeżeli PiS wygra tak, że będzie miało większość bezwzględną, będzie IV RP. Jeśli wygra i będzie miało większość konstytucyjną, to będzie już V RP, z której tak szybko nie wrócimy do normalności – mówił Giertych”

Artur Dmochowski, Łzy rzęsiste mainstreamu, niezalezna.pl, dostęp 26.08.2015, 22:44 [też: „Gazeta Polska Codziennie”]

http://niezalezna.pl/70287-lzy-rzesiste-mainstreamu

„Szczerze wątpię, by pracowników mediów, które utrzymuje rząd swoimi reklamami, cokolwiek przekonało. I by przestali uprawiać propagandę – bo dziennikarstwem ich pracy nazwać nie sposób.”

Wywiad ze Stanisławem Piętą, Pięta dla Fronda.pl: „Obóz komunistyczno-genderowy systematycznie zbliża się do miejsca spoczynku”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, 20:41

http://www.fronda.pl/a/pieta-dla-frondapl-ataki-na-dude-pokazuja-ze-energia-po-jest-na-wyczerpaniu,55956.html

„Obóz komunistyczno-genderowy”

„Obóz zbudowany na porozumieniu części safandułowatej opozycji z gen. Kiszczakiem”

„obóz lewicowy, postkomunistyczny, genderowy”

„olbrzymia większość narodu jest przedmiotem gier postkomunistycznej i liberalnej oligarchii”

Maciej Mazurek, Taniec z historycznymi widmami, niezalezna.pl, dostęp 26.08.2015, 22:47 [też: „Gazeta Polska Codziennie”]

http://niezalezna.pl/70276-taniec-z-historycznymi-widmami

„[…] kilka lat temu ofiarą mordu politycznego padł Marek Rosiak, pracownik biura europosła Janusza Wojciechowskiego z PiS-u, a inny sympatyk tej partii cudem uniknął śmierci. To był efekt rzekomej szlachetności postępowej lewicy, która wylewała się i wylewa strumieniami ze szpalt «Gazety Wyborczej». To środowisko wspierało ideologicznie władzę PO, która usiłowała osadzić w mentalnym rezerwacie ludzi niepodzielających jej wizji rzeczywistości, a więc niereprezentujących sił «postępu»”.

„pogrobowcy KPP z «Gazety Wyborczej»”.

„Użytkownicy tej manichejskiej dychotomii postęp – wstecznictwo, tolerancja – ksenofobia, oświecenie – ciemnogród, są pod panowaniem myśli towarzysza Stalina”.

„Wiara w pełną kontrolę życia społecznego i politycznego – to pozostało dzisiejszym lewicowym elitom po marksistowskim ukąszeniu”.

Matka Kurka [Piotr Wielgucki], „Jeśli po zmianie władzy Lis nie będzie przymierał głodem to znaczy, że nic się nie zmieniło”, fronda.pl, dostęp 26.08.2015, godz. 21.15.

http://www.fronda.pl/a/jesli-po-zmianie-wladzy-lis-nie-bedzie-przymieral-glodem-to-znaczy-ze-nic-sie-nie-zmienilo,55924.html

„[…] propagandową stertę nawozu pod tytułem «Tomasz Lis na żywo», gdzie wielokrotnie łamano wszelkie możliwe standardy dziennikarstwa i normy moralne”.

„Skompromitowani wyrobnicy mają przymierać z głodu i nie za swoje przekonania polityczne, których zresztą nie mają, ale za uprawianą prostytucję udającą dziennikarstwo”.

„Każdy student dziennikarstwa powinien znać co najmniej trzy przykłady stoczenia się Lisa, żeby wiedzieć, co to znaczy być karykaturą dziennikarza i człowiekiem z półdupkami na szyi zamiast twarzy”.

Kinga Dunin, „Monumenty z gówna”, „Dziennik Opinii”, nr 236/2015, dostęp 26.08.2015, godz. 23.11.

http://www.krytykapolityczna.pl/felietony/20150824/fallokracja-i-monumenty-z-gowna

„Stare Skompromitowane Dziady”.

„Ja odpowiem słowami Jerzego Giedroycia, człowieka pryncypialnego w poglądach i zarazem realisty, który z kolei cytował Piłsudskiego, znanego z niewyparzonego języka: «Jak nie ma marmuru, to z gówna trzeba lepić monumenty»”.

Wypowiedz się